Gönderen Konu: Sardunya Sokak  (Okunma sayısı 3944 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cihan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sardunya Sokak
« : Mayıs 21, 2013, 10:02:33 ÖÖ »
Daha önce çizdiğim sokak çalışmasının devamı olan yeni çalışmam ikisi birleşerek farklı bişeyler olacak hala planlama durumundayım. 3d max ve vray kullandım belli aralıklarla yapılan bir çalışma oldu. Umarım Beğenirsiniz.

Teşekkürler.

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
Ynt: Sardunya Sokak
« Yanıtla #1 : Mayıs 21, 2013, 12:16:49 ÖS »
Mekan, dokular, herşey çok güzel.. sadece ışık konusunda bir sıkıntı var gibi.. Biraz daha aydınlık olsa çok daha güzel görünecek... Psikolojik olarakta böyle yeşillik güzel bir mekanı, insan cıvıl cıvıl aydınlık görmek istiyor...

Elinize sağlık...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı cihan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Mayıs 21, 2013, 12:36:04 ÖS »
Teşekkürler.
bu aralar çok karamsar bir ruh halindeyim çalıştığım yerden ayrılmak istiyorum ayrılamıyorum mutsuz ve gittikçe monotonlaşan bir iş düşünün ve orada kapana kısılmış gibi hergün gitmek zorundasınız. Ruh halinden boyle oldu herhalde diye düşünüyorum hiç güneşli ve pırıl pırıl bir hava hayal etmedim bunu yaparken malesef ama oylede bir dene yaparım .
:))

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Mayıs 21, 2013, 13:00:39 ÖS »
... aslında çalışmaya bakıp, ruh halinle ilgili analiz yapacaktım ama :P fal açmıyayım dedim :P

Belkide monitör ayarlarımızın farklılığı bizi yanıltıyor.. Diğer arkadaşlarda görüşlerini paylaşınca daha iyi olur.. Şöyle aydınlık, pırıl pırıl bir gökyüzünde görmek isterim... Evler eski ama burada yaşamakta isterim - bu noktadan sonra benim psikolojik analizim devreye giriyor...Şehirden bıkmış, uzaklaşmak isteyen, emeklilik hayali kuran bir insan... :)

Tekrar eline sağlık...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı cihan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Mayıs 21, 2013, 13:08:52 ÖS »
teşekkürler.

bunlarda başlangıçta yaptığım karalamalar.

« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2013, 16:30:09 ÖS Gönderen: cihan »

Çevrimdışı cihan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Mayıs 21, 2013, 21:31:26 ÖS »
gece

Çevrimdışı ömer tatlısöz

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
    • www.omertatlisoz.tumblr.com/
« Yanıtla #6 : Mayıs 21, 2013, 22:13:21 ÖS »
Çizginde güzel 3D çalışmanda güzel, eline sağlık Cihan...

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Mayıs 21, 2013, 22:56:41 ÖS »
Elinize sağlık, Çok detaylı ve güzel çalışmalar. Fener bir yerden tanıdık geliyor, önceki çalışmalarınızda da vardı sanki, yanlış hatırlamıyorsam. Bunun bir hikayesi var mı, deniz kıyısına yakın bir yerde mi yaşadınız yoksa bu bir emeklilik hayali mi? :P

Şüpheci Thomas'ın tespitleri de şöyle;

Sokak çok temiz, kaldırım taşları çok düzgün (belediye iyi çalışıyor), banklarda hep yalnız yaşayan yaşlı insanlar oturmuş gibi. :(

Çok steril, çok düzgün, sanki rüyada gezindiğimiz yerler gibi. Yani aşağı yukarı benim öyle.

Gece hali daha iyi, ışıklar kimlerin maçı evde izlediğini ele veriyor. :P

Belki renk perspektifi derinlik hissini daha da artırabilir. Fener ilk resimdek atmosfere uygun oalrak biraz puslu  görünebilir. Gece olanda ise ışıklar çok parlak en azından geriye doğru şiddetlerinde azalma olsa daha hoş olabilir. =)

• Illustrator

Çevrimdışı cihan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Mayıs 22, 2013, 00:14:51 ÖÖ »
Teşekkür ederim kuru tebriği bende istemem eksiklikler söylensin diye koydum zaten buraya bunu :)
Tek savunmam sıkıntılı bir zamana gelen bir çalışma oldu... benimde gördüğüm eksiklikleri var sizin söylediklerinize ilaveten ama böyle oldu tekrar ele alırım bir ara.

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Mayıs 22, 2013, 11:19:40 ÖÖ »
Gece hali çok daha güzel görünüyor... Eline sağlık... Stuck'ın derinlikle ilgili önerilerini dikkate almak gerekir..
  • 3D Generalist