Gönderen Konu: Konseptler (Tual)  (Okunma sayısı 35987 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tual

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Konseptler (Tual)
« : Mart 19, 2013, 19:41:12 ÖS »
Çeşitli konsept çalışmalarım, lütfen eleştirilerinizi eksik etmeyin arkadaşlaaar :)( Eleştirirken konsept olduğunu unutmayın da :) ) ya bi de şu var hangisini en çok beğendiğinizi yazabilir misiniz ? tabi beğendiyseniz :)

• 3D Generalist

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: Konseptler (Tual)
« Yanıtla #1 : Mart 19, 2013, 20:51:50 ÖS »
eline sağlık Tual, hepsi güzel olmuş. 7 numara diğerlerinden farklı acaba eklenmese miydi?

Uçan araçlar da güzel de yandan çizimini de görsek daha iyi olurdu. beğendiklerim 1, 2, 3, 9.
  • Illustrator

Çevrimdışı ömer tatlısöz

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
    • www.omertatlisoz.tumblr.com/
« Yanıtla #2 : Mart 19, 2013, 22:07:21 ÖS »
Biraz Manga(msı) olmuş sanki, eline sağlık...

Çevrimdışı uzak

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Mart 20, 2013, 08:56:04 ÖÖ »
eline sağlık 4 ve 5'i çok beğendim, stuck'a katılıyorum böceksi olanın yandan  bir görüntüsü olayımış :) .
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Tual

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Mart 20, 2013, 12:01:29 ÖS »
Hepinize teker teker çok teşekkür ediyorum , çok mutlu ettiniz beni :)
Oh be kendime güvenimi yitirecektim neredeyse :D bu iyi oldu.

eline sağlık Tual, hepsi güzel olmuş. 7 numara diğerlerinden farklı acaba eklenmese miydi?

Uçan araçlar da güzel de yandan çizimini de görsek daha iyi olurdu. beğendiklerim 1, 2, 3, 9.

@Stuck; özel bir konu belirlemediğim için 7 numarayı da çalışmaların arasına koydum. Ayrı tutmayayım garip kalmasın didiydim :)

Yandan çizim yapmadım çünkü amacım kısa sürede birden çok konsept oluşturmaktı ama beğenilere bakılırsa 5 ve 6 numarayı ya da benzer konseptleri çıkartıp diğer görünüşlerini çizmeye çalışabilirim. Güzel yorumların için teşekkür ederim. Senin gibi çizim konusunda benden daha tecrübeli ve yetenekli kişilerin eleştirilerine,yorumlarına her zaman ihtiyacım var :) . Çalışmalarımı sürdüreceğim. Eleştirilerini eksik etmessin umarım :) Tekrar teşekkürler. ;)

Biraz Manga(msı) olmuş sanki, eline sağlık...

@Ömer; Mangayı çok severim, fakat mangamsı yapmak için özel bir uğraşa girmedim ki sizler gibi bu konuda bu tarzda çizim yapabilecek kadar çok bilgim yok şu anda ama mangamsı olmuş demen bile güzel bir yorum benim için. Teşekkür ederim yorumun için.

Tavsiye ederim:

http://androidarts.com/
http://arne.cghub.com/

http://www.autodestruct.com/thumbwar.htm

http://tabletmonkey.blogspot.com/2011/08/quit-foolin.html
http://www.wildstar-online.com/en/fansite-kit/

Linkler için teşekkür ederim. Çok güzel çalışmalar ve makaleler mevcut tabi onların çalışmalarına ulaşmak için 40 fırın çizimden fazlasına ihtiyacım olacak :) . Tekrar teşekkürler.

eline sağlık 4 ve 5'i çok beğendim, stuck'a katılıyorum böceksi olanın yandan  bir görüntüsü olayımış :) .

@uzak; Bir diğer ustanın çalışmalarımı beğenmesi çok hoşuma gitti. Teşekkür ederim güzel yorumun için. Stuck'a da yazdığım gibi yukarıda, yandan çizimleri, hatta  diğer görünüşleri benzer konseptler çıkartarak zamanım oldukça çizmeye çabalacağım umarım yol katedebilirim. Tekrar teşekkürler...

• 3D Generalist

Çevrimdışı Tual

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Mart 21, 2013, 15:40:26 ÖS »
Bir konsept daha; umarım beğenirsiniz, yorumlarınızı eleştirilerinizi eksik etmeyin :) ..

• 3D Generalist

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Mart 21, 2013, 19:14:12 ÖS »
estagfurullah, pek çizim yaptığım/yapmaya vakit ayırabildiğim söylenemez, şu sıralar deyim yerindeyse kaporta ustası olma kıvamındayım.

Şık görünüyor bu konsept de. Eline sağlık. =) Belki arka planı tamamen koyu bir ton da yapmak ışıkların etkisini daha iyi hissettirebilir. Baş bölgesi özellikle. Robotun bacak bölgesi için eklenen koyuluk biraz sert geldi. Acaba elindeki ışıklarda dahil robota karşıdan geldiğini farzettiğimiz ışığı destekler nitelikte bir gölge mi düşseydi?

• Illustrator

Çevrimdışı Tual

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Mart 21, 2013, 19:22:41 ÖS »
Evet resmi yayınladıktan sonra söylediklerine ek olarak bir kaç yerde daha algı sorunu oluşturabilecek bazı problemli yerleri bende keşfettim, bu çalışmayı düzeltemeyebilirim ama diğer çalışmalarda buradaki tecrübelerden yararlanarak daha iyi bir konsept hazırlayabilirim..
Yorumların için gerçekten teşekkürler stuck, ilgin yeni çalışmalar yaptırmak için güç veriyor :)
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Tual

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Mart 21, 2013, 19:26:03 ÖS »
ha bu arada ışık yukarıdan geliyor aslında..
ama bunu hissettiremememin başarısızlığı içinde yollara vuracağım şimdi gidip kendimi...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Mart 21, 2013, 19:36:45 ÖS »
Yukarıdan gelen ışık arka plana düşüyor, ifademde eksik yazmışım. Metalik bir nesne için fazla aydınlık, yani karşıdan gelen ışık. Yukarıdan gelen ışığın etkisini göstermek için konulan parlamalar materyalini farklı göstermiş. Metalik etkiyi pek hissetmiyoruz sanki.

şöyle bir örnek buldum. Arka planla robotu bitiştirmemiş. Düşen ışığın geldiği açı, tonlama ve materyal için güzel.

http://www.igorstshirts.com/blog/conceptships/2011/richard_han/r_han_03.jpg

• Illustrator

Çevrimdışı Tual

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Mart 21, 2013, 19:48:19 ÖS »
Kesinlikle .

Aslında yukarıdakiler gibi beyaz fonda vermek benim ürettiğim seviyedeki çalışmalar için daha mantıklı şimdilik. Ama biraz fonda olsun diye uğraşmaya giriştim.

Hatta üstten görünüş konseptleri yapmayı planlıyordum ama bu çalışma biraz elime yapıştı :) bırakamadım.

Sırayla  sindire sindire inşallah da vaktim oldukça konsept ve çizim çalışmaya kararlıyım. :)

• 3D Generalist

Çevrimdışı Tual

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : Mayıs 15, 2013, 11:04:59 ÖÖ »
El alıştırma çalışmalarına devam..
Biliyorum hiç birisi son ürün değil hatta çizimlerde kötü ve neresini eleştirecem bu çizimlerin türünden, fakat yine de şöyle yapsan daha iyi olur kanısındayım diyebileceğiniz bana katkı sağlayacağınıza inandığınız ufak tefek şeyler vardır arkadaşlar :)
bu sefer scetch book u denedim..
şu anda da photoshopu deniyorum fakat realtime simetri olayı cs5'de yok ve çözemedim varsa önerisi dinleyebilirim . İlaveten önerebileceğiniz scetch ve consept tarzı çalışmalar için photoshop brushınız var mı ?

• 3D Generalist

Çevrimdışı Tual

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : Mayıs 16, 2013, 11:51:21 ÖÖ »
Devam
  • 3D Generalist

Çevrimdışı cgoz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • ozan çivit
« Yanıtla #13 : Mayıs 16, 2013, 13:36:27 ÖS »
Tual, cabani takdir ediyorum, normal disiplinin disindaki bir alani gelistirmeye calisman cok guzel.Fakat yanlis bir ilerleyis izledigini dusunuyorum ki bu calismalarina yansiyor.
Ozellikle boyama uygularin zayif ki buna baslamadan once kotarman gereken seyler var, bu isi suan meslek edinmis, benim ve tanidigim bircok kisi gibi en baslarda yaptigimiz bodoslama atlama olayini yapma derim, ben dinlemedim, dinletemedim ve su yasimda keske dedigim cok oluyor.
Dersen ki ben oyle takiliyorum o zaman pek laf dusmuyor bize ama iyi tasarimlar cikarmak istiyorsan en temellere geri donmek lazim.
Renk konularinda da kafandan calismaktan cok, referansli hatta Kuler, Color Schemer, Color Lover gibi servislerden renk paletleri indir, deviantart gibi sitelerde kisilerin paylastigi ders notlarina goz at.

Motivasyon kirici olmak istemem, devam etmelisin, ama dogru yontemlerle.

Eline saglik

Çevrimdışı Tual

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : Mayıs 16, 2013, 15:28:02 ÖS »
Estağfurullah Ozan ustam, buraya çalışma gönderiyor isem amacım zaten tecrübelisi de olsun tecrübesizi de olsun açtığım konuya bakabilen tüm üyelerden bir yorum alabilmek ona göre de kendimi geliştirebilmek ki bu konuda sizi tanıyorum forumdan az çok, boyama ile ilgili olsun çizim ile ilgili olsun en çok konuşmaya, birilerini eleştirmeye hakkı olanlardan birisiniz. Dahi eleştirseniz yıkıcı olmuyor yapıcı oluyorsunuz.
Ben foruma bir çalışma gönderirken boyama , çizim veya diğer unsurlarda zayıf olduğumu inkar edemem çünkü oldukça zayıfım ve başlangıç noktasında olduğumu da biliyorum. Amacım bu işi ticarete dökeyim paralar kazanayım değil. Ben çizerken boyarken inanın bundan zevk alan birisiyim. Paylaşım yapmayı da seven birisiyim ama sizinde dediğiniz gibi madem ki bu işi yapıyorum hakkı ile yapmak da isterim.
Ayrıca şunu da söylemek istiyorum ki kendim 3d modelleme ile de uğraştığımdan tasarımlarımı yapmayı uzun yıllardan beri çok arzuluyorum o yüzden de çizime ve boyamaya merak saldım. Sonuç olarak vakit buldukça çizim le uğraşarak forum üyelerine "bu ne ya zırt pırt zırt pırt çalışma gönderip duruyor. Mecburmuyuz bu adamın konusunu her gün görmeye " dedirtmeye çalışacağım.

Renk konusuna gelince ben uzun yıllardır kuler konusunu bilmekteyim görmekteyim oradaki renk paletlerini indirmekteyim ama halen daha ne işe yaradığını daha da iyi anlatmak gerekirse nasıl kullanıldığını hiç bir zaman çözemedim. Deviantart konusunda daha çok çalışmalarla ilgiliyim mutlaka her gün açar kontrol ederim arada tutoriallere bakarım ama çok fazla yazı araştırayım okuyum gibi bir isteğim olmadı onun üstüne düşerim.

Motivasyon olarak kırıcı olmak konusunda gerçeği söylemek isterim ki malesef ben o kimsenin kolay kolay anlaşamadığı nazik, kırılgan insanlardan birisiyim. Bazen bir cümleye kafamı takar haftalarca canım sıkılır otururum. ve yine malesef ki bu şu bildiğimiz değişemeyen yapı meselesi .Bu forumda da bir iki şeye kızmıştım bir daha bu siteye girmeyeceğim deyip 300'e yakın  mesajımı silmiştim. Amaaaa değişmeyen yapıma rağmen acı gerçekleri de bilmeye hakkım var ve kırılsam da darılsam da  yeni şeyler öğrendikten sonra bu işi ilerletmek istediğimden her türlü yoruma açığım. Malesef :))
  • 3D Generalist

Çevrimdışı cgoz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • ozan çivit
« Yanıtla #15 : Mayıs 16, 2013, 17:06:23 ÖS »
bu ulke malesef cizim-konsept tasarim-tasarim ya da herhangi gorsel sanat daliyla ilgili bir forum'a sahip degil.
o yuzden calismalarini gonderme devam et kesinlikle.

Çevrimdışı Tual

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : Mayıs 16, 2013, 19:22:06 ÖS »
bu ulke malesef cizim-konsept tasarim-tasarim ya da herhangi gorsel sanat daliyla ilgili bir forum'a sahip degil.
Bir ara emrah elmaslının takıldığım bir forumu vardı http://www.konseptsanat.com/forum/  diye ama bir anda yok oldu. :(

Bir çalışma daha gönderiyorum bu arada bunu dün yapmıştım bugün koyabilmek nasip oldu :)
Üstten yandan önden derken perspektife de giriş yapıyorum yavaş yavaş

aslında bu çalışmanında bugün önden yandan üstten çizimlerini yapacaktım ama pek zamanım olmadı.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı uzak

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : Mayıs 17, 2013, 17:19:46 ÖS »
emrah, eline sağlık  :),  ayrıca  renk uyumları için verdiği link adresler için "cgoz" arkadaşa teşekkürler. doğru renkleri yan yana getirmek  zorlu ve bazen usandırıcı oluyor.   
« Son Düzenleme: Mayıs 17, 2013, 17:23:36 ÖS Gönderen: uzak »
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Tual

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : Mayıs 19, 2013, 22:44:52 ÖS »
çok teşekkür ederim , yarın inşallah yeni bir çalışma daha göndereceğim umarım onu da beğenirsiniz :)
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Tual

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : Kasım 18, 2013, 16:37:59 ÖS »
siluet egzersizleri, yorumunuz benim için önemli.

• 3D Generalist