Gönderen Konu: Ziraat Bankası'nın Yeşilçam temalı reklamı  (Okunma sayısı 1306 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ziraat Bankası'nın Yeşilçam temalı reklamı
« : Aralık 26, 2018, 02:12:12 ÖÖ »
Çok emek var görünüyor.  :o araştırma, restorasyon, rotoskop, track, renk düzeltme, set ışığı, oyuncu seçimi... Başka neler olabilir?

• Illustrator

Çevrimdışı brainscan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ziraat Bankası'nın Yeşilçam temalı reklamı
« Yanıtla #1 : Aralık 30, 2018, 11:37:33 ÖÖ »
Çok emek var görünüyor.  :o araştırma, restorasyon, rotoskop, track, renk düzeltme, set ışığı, oyuncu seçimi... Başka neler olabilir?
Her şeyi söylemişsin başka söze ne hacet:) belki göz hizaları olabilir o kadar..bizim filmlerde yapılan belki de en çok hata o..referans bir obje kullanmıyoruz..Bazı reklam filmlerinde görüyorum insan mutlu oluyor:)

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ziraat Bankası'nın Yeşilçam temalı reklamı
« Yanıtla #2 : Aralık 30, 2018, 22:46:31 ÖS »
Her şeyi söylemişsin başka söze ne hacet:) belki göz hizaları olabilir o kadar..bizim filmlerde yapılan belki de en çok hata o..referans bir obje kullanmıyoruz..Bazı reklam filmlerinde görüyorum insan mutlu oluyor:)

Selamlar Evren, iyi seneler. =)

Evet o göz hızalarında biraz sıkıntı var ama burada çok dikkat çekmiyor bence. Bir de Tv'de tekrar tekrar gösterilmesi açısından izlenebilirliği yüksek bir reklam olmuş. Benim dikkatimi çeken Hulusi Kentmen ile karşılıklı diyalog sahnesinde eski filmin kalitesi biraz düşük kalmış onu dengelemek için diğer oyuncunun filmi de benzer bir efekt ile hazırlanarak bütünlük sağlanmış. Son sahnede de bu yapılmış. Güzel bir kotarma olmuş.

Biz izleyici olarak izleyip geçiyoruz ama kim bilir kaç ay uğraşıldı bazı planların restorasyonu için. Bu reklam filmi için söylemiyorum. Restorasyon konusu başlı başına bir iş.

Yeri gelmişken, Mimar Sinan Sinema Tv'de değerli yönetmenimiz ve okul hocalarımızdan Sami Şekeroğlu'nun girişimleriyle eski filmler fiziksel temizlikten sonra, pozitif üzerinden dijitale aktarılıp restore edilerek arşivleniyor.  :)

• Illustrator