Gönderen Konu: Ömer'in galerisi (şiddet içeriğine sahip işler var! 1-2 tane)  (Okunma sayısı 67058 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cgoz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • ozan çivit
Ynt: Ömer'in galerisi (şiddet içeriğine sahip işler var! 1-2 tane)
« Yanıtla #20 : Ağustos 14, 2013, 01:36:18 ÖÖ »
Omer'in oldukca basarili islerinin altina Sedat ile ilgili yazmak istemezdim, okununca moderator arkadaslar tarafindan silinebilir.Ilginc bir egoya sahipsin Sedat, olmali mi bu, tabiki ama fazlasi zarar, her seyin oldugu gibi.
Hani bazen Kaan'nin uslubuna kiziyorum ya, pek farkli degilsin, seninkiler sanki masummus gibi geliyor ama pek degiller.
Acikcasi, Omer'in islerinden ve tahminen kendisinden ogrenmen gereken yuzlerce sey var iken, "fena degil genc, sunlari unutma, olacak gibi" uslupla pek konusamazdim, coktan kendisine ozel mesaj atmis ve portfolyoma yapici elestiri yapmasini rica ederdim.Elestiri yapma hakkin yok mu? elbette var, iyide yapmissin ama...iste bir ama'miz var malesef.

Omer kusuruma bakmasin.

Çevrimdışı Tual

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : Ağustos 14, 2013, 11:54:56 ÖÖ »
forum bannerı'na ömerin galerisi ne zaman eklenecek ? :)
  • 3D Generalist

Çevrimdışı ZekeriyaKorkmaz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : Ağustos 15, 2013, 01:05:19 ÖÖ »
Ellerine sağlık muhteşemler:)
  • 3D Animator

Çevrimdışı omrzrn

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : Ağustos 15, 2013, 17:55:08 ÖS »
hangi işimden bahsettiğini çözemedim bu örnekle. modellerimde bu tarz detaylara dikkat ederim normalde. örnekde gösterdiğin gibi abartıya kaçmıyorum sadece.
  • 3D Character Artist

Çevrimdışı ömer tatlısöz

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
    • www.omertatlisoz.tumblr.com/
« Yanıtla #24 : Ağustos 15, 2013, 20:25:32 ÖS »
atın  bacağı uzun olmuş diye bi yorum olabilirmi bu tarz çalışmaya..hayret

Atın bacağı uzun olmuş diyorum ve ısrar ediyorum Mozoner...Keşke tam tamına realist at yapsaydı daha çok takdir toplardı. Yarı beline kadar realist yapıp sonra dur ben yorumlayım deyip bacağını uzatıp sonrada sanat yaptım olmaz, sanatsal yorum yapacaksan objenin tamamına yapacaksın...
« Son Düzenleme: Ağustos 15, 2013, 20:29:14 ÖS Gönderen: ömer tatlısöz »

Çevrimdışı omrzrn

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : Ağustos 15, 2013, 21:11:43 ÖS »
Atın bacağı uzun olmuş diyorum ve ısrar ediyorum Mozoner...Keşke tam tamına realist at yapsaydı daha çok takdir toplardı. Yarı beline kadar realist yapıp sonra dur ben yorumlayım deyip bacağını uzatıp sonrada sanat yaptım olmaz, sanatsal yorum yapacaksan objenin tamamına yapacaksın...

o işte orantıları özellikle değiştirdim. beğenirsin beğenmezsin sorun değil. atı realistik yapsaydım daha çok takdir toplamazdım. atın bacaklarını kısaltırsam sanat mı olur ömer? yorum yapmak başka kendi fikrini dikte etmek başka.
  • 3D Character Artist

Çevrimdışı ömer tatlısöz

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
    • www.omertatlisoz.tumblr.com/
« Yanıtla #26 : Ağustos 15, 2013, 22:48:28 ÖS »
Kısa değil realist dedim... realist yapsaydın sanat olurdu  hemde doğru olurdu... Sen gene realist ata uzun takma bacak tak istersen, oda senin sanatın olsun, ama bana sökmez...

Çevrimdışı Serdar YAZICI

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : Ağustos 15, 2013, 22:54:23 ÖS »
Bu forumda çok mal var mis ya bayada eğlenceli bi yermiş  :D

Moderatör Uyarısı:
Hakaret içerikli mesajınız dolayısıyla 30 gün süreyle foruma üyelik girişi yapmanız ve mesaj atmanız engellendi. Üyeliğiniz aktif olduğunda lütfen mesaj atarken daha dikkatli olunuz. Aksi takdirde üyeliğiniz silinecektir.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı omrzrn

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : Ağustos 15, 2013, 23:04:00 ÖS »
"realist yapsaydın sanat olurdu" diyerek olaya son noktayı koymuşsun. tartışmanın manası yok daha.
atı öyle modellemek istedim ve modelledim. bunun doğruyla yanlışla alakası yok.
  • 3D Character Artist

Çevrimdışı xxx

• Administrator
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : Ağustos 15, 2013, 23:35:58 ÖS »
Moderatör Notu:

Başlık altındaki konu dışı mesajlar silinmiş/düzenlenmiştir.
2 üyenin yazdıkları mesajlar dolayısıyla belirli sürelerle foruma mesaj göndermesi engellenmiştir.

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : Ağustos 16, 2013, 00:54:29 ÖÖ »
Kısa değil realist dedim... realist yapsaydın sanat olurdu  hemde doğru olurdu... Sen gene realist ata uzun takma bacak tak istersen, oda senin sanatın olsun, ama bana sökmez...

Estetik anlayışımıza uymuyor diye bitmiş bir çalışmayı topluma mâl olmaya yeterli görmemek.  Kriterimiz neden gerçekçilik? Hele sanat sepet meselesini bu anlamda sınırlandırmak.

Portfolyonun tümüne bakarak beğenimi ifade etmeyi tercih etmiştim. Çünkü arka planda çalışkan, azimli ve bu anlamda da örnek alınması gereken bir şahsın varlığını gördüğüm için modellerindeki kusurları maddeler halinde yazmak anlamlı gelmemişti. Wip olarak paylaşılsaydı ya da işlerin sahibi bu yönde bir taleple foruma çalışma atmış olsaydı durum farklı olurdu.

Bana göre sanat, sana göre sanat farklı değil. Beğenilir ya da beğenilmez o başka. Fakat nedir şu tv deki sucuk reklamı allasen.  :P

• Illustrator

Çevrimdışı kazmamurat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : Ağustos 16, 2013, 18:16:46 ÖS »
Bir sürü bitmiş işten oluşan gayet başarılı bir portfolio, ellerin dert görmesin. Sunumlar da son derece başarılı.

Bazı çalışmalardaki anatomilere, vücut oranlarına az daha dikkat diyorum, tek tek örneklemeye gerek yok, daha fazla iş çıkarttıkça daha oturaklı hale gelecektir. Özellikle uykusuz tiplerine bayıldım, 2 boyutlu işleri 3 boyuta bu kadar karakterin ruhunu bozmadan çevirmek beceri ister.

Eline sağlık. Genel olarak harika işler.

deniz_derin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Ağustos 17, 2013, 12:37:01 ÖS »
Master blaster ve atli kadin en begendigim calismalariniz. Birde pozlariniz cok guclu ayri bir guzellik katiyor calismalariniza.

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
« Yanıtla #33 : Ağustos 18, 2013, 00:43:21 ÖÖ »
Rahatsız edici, sinir bozucu çalışmalar...

:) İnsan hangisi daha iyi olmuş karar veremiyor...Rahatsız oluyor... Tebrikler...Başarılarının devamını dilerim...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Kenan EREN

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : Ağustos 18, 2013, 01:52:18 ÖÖ »
Çalışmalarınızın kalitesi olağan üstü. Uzun süredir formda yokum, şunu fark ettim çalışmaların kalitesi artıkça kıskanç arkadaşlarımızın yorumlarıda bir o kadar komik oluyor. Sn Ömer, başarılarının devamını dilerim.

Çevrimdışı Tual

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : Ağustos 19, 2013, 10:49:28 ÖÖ »
Peki bu kadar başarılı bir arkadaş acaba nerede çalışıyor ne yapıyor ? bu yeteneğini nerede kullanıyor ?  Yoksa sadece bir hobiden mi ibaret ?

Ömer forumlarda bu kadar güzel çalışmalar yayınladıktan sonra ne tür iş teklifleri aldın ya da aldın mı ? ya da ne tür girişimciler neler teklif etti?

Bunu sormamdaki amaç , bizde ufak tefek çalışıyoruz seninkinin yanına yaklaşamasa da çalışmalarımız, ama bir gün elbet güzel şeylerde üretmeyi başaracağız peki bu kadar uğraş sonrasında ne olacak ? bize getirisi olacak mı ? diye soruyorum çünkü sen o son noktaya ulaşanlardan birisisin ... aslında bunu elbette diğer arkadaşlara da sormakta fayda var örneğin niyoo örneğin senelerdir bildiğim kazmamurat bu arkadaşlar gerçekten bu yeteneklerinin karşılığını alıyor mu yoksa biz boşuna mı uğraş veriyoruz. Gerçi insan seviyorsa bu tarz çalışmalar yapmayı boşuna bir uğraş olmaz ama eğer ki babadan kalan bir mirasınız yoksa veya sağdan soldan bir şeyler, bir şekilde uğraştığınız işlerin size geri dönmesini beklersiniz.

Bu arkadaşlar, elbette konu Ömerin olduğundan başta Ömer olmak üzere bu kadar güzel çalışmaların emeğini alabiliyor mu ? (3d print olayına veya başka bizim bilmediğimiz bir uğraşının da ticareti işine de karışmış olabilir mi ? )
  • 3D Generalist

Çevrimdışı CO2

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Çağatay Özkan Karakter Animatörü
« Yanıtla #36 : Ağustos 19, 2013, 18:28:18 ÖS »
Yetenekli insanların yeteneklerini maksimum kapasitede kullanabileceği işler Türkiye'de pek yok malesef.
Reklam sektöründe kaliteli işler yapılabiliyor istisna olarak.
Ama bir gün muhakkak kalite aranacağı günlerde gelecek... Örneğin Crytek Türkiye'ye ofis açtı bilindiği üzere. Bu tarz örnekler zamanla artacaktır. O yüzden kişisel işler yapıp elimizin soğumasına da izin vermemeliyiz.

Ömer'i başarılı çalışmalarından dolayı tekrar tebrik ediyorum.
  • 3D Animator

Çevrimdışı Mercurial

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : Ağustos 19, 2013, 22:29:52 ÖS »
Çalışmalarınızın hepsi mükemmel elinize sağlık, acaba kaç yıllık tecrübeniz var bu programda ?
  • 3D Character Artist

Çevrimdışı omrzrn

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : Ağustos 22, 2013, 10:29:57 ÖÖ »
kazmamurat: sağol. senin yorumuna denk gelmiş oldu bahane ile belirteyim, yoruma açık biriyim. bir kaç mesajdır denk geliyor, eksik görünen yerleri belirtin ki dikkat edeyim. çalışmalar 3 sene öncesine kadar gidiyor gerçi :)

deniz_derin:yorum beğenin için teşekkür ederim. ilk illüstrasyon ile başlamamdan dolayı sanırım. duruş ile karakteri ifade etmeye çalışıyorum sabit pozlama yerine.

Emrah Ahmet Yıldız (Tual): işlerimi beğenmene sevindim.

resimlerden anlayacağın gibi ben modellemeye geleneksel yolla başladım. daha sonra dijitale geçtim. daha önceden sanal 3dye ilgim yoktu. o yüzden maxle maya ile başlayanlardan farklı bi geçmişim var. sanala bulaşmam 3dprinti denemek istememle başladı. daha sonra amaan yaptığım işlerin fotoğrafını göreceklerine renderlarına baksınlar sonuç aynı dedim :D ayrıca dijitalin sağladığı kolaylıklar hiçte az değil.

profesyonel hayatda insanlar potansiyeline değil şuanda yaptığın işlere bakarak karar veriyor. herzaman daha iyisini yapmaya çalışmak yararlı bi alışkanlık bence. ayrıca spor yapmakla aynı mantığa sahip. şu anda çok akıcı ve rahat şekilde karakter modelleyebiliyorum ama bu rahatlığı sağlayan benim aylarca başımı ağrıta ağrıta anatomi ve zbrush çalışmamdan kaynaklı. cem yılmazın söylediği bi laf vardı hoşuma gider. şuna benzer bişeydi.. " bu işi para kazanmak için yapmadım. sevdiğim için yaptım parası yanında geldi" ahaha gerçi parayı bulamadık ama denemeye devam.

oyuncak, figür yapma ile ilgili bi proje vardı, ne yazıkki şuanda ne durumda bilmiyorum. modelleri bitirip onay almama rağmen baskı aşamasına geçmediler.

CO2: işlerimi beğenmene sevindim. bence türkiyedeki eğlence sektörünün (küçükde olsa var) en büyük sorunu global sektöre yönelik işlerin yapılmaması. buda cebinde para olan yatırımcıları bizlere uzak kılıyor ne yazıkki.

Mercurial: teşekkür ederim. zbrushı yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. daha önce maxi kurcalamıştım (dinazorlu kitapla :D ) sarmadı uzun süre bıraktım, resim çizmeye devam ettim taki zbrusha kadar.

uzun yazılarda pek iyi değilim yanlış bişey söylediysem af ola.
  • 3D Character Artist

Çevrimdışı Blacker

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : Ağustos 22, 2013, 18:51:30 ÖS »
3d print olayı bir şey merak ediyorum. kusursuza yakın insan yüzü maskesi yada canavar yüzü gibi maskeler yapmak istiyorum. nasıl bi cihaz donanım ve yazılımlar önerirsiniz.maske için nasıl bir malzeme kullanmak daha iyi olur