Gönderen Konu: Sevdiginiz Yabanci Drama Diziler?  (Okunma sayısı 8171 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cgoz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • ozan çivit
Sevdiginiz Yabanci Drama Diziler?
« : Eylül 18, 2012, 14:44:01 ÖS »
Baska basligi bulandirmamak icin buraya yazayim dedim. Yakin tarih sevdiginiz dramalar neler?

Benimkiler soyle :

1) Breaking Bad
2) The Wire
3) Homeland
4) Walking Dead

Izlemek istediklerim ise
The Boardwalk Empire ve Sopranos izlemek istediklerim.Ve birde tam bitirmedigim Oz var.

Yazdigim 4 dizi'de oyle akici giden seyler degil, agir tempolu ve karakter agirlikli diziler.
Walking Dead'i ozellikle koydum cunku beklenenin aksine "zombie" ve "aksiyon"dan cok , hayatta kalma durumunu cok iyi anlattigini dusunuyorum.

Game of Thrones'da aslinda izleme listemde, ama su memleketteki anlamsiz populerliginin gecmesini bekliyorum.Bir 6-7 yil sonra biriktirip izlerim.
« Son Düzenleme: Eylül 18, 2012, 18:13:50 ÖS Gönderen: cgoz »

Çevrimdışı Arif Osmanoğlu

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sevdiginiz Yabanci Drama Diziler?
« Yanıtla #1 : Eylül 18, 2012, 15:40:22 ÖS »
Yarın ne olacağımız belli değil ne yaptın 6-7 yıl, bence sen Game of Thrones gibi bir lezzetten mahrum kalma :)
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
« Yanıtla #2 : Eylül 18, 2012, 16:26:58 ÖS »
Breaking Bad, Game of Thrones, Fringe, How I met Your Mother, House MD., Walking Dead takip ettiğim dizilerdi..Bunlardan ilk ikisinin diğerlerinden çok daha iyi olduğunu düşünüyorum... Bu dizilerin bazılarıda sonlandı...Arada Sinbad'a bakıyorum...Çoğunlukla Mill'in işlerini izlemek için.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı cgoz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • ozan çivit
« Yanıtla #3 : Eylül 18, 2012, 16:52:31 ÖS »
Yarın ne olacağımız belli değil ne yaptın 6-7 yıl, bence sen Game of Thrones gibi bir lezzetten mahrum kalma :)
:) dogru diyorsun ama once takip ettigim dizileri tuketmem lazim.Birde Games of Thrones'un ilk sezon son bolumundeki malum sahneyi izlemistim, biraz hafizamin silinmesi gerekiyor.

Breaking Bad, Game of Thrones, Fringe, How I met Your Mother, House MD., Walking Dead takip ettiğim dizilerdi..Bunlardan ilk ikisinin diğerlerinden çok daha iyi olduğunu düşünüyorum... Bu dizilerin bazılarıda sonlandı...Arada Sinbad'a bakıyorum...Çoğunlukla Mill'in işlerini izlemek için.

Fringe'i bende izliyordum, devam edebilirim aslinda.How i met your mother, tadini 2-3 sezon once kacirmis bir dizi.

Çevrimdışı TheOther

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Eylül 18, 2012, 17:48:56 ÖS »
Yukarıda ki dizilerden hariç Prison Break ,House M.D sayılabilir.

Çevrimdışı cgoz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • ozan çivit
« Yanıtla #5 : Eylül 18, 2012, 18:15:57 ÖS »
Aslinda benimkisi biraz kilkuyrukluk...Ben fantezi edebiyati, mitoloji ile ilgilenirken, filmler izleyip kitaplar okurken benimle birakin iki cift laf etmeyi , dalga gecen, ciddiye almayan cok sevgili arkadas cevrem hatta aile buyuklerim simdi pek bir bayildilar bu game of thrones'a. filmler kitaplar sorar oldular.
Dizi daha cikmadan teaser'lari vardi, kuzgunlu falan, cok iyi hatirlarim email ile paylasmistim insanlarla, bu ne yuzuklerin efendisi cakmasi mi gibi sig yorumlar bile almistim.
Tavrimin dogru olmadigini ve cocukca oldugunu biliyorum ama gicik oluyorum bu tip durumlara.Hani benim sevdigimi siz sevmeyin , ozel o benim icin gibi bir simarma vardir ya...

Çevrimdışı Positive ~ Emre

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Portfolio
« Yanıtla #6 : Eylül 18, 2012, 18:20:01 ÖS »
Nip/Tuck birkaç sene önce biten çok sağlam bir dramadır. Ama cinsel içerik fazladır sonra uyarmadı demeyin.

Şu an takip ettiklerim:
Fringe, Game of Thrones, Spartacus, Continuum, Homeland, Nikita, Walking Dead, Tron: Uprising, Broen (İsveç-Danimarka ortak yapımı polisiye), Touch ve Boardwalk Empire (diğerleri kadar yakın takip etmiyorum). Son olarak yeni başlayan Revolution dizisi de pilot bölümle ümitvar gibi.

Tadı damağımda kalan bitmiş diziler:
- Battlestar Galactica (Bilim-kurgu, dram, aksiyon)
- Stargate ve Stargate Atlantis - toplam 15 sezon (Bilim-kurgu, dram, aksiyon, komedi)
- Prison Break (Aksiyon, dram, suç)
- Terra Nova - pek fazla kişi beğenmedi ama bence çok iyi gidiyordu iptal olmadan önce (bilim-kurgu, aksiyon, macera)

Tüm bunlar Batı eserleriydi. Ben arada Uzakdoğu'ya da yöneldiğim için zaten filmlerini sevdiğim Kore'nin bir de dizilerine bulaştım. Merak edenler için bilgi vereyim. Bilmem kaç sezon sürmez diziler. En fazla 16 veya 20 bölüm olurlar. Nadiren 30 bölümlük diziler de çıkabilir. Hepsi de tek sozondur yani 2-3 seneye yayılmaz. Ama bölümler en az 1 saat sürer. Konu olarak ise oldukça iyidir. Herkes özgün projeler peşinde ve hemen hepsi de hem güldürür, hem hüzünlendirir hem de akılda yer eder. Ağırlıklı olarak tarihi ve romantik komedi veya romantik dram diziler çekerler. İlgilenen olursa öneride bulunabilirim.

Çevrimdışı cgoz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • ozan çivit
« Yanıtla #7 : Eylül 18, 2012, 18:29:54 ÖS »
Battlestar Galactica bilim-kurgu ile sunulmus iyi bir dram(di) , son sezonda guldurmedi, en azindan beni.

Sherlock (ingiliz yapimi) siddetle tavsiye edecegim baska bir dizi'dir.Olabilecek en antipatik karaktere sempati kurmanizi saglar.Elemantary adinda bir de new york versiyonu basliyor, yapim baglantisi var mi bilmiyorum.

Ve yine bilim kurgudan gidiyorsak madem, aralarda fazla bos bolumu olmasina ragmen x-files.Cok basarili yapimdir bence.

Kore dizisi onerirsen sevinirim Emre.

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
« Yanıtla #8 : Eylül 18, 2012, 19:33:40 ÖS »
@Positive ~ Emre: TerraNova, Continuum, Touch benimde izlediğim dizilerdi... Ama çok düşkün olmadığımdan Continuum'a ne oldu pek bilmiyorum...

Şimdi aklıma geldi..Ben birde Once Upon a Time'ı izliyordum :) ciddiye alınacak bir dizi değil ama üzerinde çalışılmış, bayağ emek edilmiş bir diziydi...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı TheOther

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Eylül 18, 2012, 19:44:12 ÖS »
Bunların dışında anime dizi olarak tavsiye vermek gerekirse Full Metal Alchemist serisi, One Piece, Bakuman. Animasyon ağırlıklı olduğu için bunları AMC ve HBO dizilerinden daha yakın takip ediyorum.Özellikle FMA mükemmel bir seridir.Yani anime sevmeseniz bile size hayran bırakacak cinsten.

Çevrimdışı cgoz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • ozan çivit
« Yanıtla #10 : Eylül 18, 2012, 20:05:06 ÖS »
Sanirim FMA'nin bir kotu bir de cok basarili olan bir serisi var, birbiriyle tamamen farkli...dogru muyum?

Çevrimdışı serkanos

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : Eylül 18, 2012, 22:33:34 ÖS »
American horror story,True blood,Grimm.Game of thrones a bi türlü alışamadım.İlk iki saydığım daha iyi.Bikaç bölümden sonra ısınmaya başlıyorsunuz.Grimm de farklı geldi bu sıralar masallara değişik bi açıdan yaklaşmış.Walking dead izlemeyen de izlesin mutlaka ben önyargılı başlamıştım çocuk dizisi diye ama yeni sezonlarını 5 gözle bekliyorum:)

Çevrimdışı VerteX

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : Eylül 18, 2012, 22:56:30 ÖS »
Gerçekten benim de uzun bir listem var.

Ne güzel izliyorduk, ne oldu ki ya? dedirten bir Flash forward var.

How i met your mother'ı öylesine izliyorum. Böyle olunca daha keyifli oluyor. Hatta eski bölümlerini izlemekten bile keyif alıyorum.

Şu sıralar numb3rs isminde eski bir diziye başladım. İkinci sezondayım. FBI'ın almış olduğu davalara matematiksel çözümlerle yaklaşıp sonlandırıyorlar.

Çevrimdışı TheOther

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : Eylül 18, 2012, 23:13:21 ÖS »
Sanirim FMA'nin bir kotu bir de cok basarili olan bir serisi var, birbiriyle tamamen farkli...dogru muyum?

FMA'nın ilk çıkan anime serisi manga serisinden bağımsız olduğu için hayranları tarafından olumsuz yönde eleştirildi.Sonra mangaya bağlı başka bir seri çıkarıldı.Giriş konuları aynı fakat ilerleyen bölümlerde hikayede farklılıklar oluyor.

İkincisi hikaye akışı bakımından daha iyiydi fakat ikisini de izlemenizi tavsiye ederim.

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Portfolio
« Yanıtla #14 : Eylül 18, 2012, 23:39:24 ÖS »
Hay hay hemen birkaç dizi önerelim. Yalnız ben dramalardan hem sıkıldığım için hem de fazlasını sevmediğim için Kore dizilerinde romantik komedi içerikli olanları tercih ediyorum. Komedi anlayışları çok iyi. Dram nispeten daha az yer alır bu dizilerde.

Secret Garden:
Benim Kore dizilerine girizgah yaptığım ve bir daha da çıkamadığım ilk dizi. Mükemmeldir. Komedisi de, romantizmi de tatminkar seviyededir. Fakir bir kızdan hoşlanan zengin erkek, ikisi birlikte bir ormanda bisikletle dolaşırken bir olay sonucu ruhları yer değiştirir. Bu aşamalar çok eğlenceliydi.

Rooftop Prince:
Yine çok eğlenceli bir romantik komedi. Kore tarihinde prens olan başroldeki elemanın eşi yani prenses gizemli bir cinayete kurban gider. Sonra bu konuyu araştırmaya başladıklarında bir anda kendilerini günümüz dünyasında bulurlar. Geleneksel kıyafetleriyle bir Osmanlı şehzadesi ve birkaç adamının günümüze ışınlandığını düşünün :)

49 Days:
Bir trafik kazası sonucu komaya girdikten sonra ruhu bedeninden ayrılan ve bu esnada kendisi için ağlayacak 3 gerçek gözyaşı bulursa hayata geri dönecek olan bir kızın hikayesi. Bu işlemi 49 gün içinde halletmek zorundadır aksi halde ölecektir. Dram daha fazladır.

Gördüğünüz gibi hepsi de özgün konular. En çok da bu yüzden seviyorum bu adamların dizilerini. Saçma sapan konulara saplanıp kalmıyorlar. Ayrıca Amerikan dizileri gibi aylarca ara verip mundar etmiyorlar.

Şimdilik 3 dizi yeter sanıyorum. Eğer bunları beğenirseniz başka tavsiyeler veririm. Gerçi bir başlar da severseniz zaten tavsiye istemezsiniz, kendinizi izleyecek dizi ararken bulursunuz :) Ayrıca bu dizilerde oynayan Kore'nin kızları acayip çekici oluyorlar. Aşık maşık olursanız karışmam ona göre :D

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Portfolio
« Yanıtla #15 : Eylül 18, 2012, 23:44:24 ÖS »
Ama çok düşkün olmadığımdan Continuum'a ne oldu pek bilmiyorum...
Continuum devam edecek. Ben sırf bilimkurguya olan açlığımdan başladım. Ama maalesef ilk 1-2 bölümden sonra o da polisiyeye döndü neredeyse. Oysa açlığımı yatıştıracak bir şeye başladığımı zannediyordum.

Bunların dışında anime dizi olarak tavsiye vermek gerekirse Full Metal Alchemist serisi, One Piece, Bakuman.
Animeler ne kadar ilgimi çekiyor olsa da bulaşmıyorum. Zaten izlemekte olduğum bir ton dizi ve film varken bir de bunlara başlarsam hayatım ekran karşısında geçecek. Üstüne üstlük animelere başlayan çoğu insanın bir süre sonra hastalık derecesinde bağlandığını ve işi mangalara, çizim boyamalara kadar götürdüğünü görünce hepten korkuyor gözüm.

Çevrimdışı Anoxy

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Özcan Şener - CG Artist
« Yanıtla #16 : Eylül 19, 2012, 00:19:46 ÖÖ »
Devam eden dizilerden

Fringe
Supernatural
Continuum
Awake (Sanırım iptal oldu)
Touch
Once Upon A Time
Grimm
Nikita
Burn Notice
Warehouse 13
Leverage
Alphas
Falling Skies
Primeval (Bu da iptal)
Tron Uprising (Cartoon)
Star Wars Clone Wars (Cartoon)
Game Of Thrones
Person of Interest
Haven
Walking Dead

Bilim kurgu, fantasy, ajanlar ve takımla durumları çözme tarzı dizileri sevenler bunlara bir göz gezdirsin.

Bitmiş dizilere girmiyorum. Anime listemin sonu gelmez ona da girmiyorum :)

Çevrimdışı Emre Goren

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : Eylül 19, 2012, 01:15:57 ÖÖ »
Breaking Bad , Game of thrones , The newsroom..

Özellikle the newsroom'u çok beğendim, "gerçek Amerika"yı ve televizyon dünyasının haberleri nasıl manipüle edebildiğini anlatan bir dizi. Çoğu zaman ingilizce olan dizileri altyazısız izlememe rağmen bu diziyi altyazı olmadan izleyemedim , çok hızlı ve bazen de çok derin konular işleniyor..

Çevrimdışı osman safi (herbap)

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
« Yanıtla #18 : Eylül 19, 2012, 12:13:38 ÖS »
herkes eteğinde taşları dökmüş :) farklı bir şeyler yazmaya çalışayım

izlediklerim arasında tadı damağıda kalan tek sezonluk daybreak'i şiddetle tavsiye ederim...

bir cinayet vakasında, tek güne sıkışıp kalmış... devamlı aynı günü yaşayan bir dedektfin, cinayeti çözmeye çalışmasının hikayesi... zekice işlenmiş karakterlere ve kurguya sahip

http://en.wikipedia.org/wiki/Day_Break

http://www.imdb.com/title/tt0801425/
  • 3D Generalist

Çevrimdışı cgoz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • ozan çivit
« Yanıtla #19 : Eylül 19, 2012, 12:25:17 ÖS »
Daybreak biraz Source Code'u hatirlatti, tabi onda ayni gunde takilip kalma degil bir simulasyon mevcuttu.Bir goz atacagim.

Flash Forward hakkaten devam edebilirdi, yani en azindan iptal yerine bir sezonla sonuca baglayabilirlerdi.

Bu arada dun Revolution pilot bolumunu izledim.Ah o Lost yok mu Lost, hep onun sucu.Sinir oluyorum artik, dizinin sonunda gosterdikleri 10 saniyelerden sonra bir sonraki bolumu izlemen gereken dizileri.
Ben oldukca basarisiz buldum, oyuncular samimi degil, hikayenin merak uyandirici, cezbedici bir tarafi yok.Fazlasiyla kilic kalkan sahnesi olacak gibi duruyor ama oyle Spartacus'deki gibi adama yakismiyor.Bilmiyorum, izleyecek birseyim kalmadiginda belki.