Gönderen Konu: 2 Kompozisyon arası geçiş için teknikler?  (Okunma sayısı 857 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hasansafatosun

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2 Kompozisyon arası geçiş için teknikler?
« : Mayıs 18, 2020, 00:23:59 ÖÖ »

Çok uzun süredir After Effect programını kullanan birisiyim ancak ticari anlamda uğraşmadığımdan ince detayları öğrenmediğimi sonradan fark ettim.Artık ticari olarak bu sektörde çalıştığımdan eksikleri mi kapatmam şart oldu.Resimde gördüğünüz gibi sahne de 3d özelliğini aktif ettiğim 2 ayrı resim kompozisyonum var.Kamera aracılığıyla başlangıç da sahnede gözükmeyen bu resimleri 2 saniye sonun da ekrana getireceğim.2 Resim olunca sorun yok ancak kullanmam gereken 10-12 resim var bunların hepsini paylaştığım resim de ki gibi sahneye yerleştirip kamerayla hoş bir animasyon oluşturmak hedefim.Tahmini olarak 30 saniye sürer diye düşünüyorum.12 resmi bu şekilde sahneye yerleştirmek oldukça zahmetli 2 şer resim olarak bölüp sonra birleştireyim diye düşündüm ancak bu durum da 2 resmi gösterdikten sonra ki sahnede kullanacağım resimler farklı kompozisyon da olacak.iki farklı kompozisyonu kamera kullandığımı da düşünürsem yumuşak bir geçiş sağlayacak şekilde nasıl birleştirebilirim.Özetle 2 resmi gösterdikten sonra bu resimler yavaş yavaş kameranın görüşünden çıkarken diğer kompozisyon ilk kompozisyonda ki gibi ekrana gelecek.Umarım derdi mi anlatabilmişimdir.İlginiz için teşekkür ederim
Not:Konuyu doğru yere açtığımı umuyorum değilse k. bakmayın
« Son Düzenleme: Mayıs 18, 2020, 01:06:20 ÖÖ Gönderen: hasansafatosun »

• Motion Graphic Artist