Gönderen Konu: Vista - Masaüstündeki dosya silinmiyor (öğe bulunamadı)  (Okunma sayısı 24980 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı NiyOo

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün başıma böyle bir olay geldi,önceden kaydettiğim bir dosyayı sildim,daha sonra sildiğim o dosyadan masaüstünde bir tane daha görünüyor ama dosyanın hiçbir işlevi yok. Ne adını değiştirebiliyorum, ne gizleyebiliyorum hiçbirşey yapılmıyor nerdeyse.öylece duruyor,silemiyorum şöyle bir hata veriyor.

http://img243.imageshack.us/my.php?image=89287903ze9.jpg

Bayağı uğraştım,forumlara falan baktım,vistanın bir açığı olduğu yazıyordu bir yerde,bundan nasıl kurtulabilirim,dosya kaldı öyle masaüstünde...

Çevrimdışı Positive ~ Emre

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Portfolio
Ynt: Vista - Masaüstündeki dosya silinmiyor (öğe bulunamadı)
« Yanıtla #1 : Ekim 29, 2008, 19:36:47 ÖS »
Sende benim gibi sağ tıklayıp yenile yapmayanlardansın sanırım. :) Bazıları huy edinmiştir dakikada 5 kere sağ tıklayıp yenile yaparlar. Başka yapacak bir şey olmazsa yani. Neyse aynı sorunu bende yaşadım. Bazen silindiği halde dosyalar görünmeye devam edebiliyor. Aynı şey geri dönüşüm kutusu için de geçerli. Sağ tıklayıp yenile yaparsan orada görmeyeceksin bir daha o dosyayı.  :)

Çevrimdışı NiyOo

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Ekim 29, 2008, 19:43:22 ÖS »
keşke o kadar basit olsa,dosya hala yerinde.masaüstünde,silinmiyor,adı değiştirilmiyor,taşınamıyor hiçbirşey yapılmıyor,çok sinir bozucu,forumlarda bazı programlar tavsiye edilmiş(unlocker,...)ama onlar da fayda etmedi,güvenli mod tada silemedim,dos u denedim o da olmadı,sistem geri yükleme yapın falan denilmiş ama alt tarafı bi dosya silicem,yani nedir bu,vista nın bi açığı mıdır
« Son Düzenleme: Ekim 29, 2008, 19:50:50 ÖS Gönderen: NiyOo »

Çevrimdışı Mehmet Karahasan

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Ekim 29, 2008, 21:30:46 ÖS »
problem vistada değil tüm windowslarda böyle hatalar oluyor :)
  • 3D Generalist

Çevrimdışı NiyOo

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Ekim 29, 2008, 21:52:37 ÖS »
unclocker ı kurdum fakat,çalışmadı.uyumluluk vs gibi ayarlarıda yaptım ama yinede çalışmadı.
Benim ilk defa başıma geliyor böyle birşey bir arkadaş "olmayan dosyanın olmaması gereken bir görüntüsü" dedi.Acayip sinirlerimi bozdu alt tarafı bi dosya ama windows işte...saatlerdir bunla uğraşıyorum başka işim yokmuş gibi..

Çevrimdışı NiyOo

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Ekim 29, 2008, 22:04:23 ÖS »
yok denemedim bi bakarım...
Sorun ortada bir dosya olmaması,sadece masaüstünde dosya görünüyor ama başka hiçbirşey o dosyayı görmüyor.Gözle görünüyor ama o dosya aslında disk te yok,o yüzden de hiçbir program fayda etmiyor...

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Ekim 29, 2008, 22:39:20 ÖS »
bende şu anda ortada olmayan bir disk mevcut :D  dosyada neymiş ehhe :D
  • 3D Generalist

Çevrimdışı NiyOo

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Ekim 29, 2008, 22:55:33 ÖS »
 :D

Çevrimdışı cemgul

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Ekim 30, 2008, 07:18:03 ÖÖ »
delete doctor veya delete deletion system, silinmesi mümkün olmayan dosyaları silebilen minik araçlar, bir dene. ikisi de free. bir keresinde ciddi antiviruslerin silemediği bir dosyayı çat diye uçurdu affetmedi :)

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Ekim 30, 2008, 14:53:16 ÖS »
silinemeyen dosyaları total commanderda siliyordu onuda bir dene derim.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı NiyOo

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Ekim 30, 2008, 15:14:58 ÖS »
tşk ederim, denicem hemen.
unlocker la halletmiş çoğu arkadaş ama vista 64 bitte çalışmıyor maalesef.

Çevrimdışı osman safi (herbap)

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
« Yanıtla #11 : Ekim 30, 2008, 17:28:36 ÖS »
windowsun salaklıkları... çok başıma geldi... önerebileceğim çözümler

1- dosyada abuk bir karakter olabilir... öztürkçe karakterlerden ziyade mac yada başka sistemden gelen dosyalarda yapabiliyor bunu... net bir çözüm önermek zor, livelinux ile boot edip denenebilir
2- dosyanın sahibi sen olmayabilirsin... genelde başka bilgisayardan gelen dosyalarda ownership sorunu olabiliyor... dosyaya sağ tıklayıp ownershipini kendin olarak tanımlarsan silebilirsin (özellikle çok fazla sistem kurulmuş ve dosyalar üstüste yığılmış sistemlerde dosyanın sahibi şaşabiliyor... mesela... soru işaretli karakter gözüküyor olabilir dosyanın sahibi)
3- makinede admin olup olmadığını kontrol et? hoş kendi user'ının masaüstündeki her dosya user'ına ait olmalı ama salakık değil mi işte :) sağ tıklayıp security'den kontrol etmek gerek... dosya ile her türlü hak ve hukuka sahip olduğunu
4- command line'dan silmeyi denedin mi? erase ve del komutları ile
5- dosya kazara readonly / sistem larak imlenmiş olabilir?

çok sinir bozucudur... allah sabır versin

+ + +

unlocker çok mübarektir... sırf dosya işlemlerinde değil usb diskleri çıkarırkende kullanıyorum... müthiş iş görüyor ama onun olayı, dosyayı kullanan programların handle'larını kapatmak... senin problemin ile direkt ilgisi olduğunu sanmıyorum
  • 3D Generalist

Çevrimdışı NiyOo

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : Ekim 30, 2008, 17:53:11 ÖS »
dün bayağı uğraştım, en 10 tane yazılım kurdum dosya silmeyle ilgili,hiçbiri işe yaramadı.
Hep aynı iletileri verdiler,dosya bulunamıyor,dosyanın adının ,yolunun doğru olduğundan emin olun,kimisi dosyayı görüyordu ama seçmiyordu,kimi programda dosyayı seçtiğim an dosya kayboluyordu.
Dosya görünüyor ama hiçbirşey yapılamıyor.
Sağ tıkladığımda da birşey yapamıyorum,güvenlik ayarları görünmüyor zaten(istenilen güvenlik ayarlar görüntülenemiyor,kullanılamıyor...yazıyor)
dosyayı gizleyemiyorum, hiçbirşeyine dokunamıyorum.

güvenli mod ta silmeye çalıştım olmadı,dos tan silmeye çalıştım,bir sürü şey denedin dün ,sistem geri yükleme falan yaptım,bayağı bi alakasız şeylerde yaptım.ama dosya hala masaüstünde.

dün ben bu dosyayı bir klasöre kaydetmiştim (torrent dosyasıdır (torrent reactor den indirmştim),işime yaramayınca sildim dosyayı,daha sonra masaüstüne "yenile"yaptığımda birden masaüstünde belirdi ve kaldı öyle.virüs falan olabilir diye şüphelendim,o kadar tarattım yine birşey çıkmadı,aciz aciz bi çözüm arıyorum :),kaldı öyle.

Çevrimdışı Positive ~ Emre

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Portfolio
« Yanıtla #13 : Ekim 30, 2008, 18:42:41 ÖS »
O dosya masaüstü resmine işlenmiş bir resim olmasın?  :P
Bunu birilerine şaka gibi yapmak lazım.  :D

Çevrimdışı NiyOo

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : Ekim 30, 2008, 18:59:57 ÖS »
dosyayı sonunda sildim :D ama nasıl yaptım bende tam anlamadım,neyi doğru yaptımda oldu.
en son masaüstüne shift +sağ tıkladım,komut penceresini burda  aç dedim,daha sonra "del [Torrent*" yaptım ve dosya silindi ama ben bunu dünde denemiştim,dos ta kaç kere farklı farklı kodlar denedim,şimdi kafam karıştı açıkçası neyse silindi ya o da yeter...

Çevrimdışı MaynusZero

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : Ekim 30, 2008, 23:12:02 ÖS »
Arkadaşım sende dosya sistemi hatası oluşmuş olabilir. En kısa sürede tam bir formatla hddni biçimlendir. Sürücülerini kur ve disk kontrol uygulamasını çalıştır. Uygulama hata varsa sana bildirir. Şu adreste sorun algılandı düzenlendi gibisinden.
Birde tam formattan kastım Windows kurulurken HDD biçimlendirme seçeneklerinde Quick hızlı biçimlendir seçeneği ile TAM biçimlendirme seçeneğini sunar. 100GBlık üstü disklerde biçimlendirme uzun sürebilir eğer tek bölüm kullanıyorsan.

Çevrimdışı NiyOo

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : Ekim 30, 2008, 23:39:24 ÖS »
bütün sistemi taradım,gerek disk denetlemeyle gerekse başka yazılımlarla,herhangi bir sorun yok şimdilik,bu tarz birşey ilk defa başıma geldi zaten,neyse halloldu,sağol.

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
« Yanıtla #17 : Ekim 31, 2008, 15:44:36 ÖS »
Arkadaşım sende dosya sistemi hatası oluşmuş olabilir. En kısa sürede tam bir formatla hddni biçimlendir. Sürücülerini kur ve disk kontrol uygulamasını çalıştır. Uygulama hata varsa sana bildirir. Şu adreste sorun algılandı düzenlendi gibisinden.
Birde tam formattan kastım Windows kurulurken HDD biçimlendirme seçeneklerinde Quick hızlı biçimlendir seçeneği ile TAM biçimlendirme seçeneğini sunar. 100GBlık üstü disklerde biçimlendirme uzun sürebilir eğer tek bölüm kullanıyorsan.

bu kadar abartmaya gerek yok... sorun bu olsa sistem açılmaz, arıza verir, olur olmaz göçer, mavi ekrana düşer... vs

masaüstü dosyalarının bulunduğu sektörlerin bozulmuş olması ciddi bir problem ve semptomları daha ağır oluyor, benzeri problemleri tecrübe ettim

sendeki, muhtemelen dosya ismi çok uzun olması ve / veya dosya isminde vistanın tanımadığı bir karakter geçmesi problemidir
  • 3D Generalist

Çevrimdışı MaynusZero

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : Ekim 31, 2008, 16:04:52 ÖS »
Osman bende şöyle bir problem var. Örnek olarka masa üstünde bit html dosyası var. Ben bunu sildim. Eğer bu dosya ile ilgili bir resim css dosyası vs varsa onlarıda siliyo. Yani ilişkili dosyaları siliyo. Bundan yola çıkarak bir cevap verdim.

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
« Yanıtla #19 : Ekim 31, 2008, 16:10:14 ÖS »
o windowsun bi güzelliği... mesela

al bu sayfayı explorerdan html complete / tamamı gibi bi seçenek vardı... onunla kaydet... adınada sayfa.html de... otomatik olarak sayfa diye bi klasör oluşturup imageleri içine atar... sen bu htmli silince klasörde otomatik silinir...

vesselam bunu yazdıktan sonra aklıma gelen... senin torrent dosyası inen dosyalar ile ilişkilendirilmiş olabilir... bir şekilde inen dosyaları sildi ve torrent dosyası silinmedi ise windows aptallaşıp dosyayı bir şeye bağlı olduğunu düşünüp kalmış olabilir
  • 3D Generalist