Gönderen Konu: Vue uygulaması hakkında  (Okunma sayısı 2260 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı acabaneden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Vue uygulaması hakkında
« : Aralık 30, 2016, 21:12:51 ÖS »
Merhaba,
Digital Nature yazılımı Vue'yi kullanan var mı? Ben 1-2 haftadır deniyorum ama nedense çok dandik render çıkışı veriyor. Üstelik program çok hantal. Donmalar, çökmeler vss mevcut. Acaba Vue tarihe mi karıştı? 64 GB Ram ultra bir pc ve mac iki farklı cihazda test render aldım. Program çok dandik ve ötesi çalışıyor?

• Motion Graphic Artist

Çevrimdışı vertexus

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Realtime 3D model portfolyom
Ynt: Vue uygulaması hakkında
« Yanıtla #1 : Aralık 30, 2016, 22:21:06 ÖS »
Vue iyidir aslında.Son versiyonunu kullanmadım gerçi ama bende hızlı çalışıyordu.Sitesinde çok güzel dersler vardı,forumlarıda aktif sayılır.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı acabaneden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Aralık 31, 2016, 00:27:49 ÖÖ »
Teşekkür ederim cevap için. Hangi versiyonu kullandınız? Ben 2015.2 versiyonunu denedim. aynı işi kaliteli olarak yapan başka bir alternatif bir yazılım var mı?
  • Motion Graphic Artist

Çevrimdışı Emre Can Bilici

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • 3D Generalist
« Yanıtla #3 : Ocak 01, 2017, 17:09:56 ÖS »
Vue, avatar filmi dahil hollywood filmlerinin pek çoğunda kullanılan bir yazılım. Bağzı parametreler gözden kaçırmış olabilirsin. Bir süre eğitim videoları izleyip tekrardan denemenizi tavsiye ederim. Vue çok başarılı bir yazılımdır.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı vertexus

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Realtime 3D model portfolyom
« Yanıtla #4 : Ocak 03, 2017, 12:26:14 ÖS »
acabaneden, ben bilgisayarım eski olduğundan vue9 kullanmıştım,son versiyonu denemedim.
Birde Emre Can Bilici'nin dediği gibi yazılımın oldukça fazla parametresi var.Çok deneme yapmak gerekiyor.
Bence işin yüzde 50si program bilgisiyse kalan yüzde 50de kullanıcının yaratıcılığını bu araçlarda ne derece gösterebildiğiyle alakalı.
Vue'nun sitesinde Ozone diye bir plugin var.Sahneni 3ds Max, Maya, Softimage, Lightwave yada Cinema4D içine alıp simulasyon temelli gerçekçi atmosfer ve gökyüzü render etmeni sağlıyor.Bunuda deneyebilirsin.

Şahsen vue'ya rakip bir yazılım olduğunu sanmıyorum.Bu işin eskisi Terragen,Bryce,vistapro,worldmachine falan var ama görsellerini incele,hiçbiri vuenin gerçekliğini yakalayamıyorlar.Vue Türkiye'de Kerem Beyit gibi profesyoneller tarafından kullanılan bir yazılım aynı zamanda.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı acabaneden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Ocak 03, 2017, 20:29:33 ÖS »
Vue 10 kurdum. Diğerine göre bir nebze daha iyi. Öncelikle program kendine geldi. Render kalitesi de düzeldi. 2015.2 versiyonunda ciddi sorunlar vardı.
  • Motion Graphic Artist

Çevrimdışı sherlock

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Ocak 05, 2017, 19:05:45 ÖS »
ne tarz sorunla karşılaştınız ben 15 kullanıyorum sorun vs. hiç yaşamadım.
  • 3D Generalist