Gönderen Konu: mekanik sinek  (Okunma sayısı 3717 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Peter Salvatore

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
mekanik sinek
« : Ocak 24, 2015, 01:08:15 ÖÖ »
Merhaba arkadaslar

basladigim ve konsept olarak gelsitirmeye calistigim mekanik bir sinek akrep karisimi bir model daha sonar modellemeyi dusunuyorum bunu, yorumlara aciktir

sevgiler

peter

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: mekanik sinek
« Yanıtla #1 : Ocak 27, 2015, 23:12:48 ÖS »
biraz daha guncelledim

Çevrimdışı Blacker

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Ocak 28, 2015, 19:49:01 ÖS »
bana öyle geliyo ki..bu sinek bi kaç güncellemeden sonra 2 tane helikopter pervanesi,2 tane yaratık kolu,ahtop gibi 5 bacaklı. dehşetül vahşete dönüşen bir formun içine sıkıştırılmış,minimum pixseller içinde çözümlenmeyi bekleyen korkunç bir ruhu andırıyor.aslında herşey çözümsüzlügü tanımlamaya çalısırken kaybolan  tırtılın çocuklugunu anımsatıyor. asla simetrik ve asitmetrik formların trianglerin optimizasyonu içinde  mükemmeli bulamayacagını bilsede..tanımsızlıgın tanımı olarak görüyorum..bu ruhu canlandır..kurumuş bedenler ve sahte gülüşler arasında :)
« Son Düzenleme: Ocak 28, 2015, 19:53:57 ÖS Gönderen: Blacker »

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Ocak 28, 2015, 19:56:41 ÖS »
:)

bakalim cok abarti olmiyacak bu bir taslak seklinde gidicek aslinda yani referans icin daha cok gerisi zaten eklemeler ufak ufak olucak

Çevrimdışı Blacker

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Ocak 28, 2015, 20:03:57 ÖS »
peter biliyorum dikkate almayacak ve bildigini okurken..şu paylaştıgın düşük pikseli eskiz içinde formu kafanda anatomik,mekanik,pisko ve fizyolojik olarak nasıl bir çerçeveye oturtugunu,senden duymak isterdim gerçekten..
bu sineğin bir hikayesi oldugunu hissediyorum..yani bir alın yazısız kötü yada iyi kaderi olmalı dimi? bunları imgelemeden başladıgın bir yaratım sürecinde..yaratıgın varlığa saygı duymuyor gibisin..ona istedigi saygı,önemi,gücü ihtişami vermelisin..o sinek senden sadece bunu bekliyor :) yani o beyaz pikselleri içindeki aykırı yaratıgı önce zihnin karanlık derinliklerinde nasıl yaratıgını paylaşırmısın

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Ocak 28, 2015, 21:08:04 ÖS »
Sevgili Blacker,
emin ol canlilara surungenlerden buyuk beslere kadar olanlara saygim ve sevgim insanlardan cok daha fazla, bu sinek standardin disinda mekanik ve yari organic bir model olsun diye yola ciktim, bire bir kagida cizmiyecem sadece gerek el cizimi gerekte yapabilecegimi gorebilemek icin yaptigim bir cizim sonucta sinek modelleri cok googleda ve mekanik goruntusunu vermekte cok zor degil diye dusunuyorum, ve onu yuniklestirmeyi dusundugum icin oldugundan farkli bir sey yapmak istedim istiyorum