Gönderen Konu: İnternetten alışveriş tecrübeleriniz  (Okunma sayısı 15145 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
Ynt: İnternetten alışveriş tecrübeleriniz
« Yanıtla #40 : Eylül 10, 2012, 01:15:15 ÖÖ »
Allah sağlık sıhat versin...

Vitamin ve takviyelerin posta yoluyla gelmesi yasak. Fakat küçük paketler genelde, bir satıcı tarafından yollandığında ve üzerinde içerik yazıldığında dikkat çekiyor sanırım... Insallah bu şekilde gerekli takviyeyi kolaylıkla almaya devam edersiniz. Ama sizin direkt bir firmadan getirtmeniz durumunda sorun yaşayabilirsiniz (Bu durumda reçete ibraz ederek alabilirsiniz. Ama hiç bir doktor neredeyse bu tür takviyeleri reçete olarak yazmak istemez. kaldı ki, elektronik reçete ile yazma şansı yok sanırım...Bu konuda bir iki yere eleştirilerimi yazdım. Umarım kanunda düzenleme yaparlar)
  • 3D Generalist

Çevrimdışı triton

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : Eylül 10, 2012, 01:38:55 ÖÖ »
iyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.

buyincoins.com

Ne alırsan 1 milyon tarzı ürünlerin olduğu uzakdoğu sitesi. Ben ipad için birkaç aksesuar vs. almıştım, yaklaşık 8-9 günde PTT ile ücretsiz geldi. Birçok muadili var bilindiği gibi (dealextreme) ama sadece bunu deneme şansım olduğu için yazıyorum. Daha fazla şey almak istemiştim fakat tam o sıralarda paypal yurt dışı alışverişte hesaptaki bakiyeyi kullanmayı kapatmıştı saçma bir şekilde bende kredi kartı kullanmak zorunda kaldım.

inventus.com.tr

Sistem toplamak için güzel bir firma , hem fiyat olarak hemde verdikleri destek ile gönlümü kazandılar.

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : Eylül 10, 2012, 13:02:45 ÖS »
dealextreme'den bende birşeyler aldım...Sorunsuz geldi...Yalnız size tavsiyem eğer birkaç şey alacaksanız, bunların hepsini bir paket yaptırmayın. mesela 7 parça ürün alacaksanız, 2'şerli 3'erli olarak sipariş edin. Çünkü 7 parçayı bir araya getirmeleri haftalar sürebiliyor. İkişerli üçerli ürün grupları sorun çıkarmıyor...

ebay yine benim çok alışveriş yaptığım bir sitedir. Ama bu sitede önemli olan satıcılardır. Olabildiğince çok işlemi olan, iyi feedback almış alan kullanıcıları tercih edin. Eğer ürün elinize 40 gün içinde ulaşmamışsa da, kimsenin gözünün yaşına bakmadan bunu ebay'a bildirim. Almanya ve ingiltere'den satıcıların samimiyetine güvenip, 1-2 defa aldatıldığım oldu (aldıklarımdan bir tanesi Autodesk Animator yazılımıydı...elime ulaşmadı)
  • 3D Generalist

Çevrimdışı GARYOSAVAN

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • GARYOSAVAN Youtube Channel
« Yanıtla #43 : Eylül 10, 2012, 14:44:33 ÖS »
www.grupfoni.com dan iki ürün aldım, ücretleri kredi kartımdan kesildi. Ancak 2 hafta olmasına rağmen hiçbiri gelmedi. Telefon ile ulaşmaya çalıştığımda kimseye ulaşamadım. Maillerimede cevap gelmedi. Dolandırıldığımı düşünüyorum açıkcası.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı rehakaraca

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : Eylül 10, 2012, 19:34:10 ÖS »
Bir deneme yaptım ve bir arkadaşıma xps m 140 dell bataryasının siparişini dün ebay dan verdim. batarya 19 $ kargo 7$ bakalım ne olacak. Gelecek mi  gümrükten geçecek mi. Gift falanda yapmadım

Çevrimdışı Anoxy

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Özcan Şener - CG Artist
« Yanıtla #45 : Eylül 12, 2012, 15:23:49 ÖS »
Ben de http://www.anatomytools.com/ adresinden erkek ve kadın figürü ile erkek büst figürlerini getirtmiştim. 2 günde geldiler Chicago' dan,  hepsiburadanın ve diğer firmaların bazen 1 hafta ya da daha fazla süren kargolama işlemlerini düşününce trajikomik bir durum.

Çevrimdışı VerteX

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : Eylül 12, 2012, 16:54:33 ÖS »
2 günde gelmeleri için ne kadar kargo ücreti ödediniz ? :)
Bir de bu ürünler biraz pahalı, gümrükte sıkıntı yaşamadınız mı ?

Çevrimdışı rehakaraca

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : Eylül 20, 2012, 19:12:28 ÖS »
ebay dan aldığım batarya ile ilgili kargo iletisinine bir bakın arkadaşlar galiba ürün bizim gümrüğe gelmiş şimdi ne yapacağım ?

teşekkürler iyi çalışmalar....

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : Eylül 20, 2012, 23:56:25 ÖS »
aşağıdaki sayfaya tracking no'yu girip bilgi alabilirsin.

http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kayitliposta-yd_yeniweb.php
  • 3D Generalist