Gönderen Konu: Graph Editör Problemi  (Okunma sayısı 1724 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı robespierre

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Graph Editör Problemi
« : Haziran 20, 2017, 12:15:53 ÖS »
Arkadaşlar merhaba,

After Effects ile ilgili bir süredir tutorial videolar izleyerek kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Başa çıkamadığım bir takım problemler konusunda da buradan yardım almak istiyorum. Aşağıda linkini verdiğim videonun 1:46 sürelerinde graph editörde bir takım ayarlamalar yapılıyor. Fakat benim çalışmamla videodaki çalışma arasında uçurum oluyor.
Hatayı nerede yapıyor olabilirim, bilgilendiren olursa çok sevinirim, muhtemelen çok basit bir şey ama anlamadım.

Benim kompozisyonumda görünen halini paylaşıyorum;

Ham hali;
Easy Ease yapılmış hali;

• Motion Graphic Artist

Çevrimdışı SonerYamak

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Graph Editör Problemi
« Yanıtla #1 : Haziran 20, 2017, 15:52:10 ÖS »
Kolay gelsin. AE keyifli bir programdır.

Graph Editörden easy ayarlarını yapıyor. Eğer benzer bir sonuç almak istiyosan benzer ayarlarını yapman gerekiyor. Tabi burda önce graph editörde yaptıklarının ne anlama geldiği konusunu bilirsen daha bilinçli yaparsın. Hareketin ne kadar hızlı daha doğrusu hangi framede ne kadar hızlı nasıl bir ivmeyle gideceğini burdan ayarlarsın. Bunu düşünerek sadece videodaki aynı işlemi kopyalamaktansa videodaki sonucu görüp kendin olması gereken ayarları yapabilirsin.

Çevrimdışı robespierre

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Graph Editör Problemi
« Yanıtla #2 : Haziran 20, 2017, 18:11:11 ÖS »
Kesinlikle haklısın, tam kavramak adına niteliğini öğrenmek daha sonraki çalışmalarda da yol gösterici olabilir ama bireysel çalışınca biraz ezber gidebiliyor işler.

Bilgi için teşekkürler ;)
  • Motion Graphic Artist