Gönderen Konu: Ayyaş (Kısa Metrajlı Animasyon Film)  (Okunma sayısı 52017 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı huseyinoz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • animanya
Ynt: Ayyaş (Kısa Metrajlı Animasyon Film)
« Yanıtla #20 : Ekim 20, 2009, 18:41:21 ÖS »
radiohead, emrekonyalı ilk mesajlar da "yorum yok" oldu ya... Biraz yapıcı olun eleştirilerinizde arkadaşlar, ehehhe :)

Çevrimdışı ismail_k

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.3dluvr.com/quazzimo
« Yanıtla #21 : Ekim 20, 2009, 19:43:26 ÖS »
Bu işi hergün izliyoruz ve Hababam Sınıfı gibi her defasında gülüyoruz. Bu işi yapan arkadaşı kesinlikle destekliyor ve yeni işini bekliyorum. Kendine has çok eğlendirici bir film. Yapılan her işte Disney animasyonları aramak doğru değil bence. Klişelerin dışında iş yapmak kötü iş yapmak demek değildir.

Çevrimdışı serkanos

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : Ekim 21, 2009, 01:54:58 ÖÖ »
İş kötü olabilir de insan bütün enerjisini bu kadar uzun bir hikayeye harcamamalı. 1 dk olsun animasyonlarda tam olsun, modellerde, render da.Zaten kötü eleştiriyle adam bu işi bırakacaksa hiç başlamasın şimdiden bıraksın.Yapılan bir önceki yorumlara da yorum yapılmasına uyuz oluyorum.Herkesin yorum tarzı farklıdır.İsteyen dere tepe düz gider isteyen kötü olsa dahi süper olmuş der.Kimse de dur diyemez.

Çevrimdışı bluenile

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : Ekim 21, 2009, 14:59:29 ÖS »
Alıntı
Her animasyon başarılı olmayabilir.En doğru yorumu Alper Akşit yapmş.Ben beğenmedim.Beğenmek zorunda da değilim sanırım
Kimse animasyonu, renderi veya başka teknik birşeyi begendigini soylemedi zaten. Cogu kişi esprileri begendigini soyledi.
Konunun ana fikri: Arkadaş emek vermiş, ilk işleri. Kimsenin ilk işi iyi degildir vs.

Çevrimdışı PaurA

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : Ekim 21, 2009, 18:11:31 ÖS »
İş kötü olabilir de insan bütün enerjisini bu kadar uzun bir hikayeye harcamamalı. 1 dk olsun animasyonlarda tam olsun, modellerde, render da.Zaten kötü eleştiriyle adam bu işi bırakacaksa hiç başlamasın şimdiden bıraksın.Yapılan bir önceki yorumlara da yorum yapılmasına uyuz oluyorum.Herkesin yorum tarzı farklıdır.İsteyen dere tepe düz gider isteyen kötü olsa dahi süper olmuş der.Kimse de dur diyemez.
Çok çok doğru.
Kahraman yanlış mı yazdıklarım :)
Herkes esprili bir konu bulsun madem.Animasyonla ilgisi olan olmayan herkes göstersin burada.Kısacası herkes animasyon yapsın.Zaten çok kaliteli olmayan sektör iyice batsın.Evet en doğrusu bu.
« Son Düzenleme: Ekim 21, 2009, 19:20:06 ÖS Gönderen: PaurA »

Çevrimdışı Arif Osmanoğlu

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : Ekim 21, 2009, 18:24:50 ÖS »
Filmin büyük çözünürlüklü halini download edebilir miyiz? Edebilirsek nerden indirebiliriz?
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Samche

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : Ekim 22, 2009, 22:21:31 ÖS »
Yorumunuz yoksa giripte yazma zahmetinde bulunmayın yahu...
Rumuz:Süpermen=)

Çevrimdışı bluenile

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : Ekim 23, 2009, 16:30:57 ÖS »
Filmin büyük çözünürlüklü halini download edebilir miyiz? Edebilirsek nerden indirebiliriz?
Arada bir şey soruyon, ama iyi soruyon Rival ;D

Çevrimdışı ccamkara

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : Ekim 27, 2009, 12:41:11 ÖS »
Çok çok doğru.
Kahraman yanlış mı yazdıklarım :)

Tabi yanlis, hatta yalan soyleyip yanlis dusunuyorsun:)

Alıntı
Herkes esprili bir konu bulsun madem.Animasyonla ilgisi olan olmayan herkes göstersin burada.Kısacası herkes animasyon yapsın.Zaten çok kaliteli olmayan sektör iyice batsın.Evet en doğrusu bu.

Nasil istedigin yorumu yapmakta serbestsen Ayyas'i yapan arkadas da istedigini yapar.

Mesela senin animasyonla ilgin ne kadar? Tahminim YORUM YOK diyen ve animasyon seviyesi top ziplatma, render seviyesi de radiosity/final gather olan cucukler kadardir, eminim.

Hem sen veya senin gibi dusunenler kim oluyor? Siz mi belirleyeceksiniz kimin animasyonla ilgilenmesi gerektigini?

Radius'unuz nedir?:)

Çevrimdışı ccamkara

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : Ekim 27, 2009, 12:44:15 ÖS »
İş kötü olabilir de insan bütün enerjisini bu kadar uzun bir hikayeye harcamamalı.

Niyeymis? Milletin keyfinin kahyasi olmak gibi amaciniz mi var?

Alıntı
Yapılan bir önceki yorumlara da yorum yapılmasına uyuz oluyorum.Herkesin yorum tarzı farklıdır.İsteyen dere tepe düz gider isteyen kötü olsa dahi süper olmuş der.Kimse de dur diyemez.

Isteyen alay eder mi peki? Var mi galeride isin, gidip bilir kosu alay edip geleyim. Ne dersin, hosuna gider mi? Yine ayni genislikle karsilar misin?

« Son Düzenleme: Ekim 27, 2009, 13:09:00 ÖS Gönderen: ccamkara »

Çevrimdışı serkanos

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : Ekim 27, 2009, 12:51:06 ÖS »
Sevgili "sanatın ve sanatçının düşmanı" kardeş senin ne işin var forumda avukatlığamı soyundun...

Çevrimdışı ccamkara

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : Ekim 27, 2009, 12:56:31 ÖS »
Sevgili "sanatın ve sanatçının düşmanı" kardeş senin ne işin var forumda avukatlığamı soyundun...

Isteyen istedigine istedigi yorumu yapabilir ya hani, sen Ayyas'a oyle yazarsin ben de boyle, kimse kimseye dur dememeli di mi?

Ayrica sitenden baktim, berbat isler yapmissin, siradan mentor klasigi, standart esnek hareketler. Aynen devam et:)

Çevrimdışı ccamkara

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : Ekim 27, 2009, 13:05:11 ÖS »
Yazılan iki kelimelik yorumları savunmuyorum ama bunlardan yola çıkarak hiç tanımadığın insanlar hakkında kesin sonuçlara varman çok doğru değil.

Buna yol acanin onlar oldugunu hatirlatirim, islerinde cok iyi olabilirler -ki bir iki calismasini gordum arkadasin, cok da iyi degildi, dikkat edin, hepsi de ayni fabrikadan cikmis gibi- ama burada durum baska, su ya da bu sekilde alay etmek dogru bir davranis degil.

Mesela mezkûr arkadaslar ilk islerini suraya atsalar, ilk cevirdikleri kutuyu. Gülsek biraz, nasil olur:)

Ayyas'i yapan kisi kpmplike bir eleman belli, Blender gibi aykiri bir yazilimla yapmasi da ilginctir.

Çevrimdışı ccamkara

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : Ekim 27, 2009, 13:22:29 ÖS »
Eğer dalga geçildiğini düşünüp rahatsız olduysanız, bunu düzgün bir şekilde dile getirebilirsiniz tartışmayı alevlendirmeden. Ama sanırım sizin tam da istediğiniz bu.

Niyetim kotu degil. Ayni olcude dalga gecildiginde neler hissedileceginin anlasilmasi icin oyle yazdim. Ayrica sizin duzgun biri oldugunuza dair istihbarat aldim.

Çevrimdışı serkanos

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : Ekim 27, 2009, 13:25:28 ÖS »
Saol sanatın düşmanı kardeş.Berbat olduğunu söylemen hoşuma gitmedi değil.BUndan sonra berbat işler yapmamaya çalışacağım.

Çevrimdışı ccamkara

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : Ekim 27, 2009, 13:37:51 ÖS »
Küçük bir grubun içindeyiz hepimiz, arada tatsızlıklar olur ama düşmanlığa dönüşmemeli. Ayrıca kaynağınız kim bilmiyorum ama teşekkür ederim ona da.

Kaynak: bir onceki Sinefx toplantisi.

sanatın ve sanatçının düşmanı ne demek ya

madem bu cümleyi kurabiliyosun burda ne arıyosun cemil kardeş..

Burasi sadece sanat sitesi degil ki, teknik adam dolu bi dunya. TD sanatci olmak zorunda degil mesela, ya da Capture Card, kamera vs ile ilgilenenler var.

Çevrimdışı emrekonyali

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : Ekim 27, 2009, 13:39:33 ÖS »
:D

Çevrimdışı PaurA

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : Ekim 27, 2009, 13:40:31 ÖS »
pfff ccamkara harikasın.Herşeyi tam anlamıyla çözmüşsün.Olmuşsun sen :D
« Son Düzenleme: Ekim 27, 2009, 13:43:35 ÖS Gönderen: PaurA »

Çevrimdışı Romeo.

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : Ekim 27, 2009, 13:50:30 ÖS »
ccamkara çap yerine radius demeyi aklına getirmek mi veriyo sana olur olmaz konuşma hakkını?

kime karşı neyi savunuyosun ki?

sadece animatörler olumsuz yorum yapmış bu arkadaşımızın animasyonuna neden biliyomusun?

çünkü bir insanın boşa vakit harcamasına ancak animasyona senin kadar uzak olanlar göz yumabilir...

böyle projelerle gelişmen zor daha kısa süreli denemeler yapmalısın dendiği için sırf bu başlığın bu hale geldiğine inanamıyorum...

hani demişsin ya top animasyonu seviyesinde animasyon yapanlar diye senin öngörün bundan ibaret işte malesef...

Çevrimdışı ccamkara

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : Ekim 27, 2009, 14:00:14 ÖS »
ccamkara çap yerine radius demeyi aklına getirmek mi veriyo sana olur olmaz konuşma hakkını?

Evet, terminolojiye yabanci olmadigimi anlayin diye radius dedim. Cok super yaptim. Dusun ki ben kureden anlayan biriyim.

Alıntı
kime karşı neyi savunuyosun ki?

Galler'i korumak adina uzunbacakli Johannes'a karsiyim, bi itirazin var mi?

Alıntı
sadece animatörler olumsuz yorum yapmış bu arkadaşımızın animasyonuna neden biliyomusun?

çünkü bir insanın boşa vakit harcamasına ancak animasyona senin kadar uzak olanlar göz yumabilir...

Iste sorunun bam teli burada, "bosa vakit harcamis" diyorsun. Sen niye buraya yorum yazarak bosa vakit harciyorsun? Vakit kisinin kendisine aittir ve daha yolun basindadir, vaktini nasil harcayacagini sana mi sormaliydi?

Arkadas gaet basarili, animasyon sorun degil, gelistirir. Sen ilk animasyon projeni goster de ona da yorum yapalim, ilk projeni ama:)

Alıntı
böyle projelerle gelişmen zor daha kısa süreli denemeler yapmalısın dendiği için sırf bu başlığın bu hale geldiğine inanamıyorum...

Kim diyor zor diye, bu sekilde de ogrenebilirsin. Calis cabala bak goreceksin ne kadar kolay.

Alıntı
hani demişsin ya top animasyonu seviyesinde animasyon yapanlar diye senin öngörün bundan ibaret işte malesef...

Bi de radiosity, onu unutmussun:)