Gönderen Konu: DCP Video formatı  (Okunma sayısı 7993 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SonerYamak

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
DCP Video formatı
« : Şubat 28, 2015, 12:06:59 ÖS »
Arkadaşlar hepinize selamlar.

Sinemada yayınlanacak bir reklamı ilk defa yaptım. Sorunu dolaylı yoldan çözmeyi başardım ancak sizden bilgili olanlar kendi çözümlerini iletirse çok sevinirim.

Reklamı DCP formatında istediler. After'da DCP diye bir format göremedim ancak MediaEncoder'da Wraptor DCP formatına çevirdim ve gönderdim. Ses var ama görüntü yok dediler klasörde. Görüntü olarakda kendi aldığım 2K renderı gönderdim.

Şimdi daha önce yapanlar ve bilgisi olanlar. Sinema için iş yaparken şu DCP formatıyla ilgili sorunsuz kullandıkları yöntemleri paylaşırlarsa kişisel merakımı gidermiş ve bilgilenmiş olacağım.

Kolay gelsin hepinize.

Çevrimdışı modoman

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: DCP Video formatı
« Yanıtla #1 : Mart 01, 2015, 02:44:09 ÖÖ »
Merhaba,

Merakımdan soruyorum. After'da çalışmanın (Render Preview ile) sesini duyabiliyor musun?
Sesi duyabiliyorsan eğer MediaEncoder'da render yaparken ses çıkışı işaretlenmemiş olabilir mi acaba?

İyi çalışmalar

Çevrimdışı muzafferk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Mart 01, 2015, 15:14:46 ÖS »
easyDCP (http://www.easydcp.com/) dene, bu yazilimin deneme surumu var, ben 2010 yilinda kullandim, ayni zamanda 3d stereoscopic dosyalarinizida DCP ye ceviriyor. sinemalarda dijital sinema sistemlerinde sorunsuz calisiyor. ses ve goruntuyu ayri ayri kaydedip yazilima oyle yukluyorsun, sana 6 adet dosya yaratiyor, digital cinema projector'e USB ile atabilirsin,

kolay gelsin
« Son Düzenleme: Mart 01, 2015, 21:56:45 ÖS Gönderen: muzafferk »

Çevrimdışı SonerYamak

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Mart 02, 2015, 12:24:10 ÖS »
İyi çalışmalar arkadaşlar.

Evet after da render sırasında bir ses sıkıntısı yok. MediaEncoder'da da ses ayarları açık. EasyDcp yi indirip kendim dcp olarak export ettiğim dosyayı oynattım ama bir sıkıntı olmadı ses de görüntüde sıkıntısız. Ama aynı dosyayı yayıncı kuruluşa göndermiştim görüntü yok ses var demişlerdi. Anlamadığım sorun bende mi onlarda mı.

Çevrimdışı muzafferk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Mart 02, 2015, 13:46:52 ÖS »
bildigim kadari ile Turkiyeki digital sinema sistemleri doremi ve realD, bu iki sistemdede gonderdigin dosya calisiyor olmali. DCP (digital cinema Package) formati icinde encrypted files(sifrelenmis dosyalar) sayisi 6 adet omali, goruntu ve ses dosyalari ayri ayri
sifrelenir(encrypted). calismayi gondermeden once kontrol et, dosya sayisi 6 mi diye

Çevrimdışı SonerYamak

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Mart 05, 2015, 12:22:08 ÖS »
Evet dosya sayısı 6. Ben kendi makinemde dcp player ile sorunsuz oynatabiliyorum ama karşıdan görüntü yok burda dedince merak ettim konuyu.