Gönderen Konu: TRT Çocuk maskot rezaleti  (Okunma sayısı 32621 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı taner

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: TRT Çocuk maskot rezaleti
« Yanıtla #40 : Kasım 24, 2010, 16:26:04 ÖS »
O nasıl bir mahlukattır yahuu,Çocukları trt ekranlarından uzak tutunuz!  ;D +18

buarada senin karakter süper olmuş rehakaraca  ;)
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2010, 16:30:21 ÖS Gönderen: taner »

Çevrimdışı osman safi (herbap)

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
« Yanıtla #41 : Kasım 24, 2010, 16:27:16 ÖS »
Bende o karakterden tiksinmiyor değilim ama önceki postlarda bir rakkam gördüm 16 Trilyon TRT harcamış diye! Yani bu kadar para harcanan kanalın görsel içeriği böyle mi olmalı diye düşünmeden edemiyorum bence bu para stüdyolara gitmeden başka musluklara akıyor gibi geliyor TRT nin sicilini düşününce bu yeni imkanlar ile gene yalan dolan işler dönüyordur diye düşünüyorum. Yoksa hepimiz işe boğulmuş olurduk ki çok arkadaşımı biliyorum hala TRT den onay bekliyorlar vs bu kadar bütçeye çok iyi dizilerde yapılır maskotta kanal id side başka söyleyecek söz bulamıyorum.

"...başka havuzlara akıyor..." demek istedin sanırım ve haklısında... o kadar paraya katbekat iyileri olmalıydı

maskottan ziyade maskara oldu :D

+ + +

karakter ismi ile ilgili site bende de açılmadı...

+ + +

konu baya hararetli gidiyor... cevap yazana kadar tane yeni mesaj gelmiş

hadi kampanya başlatalım, karakalem, 3d, flash... farketmez şimdikinden daha iyi bir karakter tasarlasın herkes... final olmak zorunda değil, taslakta olsa daha canlı, daha sevecen bir şeyler
  • 3D Generalist

Çevrimdışı rehakaraca

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : Kasım 24, 2010, 17:19:55 ÖS »
benden bu kadar çok bile uğraştım :)
HErkese iyi çalışmalar

Çevrimdışı ZekeriyaKorkmaz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : Kasım 24, 2010, 18:40:59 ÖS »
trt sitesindeki iletişim bölümüne karakter hakkında yorumlarımı yazdım, belki etki eder:)
  • 3D Animator

Çevrimdışı blackhunter

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : Kasım 24, 2010, 19:14:15 ÖS »
Ben de eleştirilerimi yazıp gönderdim.Herkes düşüncesini TRT'ye iletirse belki etkili olabilir.

Çevrimdışı eydi

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : Kasım 24, 2010, 19:21:43 ÖS »
"...başka havuzlara akıyor..." demek istedin sanırım ve haklısında... o kadar paraya katbekat iyileri olmalıydı

maskottan ziyade maskara oldu :D

+ + +

karakter ismi ile ilgili site bende de açılmadı...

+ + +

konu baya hararetli gidiyor... cevap yazana kadar tane yeni mesaj gelmiş

hadi kampanya başlatalım, karakalem, 3d, flash... farketmez şimdikinden daha iyi bir karakter tasarlasın herkes... final olmak zorunda değil, taslakta olsa daha canlı, daha sevecen bir şeyler

Ben kesinlikle bedavaya bir maskot çizimi yapmam :) hem neden yapalımki? Burada yayınlayacaklarımızı daha sonra birileri biraz değiştirip kullanabilirler. Kullanmayacaklarını nereden bileceğiz....

Ben de eleştirilerimi yazıp gönderdim.Herkes düşüncesini TRT'ye iletirse belki etkili olabilir.

Ben eleştirilerin etkili olacağını sanmıyorum. karar veren karar vermiş bi kere...bir iki kişinin eleştirisi yüzünden nasıl değiştireceksin veya geri adım atacaksınki...

benden bu kadar çok bile uğraştım :)
HErkese iyi çalışmalar

Karakter çizimi şirin olmuş fakat bu karakter ne işe yarayacak? Yani nasıl desem bu karakterin görevi falan nedir?

« Son Düzenleme: Kasım 24, 2010, 19:27:46 ÖS Gönderen: eydi »

Çevrimdışı Haluk Zengin

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Haluk Zengin
« Yanıtla #46 : Kasım 25, 2010, 00:48:57 ÖÖ »
Tırt olmuş..
  • 3D Generalist

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
« Yanıtla #47 : Kasım 25, 2010, 10:50:07 ÖÖ »
Ben kesinlikle bedavaya bir maskot çizimi yapmam :) hem neden yapalımki? Burada yayınlayacaklarımızı daha sonra birileri biraz değiştirip kullanabilirler. Kullanmayacaklarını nereden bileceğiz....

Ben eleştirilerin etkili olacağını sanmıyorum. karar veren karar vermiş bi kere...bir iki kişinin eleştirisi yüzünden nasıl değiştireceksin veya geri adım atacaksınki...

Karakter çizimi şirin olmuş fakat bu karakter ne işe yarayacak? Yani nasıl desem bu karakterin görevi falan nedir?

bedavaya yap diyen kim... tasarla... buraya koy, görelim / coşalım, sonra git turbosquidde sat... pozla güzel render al istockta sat... orada sat burada sat...

tasarımın güzelse ucuza gitmez merak etme :)

maksat, vakti olana beyin jimnastiği...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı eydi

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : Kasım 25, 2010, 11:03:07 ÖÖ »
bedavaya yap diyen kim... tasarla... buraya koy, görelim / coşalım, sonra git turbosquidde sat... pozla güzel render al istockta sat... orada sat burada sat...

tasarımın güzelse ucuza gitmez merak etme :)

maksat, vakti olana beyin jimnastiği...

Hmmmm evet sanırım böyle yapılabilir :)

Çevrimdışı GOLAN

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : Kasım 25, 2010, 12:09:56 ÖS »
Şu ülkede özgün bir proje,karakter göremicez heralde umutlarım iyice tükendi.
İnsanlar yaptığı işe değilde alacağı paraya odaklanmış durumda, nasıl olursa olsun hemen veriyim paramı alıyım.
Bu karakterde bu hislerle üretilmiş görünüyor.Vadayı alıp şöyle bi ayak yaptımmı bide rengini değiştirelim tamamdır.
Hiç sevimli değil.   

Çevrimdışı Arif Osmanoğlu

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : Kasım 25, 2010, 14:12:55 ÖS »
İnsanlar yaptığı işe değilde alacağı paraya odaklanmış durumda, nasıl olursa olsun hemen veriyim paramı alıyım.
Bu karakterde bu hislerle üretilmiş görünüyor.Vadayı alıp şöyle bi ayak yaptımmı bide rengini değiştirelim tamamdır.
Hiç sevimli değil.  

Bırak sevimliyi nötr bile değil itici.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı jeffparadox

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • JEFF TREVES PORTFOLYO
« Yanıtla #51 : Kasım 25, 2010, 17:05:00 ÖS »
Alıntı
Hiç sevimli değil.   

Valla biz 2 senedir ozgun proje ve karakterler uretmeye calisiyoruz. Zevkinize hitap eder etmez, veya yetersiz bulursunuz o ayri, zevkler ve renkler konusu sonucta.

Gecen sene cektigimiz Beg You Back video'su icin tasarladigim karakterlerden bazilari:
http://www.jefftreves.com/TrevesStudios/xhtml-css/images/c055.jpg
http://www.jefftreves.com/TrevesStudios/xhtml-css/images/c057.jpg
http://www.jefftreves.com/TrevesStudios/xhtml-css/images/c058.jpg
http://www.jefftreves.com/TrevesStudios/xhtml-css/images/c064.jpg
http://www.jefftreves.com/TrevesStudios/xhtml-css/images/c065.jpg
http://www.jefftreves.com/TrevesStudios/xhtml-css/images/c068.jpg

Video'yu buradan izleyebilirsiniz:

Biz 'Beg You Back'i 3 kurusa, cebimizden para koyarak, sadece bu ulkede bu isin istenirse yapilabildigini gostermek amaciyla yaptik. Ve bu muzik video 1 seneyi askin bir surede yaklasik 7000 kere tiklandi Vimeo'da. Afedersiniz gaz cikarirken kameraya alip yukleseydim herhalde bir haftada 100.000 kisi seyrederdi. Turkiye'de bunun gibi basiyla sonuyla bitmis kac tane is var? Yok demiyorum ama cok cok az. Ben yaptigimiz isi oldugundan buyuk de gormuyorum, eksiklerini de cok iyi farkindayim. Ama "Su ulkede..." diye baslayan bir genellemeye de karsiyim. Cunku biz yaptik, para icin degil ideallerimiz icin yaptik, ama bir karsilik da bulamadik ne yazik ki...

Alin size gectigimiz haftalarda yaptigimiz son muzik video'su, ustelik bu sefer bir Turk sanatci icin:

Gecen hafta PowerTurk muzik kanalinda kurula giren bu klip malesef o kuruldan gecmedi. Neden mi? Bilmiyoruz, soylemediler. Harika bir klip olmayabilir, ama Turkiye'de bu duzeyde kac tane animasyon klip var? Actim ve saatlerce Kral TV'de, PowerTurk'de klip izledim. Cekim kalitesi olarak gercekten cok iyi, ama yaraticiliktan yoksun - hep birbirinin aynisi klipler gordum. Animasyon klip zaten yok denecek kadar az. Bizim yaptigimiz isin tasarim kalitesi PowerTurk'e yetmiyor mu, o kadar mi acemice yapilmis bir is?! Eger oyle ise biri bana daha iyilerini gostersin ve ben de susayim lutfen.

Bu ulkede cok guzel isler yapmaya calisan (ve yapan da) bir cok insan var. Ama anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az...
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2010, 03:10:46 ÖÖ Gönderen: jeffparadox »

Çevrimdışı Hakan Abbas

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : Kasım 25, 2010, 17:21:41 ÖS »
Biz 'Beg You Back'i 3 kurusa, cebimizden para koyarak, sadece bu ulkede bu isin istenirse yapilabildigini gostermek amaciyla yaptik. Ve bu muzik video 1 seneyi askin bir surede yaklasik 7000 kere tiklandi Vimeo'da. Afedersiniz gaz cikarirken kameraya alip yukleseydim herhalde bir haftada 100.000 kisi seyrederdi.

+1
  • 3D Generalist

Çevrimdışı GOLAN

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : Kasım 26, 2010, 02:31:43 ÖÖ »
Jeffparadox kusura bakmasın ya ben yanlış anlamışım.

Çalışmaları ilham verici tekrar tebrik ederim.

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
« Yanıtla #54 : Kasım 26, 2010, 05:01:51 ÖÖ »
gerildik sanki biraz... havayı hafif dağıtalım

henüz adam gibi karakter çalışamadım ama web sitesindeki menüyü görünce yıllar öncesine ait çocuk eğitim projesine yaptığım intro+menü geldi aklıma... paylaşayım dedim

örnek tek kare

ve flash versiyonu
http://www.dijitalx.com/osman/cocuk/anabirim_v1_animated_web.swf

(flash'ı embed etmeyi beceremedim, linke tıklayıp açınız... 400 kb gibi komik bir boyuttadır)
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2010, 05:04:52 ÖÖ Gönderen: herbap »
  • 3D Generalist

Çevrimdışı jeffparadox

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • JEFF TREVES PORTFOLYO
« Yanıtla #55 : Kasım 26, 2010, 05:32:31 ÖÖ »
Yok yaw gerilmedik :)

GOLAN, ne demek onemli degil... TRT Cocuk benden bir maskot isteseydi, emin ol ucreti ne olursa olsun elimden gelenin en iyisini yapardim, en nihayetinde prestij olurdu. Ankara'nin yeni kedi logosunu da begenmiyorum acikcasi. Cok renkli ve kalabalik geliyor, incik cincik. Boyle seyler onemli seyler, biri devletin cizgi film kanali digeri ise baskentin simgesi. Gonul isterdi ki daha yaratici ve zevkli insanlar bu kararlari versin...

(Peki ya koca oyuncak firmasi Toyiki'nin logosu? Aman diyorum...)
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2010, 05:42:52 ÖÖ Gönderen: jeffparadox »

Çevrimdışı jeffparadox

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • JEFF TREVES PORTFOLYO
« Yanıtla #56 : Kasım 26, 2010, 05:50:37 ÖÖ »
Osman bu arada supermis ya bu calisma :)

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
« Yanıtla #57 : Kasım 26, 2010, 10:49:22 ÖÖ »

hehe sağolasın, çocuk eğitim setinin ilk 3-4 sayısında kullandık sonra değiştirdik menüyü...
hazır bulmuşkan istock'a mı koysam parça parça...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı eydi

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : Kasım 26, 2010, 12:43:54 ÖS »

bencede çok hoş :)

Çevrimdışı jeffparadox

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • JEFF TREVES PORTFOLYO
« Yanıtla #59 : Kasım 26, 2010, 13:55:33 ÖS »
Valla ben dugmelere basip daha fazlasini gormek istedim ama sonuc hayal kirikligiydi :)