Mesajıma resim nasıl ekleyebilirim ?  
     
 

Foruma yollayacağınız mesajlarınıza resim eklemek için iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi internet üzerinde yer alan bir resmi mesajınıza eklemek ve internette herhangi bir sayfada barındırılmayan resimleri eklemek..

 
     
  Mesajıma ekleyeceğim resim bir internet sayfasında ...  
     
  Eğer mesajınıza ekleyeceğiniz resim dosyası internetteki bir kaynakta yer alıyorsa, yapmanız gereken sadece o resmin tam adresini almak(1), mesajınıza yapıştırmak ve adresi seçili hale getirmek (2) ve son olarak IMG tuşuna basmaktır. Bu durumda mesajınıza yapıştırdığınız adres aşağıdaki resimdeki gibi "[IMG] [/IMG]" tagları arasına alınacaktır. Bunu ellede yazabilirsiniz.. Mesajınız açıldığında resim direkt olarak mesajınızda görünür.. Bu uygulamayı özellikle internet üzerindeki bir çalışmayı, bir ekran görüntüsünü, ya da internette farklı bir sitede barındırılan çalışmalarınızı göstermek için kullanabilirsiniz.  
     
 

Resim 1
 
         
 

Detaylı açıklama:

1 - Mesajınıza ekleyeceğiniz resmin tam adresini öğrenmek için, internet sayfasında açık olan resmin üzerine mouse'un sağ tuşuyla tıklayıp Özellikler (Properties) seçin.. Bu durumda 1 nolu resimdeki panel karşınıza gelecektir. Adres (URL) satısında yer alan adresi mouse tuşuyla seçebilirsiniz. Seçili olan adresi sağ mouse tuşuna basarak "kopyala" ya da ctrl-c tuşlarıyla kopyalayınız. (aksi durumda tüm satırı mesajınıza elle girmeniz gerekir)

2 - Mesajınızın yazılı olduğu sayfaya sağ mouse tuşuyla basarak, yapıştır ya da Ctrl-V tuşlarına basarak adresi yapıştırınız. Daha sonra adresin tamamını mouse tuşuyla seçili hale getiriniz.

3 - Üst kısımda yer alan Img tuşuna basınız.

4 - Adresin başına "[IMG]" ve "[/IMG]" eklenecektir.

Son olarak forumda yer alan önizleme tuşuna basarak mesajınızın istediğiniz şekilde görünüp görünmediğini kontrol ederek, eğer sorun yoksa gönder tuşuyla yollayınız..

 
         
  Mesajıma ekleyeceğim resim bilgisayarımda (sabit diskimde), internet sayfam yok :( ne yapacağım?  
     
  Mesajınıza ekleyeceğiniz resim bilgisayarınızdaysa, herhangi bir internet sayfanız yoksa çalışmalarınızı diğer kullanıcılara nasıl göstereceğinizi kara kara düşünmenize gerek yok. SineFX çalışmalarınızı barındırabilmeniz için size imkan vermektedir. Çalışmalarınızı mesajlarınıza iliştirerek, sineFX sitesi sunucularında barındırılmasını sağlayabilirsiniz. Bunu gerçekleştirmekte oldukça basit.. Mesajınızı yazdığınız panelde alt kısımda yer alan Dosya İliştirmek tuşuna basarak çalışmalarınızı mesajınıza ekleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve resimler aşağıda yer almaktadır..  
         
 

Resim 2
 
         
 

Resim 3
 
     
 

Detaylı açıklama:

1 - Mesaj panelinin alt kısmında yer alan "Dosya İliştirmek" tuşuna bastığınız zaman (Resim 2), panel biraz genişleyerek yeni seçenekler sunar (Resim 3).

2 - Dosyaadı satırından, bilgisayarınızda yer alan dosyayı seçmeniz istenir. Gözat tuşuna basınız.

3 - Açılan tarayıcıdan, mesajınıza iliştirmek istediğiniz dosyayı seçiniz.

4 - İliştireceğiniz dosyayla ilgili açıklayıcı bir bilgi yazmanız uygun olacaktır. "Dosya Tanımı" kısmına dosyayla ilgili bilgileri yazabilirsiniz.

5 - Dosya hala bilgisayarınızda olduğu için sineFX sunucularına yollanması gerekmektedir. "Dosya İliştir" tuşuna basarak, dosyayı SineFX sunucularına aktarınız. Dosya büyüklüğüne göre transfer için bir süre beklemeniz gerekecektir.

6 - Mesajınızı yazdınız, dosyayı iliştirdiniz, artık mesajın genel olarak nasıl göründüğünü kontrol edebilirsiniz. Önizleme tuşuna basarak mesajınızı kontrol ediniz.

7 - Mesajınızda herhangi bir eksiklik ya da sorun yoksa, artık "Gönder" tuşuna basabilirsiniz..

 
     
 
Kullanım İpuçlarına Dön