Gönderen Konu: Herkese Merhabalar  (Okunma sayısı 2852 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı brown

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhabalar
« : Haziran 09, 2015, 22:34:55 ÖS »
Öncelikle herkese merhabalar;

Baştan şunu söylemeliyim foruma yeni katılmış genç bir arkadaşınımız. 2-3 yıldır grafik tasarımla ilgileniyorum ve Photoshop/Illustrator kullanıyorum. Ama hep hedefim 3B tasarıma adım atmak olmuştur. Nitekim bu konuda minik denemelerim de oldu ve ufak şeyler yaptım. Az buz Maya 3D kullandım. Bu forumu ziyaretçi olarak takip ediyordum ve yapılan işlere hep hayranlık duyuyordum. Bir üyelik açıp bu insanlar yardım isteyebileceğimi düşündüm. Sizden isteğim o program mı bu program mı sorusunu cevaplamanız değil, bu işe adım atmak isteyen bir insana yol göstermeniz, kendiniz nereden başladığınızı belirtmeniz ve ilk adımları sıralamanız. Şimdiden bu bilgileri bana çok görmeyenlere teşekkür ederim.

• 3D Character Artist

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: Herkese Merhabalar
« Yanıtla #1 : Haziran 10, 2015, 06:13:42 ÖÖ »
Selam brown foruma hoşgeldin. Kullandığın programlarda ulaşmak istediğin hedefi belirlemek için sürekli üretmen gerekiyor. Çalışmalarının belli bir seviyeye gelmesi için önce hangi alanda üretirken kendini mutlu hissediyorsun, bulman lazım, önemli ve ciddi bir süreç içeriyor. Model, kaplama, render, animasyon, simulasyon vs. Az buçuk hepsine zaman ayır, dersleri izle. Yaptıklarını paylaşıp yorum iste. =)
  • Illustrator

Çevrimdışı Tual

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Haziran 10, 2015, 13:30:43 ÖS »
aslında bu soruların çok basit cevapları mevcut.

kariyer.neti aç ya da yenibiriş.com 

örneğin  Eğer ki 3d modelleme yapacaksan 3d modelleme diye arama yaptır.

ya da simülasyon ile uğraşacaksan simülasyon diye arattır.

Zaten karşına bir çok iş ilanı gelecektir ve senden ne isteyecekleri de orada yazılı olacaktır.

Örneğin 3d modelleme diye arttığını farzayalım. Karşına şöyle bir ibare çıkabilir

3dsmax kullanan Vray bilen eleman aranıyor. 3dsmax ve vray bilmeyenler başvurmasın bu xsi bilmeyen cinema 4d bilmeyen başvuramasın da olabilir di.

Belki de girmek istediğin firmayı seçmeli ve oranın isteklerine göre hareket etmelisin.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı brown

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Haziran 10, 2015, 13:37:04 ÖS »
Selam brown foruma hoşgeldin. Kullandığın programlarda ulaşmak istediğin hedefi belirlemek için sürekli üretmen gerekiyor. Çalışmalarının belli bir seviyeye gelmesi için önce hangi alanda üretirken kendini mutlu hissediyorsun, bulman lazım, önemli ve ciddi bir süreç içeriyor. Model, kaplama, render, animasyon, simulasyon vs. Az buçuk hepsine zaman ayır, dersleri izle. Yaptıklarını paylaşıp yorum iste. =)

Hoşbulduk. Güzel yorumunuz için teşekkürler. Bir şeyler yapmaya çabalıyorum ama ders bulmak gerçekten zor. Özellikle Türkçe kaynaklar oldukça az. Bu konuda bir tavsiyeniz mevcut mu ?
  • 3D Character Artist

Çevrimdışı Blacker

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Haziran 10, 2015, 18:53:20 ÖS »
2d seviyeni bilmiyorum..2d de superim aklıma ne gelirse çizerim tasarlarım diyebiliyorsan..öyle 3d ye geçmek en iyisi özellikle modelleme ve ışık konusunda. 2d tabanın saglam olursa kısıtlı veya sınırlı kalmazsın..yani tabanı saglam oturtmak en iyisi sonradan eksikleri geriye dönüp tamamlamak çok zor.

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Haziran 10, 2015, 21:00:57 ÖS »
Hoşbulduk. Güzel yorumunuz için teşekkürler. Bir şeyler yapmaya çabalıyorum ama ders bulmak gerçekten zor. Özellikle Türkçe kaynaklar oldukça az. Bu konuda bir tavsiyeniz mevcut mu ?

Milyon tane ders var ve bir çoğu gereksiz uzun. Dil bilmiyorsan bile ekran kaydı fikir verebilir. Yardım istediğin konuyla ilgili netten materyale ulaşamazsan başlık açabilirsin. =)
  • Illustrator

Çevrimdışı brown

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Haziran 11, 2015, 14:16:37 ÖS »
2d seviyeni bilmiyorum..2d de superim aklıma ne gelirse çizerim tasarlarım diyebiliyorsan..öyle 3d ye geçmek en iyisi özellikle modelleme ve ışık konusunda. 2d tabanın saglam olursa kısıtlı veya sınırlı kalmazsın..yani tabanı saglam oturtmak en iyisi sonradan eksikleri geriye dönüp tamamlamak çok zor.

2 boyuttaki becerilerde oldukça önemli yani. Anladım, teşekkür ediyorum.
  • 3D Character Artist