Gönderen Konu: 2d animasyon ve karakter rig- fikir alışverişi  (Okunma sayısı 1681 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hasansafatosun

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2d animasyon ve karakter rig- fikir alışverişi
« : Ocak 06, 2018, 22:47:26 ÖS »
kolay gelsin dostlar hobi amaçlı başladığım after effect serüvenini bir alanda profesyonelliğe taşımak istiyorum 2d motion graphic için bir süredir çeşitli eğitimleri izliyor olsam da karekter animasyonu hep aklımda bu alanın zorlukları nelerdir after effect ile çok harika çalışma yapanlar var ancak sektör bazlı düşündüğümde animate cc vb. programlar daha çok kullanılıyor gibi ancak biraz araştırdığımda animate cc de çizim olayının önemli olduğunu görüyorum temel çizim teknikleri üzerine eğitimler izliyor olsam da bu olayda yetenek önemli diye düşünüyorum ve o yeteneğe malesef sahip değilim bu noktada nasıl bir yol izlemek gerekir tecrübeli arkadaşların yapacağı yönlendirme benim için zaman kaybını önleyecektir after effect için  profosyonel anlamda school of motion da rigging academy kursu var 300 dolar tl ye çevirince ciddi bir mebla çıkıyor ancak öğrenme konusunda ciddi olduğumdan başka şeylerden kısıp kursa katılırım ancak buna değer mi?yada hangi kaynakları takip edebilirim önceliğim youtube üzerinden çoçuklara yönelik mini seriler hazırlamak bunun yazdığım gibi basit olmayacağının farkındayım ayrıca after effectde suda yürüyen bir karakter ve etrafa sıçrayan su damlaları yapılabilir mi? yada bu tarz çalışma için uygun program hangisi olur
ilginiz için teşekkür ederim

• Motion Graphic Artist

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: 2d animasyon ve karakter rig- fikir alışverişi
« Yanıtla #1 : Haziran 08, 2018, 01:24:47 ÖÖ »
After effects ve yatkın olduğunuz diğer program(lar)ı birlikte kullanarak iş üretebilirsiniz. Tek programla da güzel çalışmalar yapılabilir ama entegrasyon tavsiye ederim.
  • Illustrator