Gönderen Konu: after effects image sequence render  (Okunma sayısı 5928 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı brainman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
after effects image sequence render
« : Ocak 28, 2014, 14:50:11 ÖS »
selam arkadaşlar mayada  image sequence (targa uzantılı) dosyası hazırladım fakat after effectsde import ettiğim de render seçeneklerin de ne dosya uzantısı için ne de başka şey için hiç bir seçenek çıkmıyor yalnızca render tuşu var...sıkıntım şu ki dosya boyutu çok büyük oluyor... image sequence dosyaları için farklı bir ayar mı gerekiyor acaba?

• Rigging TD

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: after effects image sequence render
« Yanıtla #1 : Ocak 28, 2014, 17:37:16 ÖS »
Soruyu doğru anladıysam;

Maya da animasyon çıkışı için, Frame/Animation ext > name.#.ext olmalı.

Uzantı doğru olmayınca After effects hata mesajı verir.

dosyalarınızdan bir tanesinn uzantısını mesela elma-armut001.tga yaptığınızda dosyayı import edebilirsiniz. Sanırım dosya uzantılarını rename yaparsanız sorun çözülür. Bunun için de programlar mevcut. free renamer vs. google dan bulabilirsiniz.
  • Illustrator

Çevrimdışı brainman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Ocak 30, 2014, 13:28:09 ÖS »
dostum import etme konusunda sıkıntı yok after effectsde oyanatabiliyorum fakat render alırken output ya da render settings seçenekleri olmadan direkt render sekmesi açılıyor
  • Rigging TD

Çevrimdışı brainscan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Ocak 30, 2014, 13:52:08 ÖS »
Bilmiyorum ben mi yanlış anladım ama bunu mu demek istediniz?

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Ocak 30, 2014, 18:16:07 ÖS »
Render yapmak istediğiniz kompoziyon içindeyken ctrl+m yaptığınızda da bu ekran mı çıkıyor? Eklediğim ekran kaydındaki gibi ise yanlışlıkla render etmek istediğiniz kompozisyon ayarlarını silmiş olabilirsiniz. Aynı netice varsa bütün projeleri kapatıp yeni bir proje açıp çalıştığınız bu dosyayı import edip tekrar render almayı denediniz mi? Sorunun nereden kaynaklandığını anlamak adına soruyorum.
  • Illustrator

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Ocak 30, 2014, 20:42:24 ÖS »
Sanırım tam olarak yaptığınız; import ettikten sonra footage olarak oynatmak olmuş.

Import ettiğiniz footage Composition panelinden yeni bir Comp açıp içine attığınızda render alınabilir.
  • Illustrator

Çevrimdışı brainman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Ocak 31, 2014, 17:10:49 ÖS »
arkadaşlar şöyle anlatayım import> multiple files>daha sonra tga uzantılı dosyaların ilkini seçip import dedikten sonra yeni bir kompozisyon oluşturuyorum  fakat make movie yaptığım vakit videonun tamamını izleyebiliyorum fakat render almaya kalktığımda yukardaki stuck arkadaşın gösterdiği gibi boş br render menüsü geliyor...footage ile alakası yok...
  • Rigging TD

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Ocak 31, 2014, 17:53:33 ÖS »
After effects bilginiz başlangıç seviyesinde sanıyorum. Yanlış anlamayın bunu başta belirtmeniz daha iyi olurdu.
Import edip yeni bir kompozisyon açtığınızda tga uzantılı dosyalarınızı (footage) comp içine atmanız gerekiyor. Ancak bu şekilde ctrl+m yaptığınızda render yapabilirsiniz.

.tga dosya uzantısı footage kategorisine giriyor. Teknik bir terimdir.

Apaçi bir abi videoda izah ediyor.

• Illustrator

Çevrimdışı brainman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Şubat 01, 2014, 12:45:54 ÖS »
dostum sanırım anlatamıyorum ya da ben anlamıyorum import ederken zaten footage olarak import ediyorum prewiev olarak da izleyebiliyorum ve hatta render da alabiliyorum ama render ederken render settings ,output v.s gibi seçenekler çıkmıyor yukarıda resmini paylaşmışsın ...aslında dosya boyutu yüksek çıkmazsa direkt render alacağım ,sorun da sona erecek
  • Rigging TD

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Şubat 02, 2014, 17:57:11 ÖS »
Ps de; w 10.000, h:20.000, 7 layerlı, 72 dpi 94,6 Mb boyutunda bir psd dosyasını import ettim, render özellikler açılıyor.

Hatta targa olarak da 572 mb boyutunda olan halini de import ettiğimde render ayarları açılıyor.

Dosya bilgileri nedir? Donanımınız yeterli gelmiyor olabilir mi? vs. Detay belirtirseniz.
  • Illustrator

Çevrimdışı brainman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Şubat 04, 2014, 12:18:02 ÖS »
dostum alakan için çok teşekkür ediyorum sanırım dediğin gibi donanımsal bir sorun olabilir artık jpeg olarak improt ediyorum böylece sorunum kalmıyor..
  • Rigging TD