Gönderen Konu: ZBrush Simetri  (Okunma sayısı 2836 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı milkyroute

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ZBrush Simetri
« : Aralık 21, 2018, 15:54:50 ÖS »
merhaba arkadaşlar, youtube üzerinden zbrush derslerine başladım fakat küre objesi üzerinde simetri uygularken izlediğim videolardaki gibi yatay bir düzlemde olmuyor simetri noktaları , hoca da y düzleminde simetriyi aktif ediyor ben de fakat onun simetri noktaları ". . "şeklinde iken bende ". * " yani düz değil sebebi nedir acaba

• 3D Generalist

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: ZBrush Simetri
« Yanıtla #1 : Aralık 21, 2018, 16:26:45 ÖS »
Selamlar, ilgili videoyu ekleyebilir misiniz? Bir de sizin simetri yaptığınız panelin ekran görüntüsü de olsa iyi olur. Bir seçeneği unutmuş olabilirsiniz.
  • Illustrator

Çevrimdışı milkyroute

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Aralık 21, 2018, 18:36:42 ÖS »
https://ibb.co/jvwDpm0

merhaba, tabi ki yukarı link bıraktım fakat şuan düzelmiş.Pc'i kapatıp çıkmam gerekti geldiğimde böyle düzgün gördüm.Az önce o noktalardan bi tanesi daha yukarıda duruyordu yani yamuk bir hat vardı.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Aralık 21, 2018, 18:51:33 ÖS »
Sorunun çözüldüğüne sevindim. Büyük ihtimalle donanımsal hata veriyor. Bende de uzun süre PC açık kalmışsa, özellikle illustratör kullanmışsam sonrasında diğer programlar daha yavaş ya da hata verip kapanıyor.

• Illustrator

Çevrimdışı milkyroute

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Aralık 21, 2018, 19:18:44 ÖS »
şimdi tekrar oldu mesela

https://ibb.co/Px8n9kq

burdada göz çukurunu seçiyorum ama simetri şakaklara odaklanmış .s  çok enteresan
  • 3D Generalist

Çevrimdışı turx

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Insta
« Yanıtla #5 : Aralık 21, 2018, 21:21:18 ÖS »
Büyük ihtimalle farkında olmayarak üst paneldeki Move aracını (W) kullanıyor ve modelin x eksenindeki konumunu değiştiriyorsunuz. Öyle veya böyle bu sorunla en kolay başa çıkmanızın yolu, sağ kısayol panelinde "Local" butonunun hemen altındaki "LSym" butonuna tıklamaktır.Tıkladıktan sonra modelin üstüne bir kez ufaktan tıklayın, eksenin düzeldiğini göreceksiniz.

Diğer bir yöntem ise üstteki Transform menüsünde yer alan "Use Posable Symmetry" seçeneği. Yalnız Posable Symmetry kullanırken dikkat edilmesi gereken bir çok nokta olduğu için üstteki yöntem işinize yarıyorsa bu seçeneği şimdilik denememenizi öneririm. (Posable Symmetry, yanlış kullanımda programın çökmesine ve kaydetmediyseniz çalışmanızı kaybetmenize neden olabilir.)
  • 3D Character Artist

Çevrimdışı milkyroute

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Aralık 22, 2018, 18:57:20 ÖS »
malesef dediğiniz gibi de olmuyor .(
  • 3D Generalist