Gönderen Konu: Pre-compose Hakkında  (Okunma sayısı 1628 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı robert plant

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Pre-compose Hakkında
« : Eylül 17, 2017, 01:05:23 ÖÖ »
Arkadaşlar selam,

Aranıza bir süre önce katıldım. After effects ile amatör olarak ilgileniyorum ve eğlenerek, taklit ederek bir şeyler yapıyorum.

Sorum temel olarak şu,

Pre-compose tam olarak ne işe yarıyor?

Mesela shape layer hareketlerini maskeleyerek hali yoluna koymamızı sağlıyor.

Bunun dışında teknik olarak işe yaradığı noktalar var mı? İngilizcem yeterli olmadığı için tutorial izlerken kulağım değil gözüm çalışıyor genelde. Bir kaç anektod ile bilgi verebilen olursa çok sevinirim.

• 2D Animator

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pre-compose Hakkında
« Yanıtla #1 : Eylül 18, 2017, 19:07:14 ÖS »
Merhaba,

Pre-compose ya da compose, çalışılan sahne içerisinde gruplandırmak olarak görebileceğimiz birleştirme. Katmanların yoğun olduğu bir dosya üzerinde çalışıyorsanız birbiriyle ilişkili olan katmanları seçip tek bir grup altında isimlendirebilirsiniz. Bu katmana çift tıkladığınızda açılacaktır ve burada ana sahneden bağımsız olarak animasyona vs devam edilebilir.

İsimlendirmelerinizi de çalıştığınız aşamaya göre yapabilirsiniz. Mesela; Ana_sahne_render dersiniz çıktıyı bu kompozisyondan almak isteyebilirsiniz.

Pre compose yaptığınız katmanların bulunduğu kompozisyonu özelliklerini açarak yeniden isimlendirebilirsiniz. CTRL+K idi sanırım. Çalışılan alanın ölçülerini de değiştirebilirsiniz.

• Illustrator