Gönderen Konu: Avatar tadında Çanakkale Savaşı  (Okunma sayısı 2890 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVATAR 3D

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« : Mart 04, 2010, 17:00:19 ÖS »

Çanakkale Savaşı'nı ilk kez 3 boyutlu olarak anlatan Çadır filminin çekimlerine başlanıyor.

Çanakkale Savaşı'na ait arşiv görüntülerine dayanılarak çekilmesi planlanan filmin yapımı yaklaşık 1 yıl sürecek. 1 Haziran 2010'da "kayıt" denilecek filmin vizyona 1 Mart 2011'de 3D olarak girmesi bekleniyor. 3 boyutlu grafik canlandırmalar ile desteklenecek olan Çadır filmi 1915'e zaman yolculuğu yaptırmayı hedeflerken filmin yapımı için 3 milyon euro bütçe kullanılacak.

Avatar ile aynı teknoloji kullanılacak

Çadır filminin en önemli özelliği de şu an Avatar filminde de uygulanan 3D teknolojisiyle aynı teknolojiyi kullanacak olması. Çanakkale'de, gerçek mekanlarda çekilecek 3 boyutlu görüntüler üzerine, 3 boyutlu grafik canlandırmalar ile destek verilecek. Filmde çalışacak teknik ekip de bu konuda özel olarak bilgi sahibi kişilerden seçildi.

Senaryosu Feridun Nevzat'a ait olan "Çadır" filminin yönetmenliğini de yine aynı kişi yaptı.

http://www.medyakafe.com/avatar-tadinda-canakkale-savasi-23499h.htm

Çevrimdışı Mehmet Karahasan

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: Avatar tadında Çanakkale Savaşı
« Yanıtla #1 : Mart 04, 2010, 19:57:18 ÖS »
ya böle kör cahil yazılmış 3d ile alakası olmayan insanların görüşlerini aynen onlar gibi düşünüyorcasına paylaşmasak?
  • 3D Generalist

Çevrimdışı jesus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • www.coroflot.com/barispolat
« Yanıtla #2 : Mart 04, 2010, 21:58:47 ÖS »
Eyvah eyvah!

Çevrimdışı AVATAR 3D

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Mart 04, 2010, 23:48:49 ÖS »
ya böle kör cahil yazılmış 3d ile alakası olmayan insanların görüşlerini aynen onlar gibi düşünüyorcasına paylaşmasak?

Ben daha düşüncemi paylaşmadım. Aynı başlıkta hem haberi hem fikrimi vermek anlamsız. Flood yapmak istemediğimden bir iki yorum sonra bende düşümcemi belirtmek için online oldum ki, dediğiniz hevesimi kaçırdı.

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
« Yanıtla #4 : Mart 05, 2010, 21:12:02 ÖS »
@Mehmet Karahasan'ın demek istediği kızım sana diyorum, gelinim sen anla tarzında bir serzeniş sanırım.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Erdinc_GURBUZ

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Mart 05, 2010, 22:45:11 ÖS »
Filmde çalışacak teknik ekip de bu konuda özel olarak bilgi sahibi kişilerden seçildi.
Cameron da bizi görecekmi :D
Niye Bosnaya falan yaptırmıyorlarki okadar paraya yazık değilmi.Ziyan olacak şimdi.