Gönderen Konu: Animasyonun 12 temel prensibi, kısa açıklama  (Okunma sayısı 2343 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yavuz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Animasyonun 12 temel prensibi, kısa açıklama
« : Temmuz 10, 2017, 23:55:43 ÖS »
Bir Barış Özcan videosu izlerken animasyonun 12 temel prensibine ait yöntemlerin Türkçe tanımlamasına denk geldim. Çok kısa açıklamalar ama benim gibi yabancı dili olmayanlar için faydalı olabilir.

https://youtu.be/G89XRGQVm3o?t=262

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: Animasyonun 12 temel prensibi, kısa açıklama
« Yanıtla #1 : Temmuz 11, 2017, 15:42:27 ÖS »
Paylaşım için teşekkürler. =)

Dil bilmek, öğrenmek bu konuda azmetmek iyi bir şey. Artısı inanılmaz fazla ve her durumda avantaj. Ancak yıllar geçtikçe de bunun çok gerekli olmadığını düşünmeye başladım. Bizde şöyle bir şey var. "öğren", "ingilizce bilmen şart" demek bu işi çözmüyor. Biz eğer ilgi alanlarımız doğrultusunda kendi dilimizde paylaşımlar yapmıyorsak, burada kişinin egosunu tatminden öte bir amacı yoktur bence. Sözde yardım adı altında ego okşaması... Kimse kusura bakmasın lütfen. =) O sebeple diksiyonu güzel birinden işimize yarayacak bir bilgi paylaşımı hoşuma gitti. 

• Illustrator

Çevrimdışı seddata

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Temmuz 11, 2017, 16:30:05 ÖS »
Ben de önce işi öğrendim sonra İngilizce öğrendim. =)

Aynen, İngilizce şart değil, ama gereksiz de değil.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı SonerYamak

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Temmuz 11, 2017, 17:37:55 ÖS »
Kendi ülkemizde sektörün gelişmesi için illaki dil öğrenilmek durumunda bence. Daha iyi yapabilmek için yeniliklerden aylar sonra değil yayınlandığı anda haberdar olabilmek için gerekli diye düşünüyorum. Bilip öğrendiklerini kendi dilinde paylaşıyorsan ne ala tabi tevazu bu coğrafyada unutulan davranış haklısınız. Ayrıca dil öğrenmek beyni pozitif anlamda geliştiren bir egzersiz bu anlamda da gerekli bence.

Çevrimdışı Noyan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Temmuz 11, 2017, 22:56:25 ÖS »
görünce barış özcan ve animasyon ne alaka onu anlamadım..

bu arada selush adel diye biri var, bir ara benim youtube sayfama görünmeye başladı bir baktım meğer animatörmüş.. Sağlam odtü comp eğitimi var ama animatör olmuş amerika'da çalışıyor.
  • 3D Animator