Gönderen Konu: Ekip genişletme çalışması...  (Okunma sayısı 12082 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı olivon

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ekip genişletme çalışması...
« Yanıtla #20 : Kasım 25, 2008, 18:25:46 ÖS »
Valla ben bu projeyi birebir gördüm arkadaşlar. Çalışmak isteyenler için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Kolay gelsin Bozkurt bey :)

Çevrimdışı Art.of.DarkRaven

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • emrebuyukbayram
« Yanıtla #21 : Kasım 25, 2008, 18:56:19 ÖS »
Emre abiye katılıyorum bu tarz şeyler aktivite içindeki motivasyonu bozar, büyütülecekse bile illaki bir takıntı olmuşsa bile projenin en sonunda yeni proje yapılacağı zaman oturup bir şeyler yapılmalıki ekibin motivasynu açısından bir tehlike teşkil etmesin... :)
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Gurkan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • www.gurkanyilmaz.net
« Yanıtla #22 : Kasım 25, 2008, 19:17:54 ÖS »
:) Curuk elma tabiri sadece sakadan ibaret. O ekipteki her arkadasa nazim gececegi icin sozumden kimsenin rahatsiz olacagini sanmiyorum. Yine de hassasiyetin icin tesekkurler Emre...
  • 3D Animator

Çevrimdışı cemgul

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : Kasım 26, 2008, 04:04:40 ÖÖ »
Bize geldi gösterdi diyorsun ya Emre. Nasıl öyle bir durum yok? Sen animaxta olmadığına göre baya bir dışarı taşınmış işler. Ayağıyla gelmesi de şart değil internet yoluyla yollaması da yanlış. Bozkurt benim okul arkadaşım olduğu halde bana göstermedi işleri normali budur. Gizlilik profesyonelliğin bir parçası saygı duymak gerekir. Kötü niyet olması gerekmiyor resmi sözleşmelerde gizlilik gizliliktir küçüğü büyüğü olmaz. Bunun hoş görülecek bir tarafı yok. Sen görsen bile sende kalsın, burada public ortamda "getirdiler ben gördüm" demen de hata.

Çevrimdışı Emre Goren

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : Kasım 26, 2008, 10:49:51 ÖÖ »
peki o zaman hata bende kimse kusura bakmasın

Çevrimdışı osman safi (herbap)

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
« Yanıtla #25 : Kasım 26, 2008, 11:19:08 ÖÖ »
eminim bu konuları, ortamın samimiyeti ve rahatlığı dolayı çekinmeden konuşabiliyoruz,

topluluğumuz adına güzel bir şey...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı cemgul

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : Kasım 26, 2008, 15:50:07 ÖS »
Bozkurt'u çok severim takdir ederim. Emre de tanışmasakta çoluk çocuktan ayrı tuttuğum başarılı bir artist. Bir işin içinde 40-50 kişi olunca birilerinin profesyonelliği unutup hevesle işleri sağa sola göstermesi muhtemel. Bu tip davranışları teşvik etmemek lazım. Zaten az kaldı bitmiş haliyle zevkle izleriz sabredin :)

Çevrimdışı jeffparadox

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • JEFF TREVES PORTFOLYO
« Yanıtla #27 : Kasım 26, 2008, 17:05:56 ÖS »
Turkiye`de su anda devam etmekte olan en iddiali proje bence bu, yapilmis hic bir sey goremedim ama duyduklarimdan bile bu sonucu cikarabiliyorum. Sabirla bekliyoruz kolay gele...

Çevrimdışı Gurkan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • www.gurkanyilmaz.net
« Yanıtla #28 : Kasım 28, 2008, 11:31:25 ÖÖ »
Guzel insanlarin oldugu bir ekip ve keyifli calisma ortami. Calismayi dusunen ve tereddut edenlere tavsiye ederim...
  • 3D Animator

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
« Yanıtla #29 : Kasım 28, 2008, 12:08:41 ÖS »
http://www.sinefx.com/forum/index.php?topic=3307.msg21840;topicseen#msg21840

konusundaki fotoğrafları gördükçe, animax'ta olamanın verdiği acıyı bir midem bilir birde ben :)

ekipte bir kaç uzaktan arkadaşım var, ortam hakkındada pek bilgim yok ama eminimki çok keyiflidir... keyif almadan keyif vermek mümkün değil çünkü bu meslekte...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı jeffparadox

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • JEFF TREVES PORTFOLYO
« Yanıtla #30 : Kasım 28, 2008, 13:28:49 ÖS »
"keyif almadan keyif vermek mümkün değil çünkü bu meslekte..."

ditto Osman!

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
« Yanıtla #31 : Kasım 28, 2008, 14:40:59 ÖS »
:)
  • 3D Generalist

Çevrimdışı cemgul

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : Kasım 28, 2008, 15:29:42 ÖS »
Bozkurt! sen de stüdyonun ve ekibin birkaç fotoğrafını çekip koy da çoşsun ortam :)

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
« Yanıtla #33 : Kasım 28, 2008, 15:36:01 ÖS »
hay ağzını öpeyim :)
  • 3D Generalist

Çevrimdışı uguryetiskin

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
    • www.uguryetiskin.com
« Yanıtla #34 : Kasım 28, 2008, 22:37:22 ÖS »
Şimdi bu olaya bir netlik getirmek lazım. Cem üstadım madem o kadar yazdınız cevabım size, ben gerekli açıklamayı Bozkurt abiye yaptım zaten.

Animax' ta çalışalı 6 ay oluyor Bozkurt abi beni iyi tanır, samimiyetime inanır ve güvenir. Bu görüntüleri ben gösterdim ama neleri gösterdim, ne zaman gösterdim onu bilmeden haliyle sizde öfkenlenip yazdınız Cem üstadım.

İlk bir ay animasyon adına denemeler yaptık ozamanlar senaryo net değildi hatta 2 kez değişti. O dönemde daha Keloğlan modeli netleşmemişti benim yaptığım cat pluginindeki keloğlan rigi kullanılıyordu. Sonra ilk versiyon Keloğlan geldi tüm animatörlerle birlikte bende animasyon denemeleri yaptık. O zamanlar ne bir storyboard çizilmişti ne de senaryo belliydi. Elimizdeki pilot seslerle acting denemeleri yaptık, lipsync denemeleri, birkaç hoplama zıplama. Ben kendi yaptıklarımın renderini alıp, after effects bilgim sayesinde compositledim. Nitekim benim o yaptıklarım TRT ile anlaşma imzalanmadan önceydi. Sadece TRT ye neler yapıyoruz diye gösterilmek içindi. Benim yaptığım o ilk denemeler projeye ait herhangi bir bölümünün parçası değildi, tek bir karesi şuanki bölümlerin içinde yok ve ozaman gizlilik sözleşmeside yapılmamıştı ne bizimle ne TRT ile. Zaten şuanda sözleşme var ve şartları her taraf için ağır çalışan, işveren ve TRT için.

Bunu direkt olarak gidip hevesle göstericek kadarda acemi değilim Cem üstadım. İstanbula eşimin yanına gittiğimde TV8 deki arkadaşlarımı ziyarete gittim ve tanıtım departmanı müdürümüz neler yaptığımızı sordu bende ilk denemelerimi gösterdim. Diğer arkadaşlarımda gelince etrafa, animatörlerin hepsi bu tadda animasyonlar yapıyor, compositing bundan daha iyi olacak, bunlar benim yaptıklarım sonuçta dedim. İzleyen arkadaşlar içinde Emre de vardı. Emre' nin de dediği gibi parçalar halinde deneme çalışmalarıydı. Projenin dışarı sızdığı, maille biryerlere gönderildiği yok kısacası. Sonuçta o yapılanlar herhangi bir bölüma ait çalışmalar değildi. Sözleşmeden sonra bu tarz şeylerin gösterilmesine de yasak geldi zaten karakterlerin herhangi bir kişisel animasyon için kullanılmasıda yasak ama bunlar arge çalışmaları için yapılan sözleşme öncesi şeylerdi.

Size katılıyorum eğer dediğiniz şey gerçekten olsaydı! Yani bir başkası tarafından herhangi bir bölüme ait bir paylaşım (yada projeye ait herhangi bir şeyin paylaşımı), gösterim olsaydı bende aynı şeyleri yazardım. Ama olayın iç yüzü anlattığım gibi. Daha karakterleri, ortamları, son keloğlanı, compositlenmiş halini gören yok ekip dışından. Benim gösterdiğim görüntüler matte boyamalar üzerine compositlenmiş haliydi. Şuanda bölümlerin son hali karakterler, 3d ortamlar ve final compositing ile o görüntülerden 10 kat daha iyi diyebilirim.

Burada bu projeyi en son dışarıya taşıyacak olan biri benimdir bunu merak etmeyin. 6 bölümde üzerime düşen sahnelerde animasyon yaptıktan sonra kurgusunu yaptım ve 6 bölümün compositingini yaptım. Ne kadar çabaladığımı herkes çok iyi bilir. Allahtan şuan kurgucumuzda compositting işini yapan arkadaşlarımızda olduğu için tekrardan animasyona dönebildim. Bu ilk baştaki ekip azlığından benim üzerime biraz fazla yük düşmesinden oldu onun haricinde burada herkes kendi branşına ait işlerle meşgul. Bu konuda da kimsenin kafasında soru işareti oluşmasın. İstanbul' da çoğu şirkette herşeyde uzman olmak beklenirken burada sadece alanında uzman olduğunuz işi yapıyorsunuz.

Hala kafanızda soru işareti kaldıysa Cem üstadım seve seve cevaplayabilirim. Bozkurt beyide patronum gibi değil abim kadar severim. Bu arada yazdıklarınıza alınmadım sadece açıklamak istedim ekipte şuanda sanıldığı gibi bir olay gerçekleşmedi bunu diğer ekip arkadaşlarımada kendimi sorumlu hissettiğim için yazdım. Sizinle kişisel herhangi bir tartışmaya girmem yanlış anlamayın, siz de işlerinizi severek izlediğim ender sanatçılardansınız, çoğu zaman sizi örnek aldığım çalışmalar da oldu karakter animatörü olarak çalışmadan önce motion graphics işleri yaptığım zamanlarda ve de ortak arkadaşlarımız var birbirimizi tanımasakta.

Projeye lütfen gölge düşmesin yada iftira atılmasın. Proje dışarı sızdı diyen varsa göndersin tek bir kare ispat etsin boşuna insanlarıda zan altında bırakmayalım.

Eğer bu olay sanıldığı gibi gerçekleşseydi, şuanda kapı önünde olurdum ve ağır bir tazminat öderdim ;)

Bize geldi gösterdi diyorsun ya Emre. Nasıl öyle bir durum yok? Sen animaxta olmadığına göre baya bir dışarı taşınmış işler. Ayağıyla gelmesi de şart değil internet yoluyla yollaması da yanlış. Bozkurt benim okul arkadaşım olduğu halde bana göstermedi işleri normali budur. Gizlilik profesyonelliğin bir parçası saygı duymak gerekir. Kötü niyet olması gerekmiyor resmi sözleşmelerde gizlilik gizliliktir küçüğü büyüğü olmaz. Bunun hoş görülecek bir tarafı yok. Sen görsen bile sende kalsın, burada public ortamda "getirdiler ben gördüm" demen de hata.
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2008, 23:59:16 ÖS Gönderen: uguryetiskin »

Çevrimdışı uguryetiskin

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
    • www.uguryetiskin.com
« Yanıtla #35 : Kasım 28, 2008, 23:39:28 ÖS »
Bu arada ortam ve ekip gerçekten çok güzel. Makina parkuru ve ekipmanları zaten bahsetmeme gerek yok! Çok keyifli neşeli zamanlar geçiriyorum burada herkes gibi. Ayrıca İstanbul' dan kopabilmek bile ayrı bir duygu! :) Yakında taşınıyorum Ankara' ya. Birkaç arkadaşımız taşındı bile. Gerekli imkanlar Animax tarafından yeterince karşılanıyor o konu da içi rahat olsun gelmeyi düşünen arkadaşlarım için söylüyorum. Samimi ve içten bir ortam işe girdikten sonra kaynaşma süresi 1 gün :) Şuanda ekip gittikçe genişliyor ve yeni kişiler katılmaya devam ediyor. Gerçekten kafasında sorusu olan varsa buraya gelip görmesini tavsiye ederim ;)
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2008, 23:45:44 ÖS Gönderen: uguryetiskin »

Çevrimdışı cemgul

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : Kasım 29, 2008, 00:56:35 ÖÖ »
Uğur, Bozkurt'la anlaştıysan zaten bana açıklamasan da olurdu benim projeyle bir ilgim yok, genel bir davranış biçimi hakkında hatırlatma yaptım seni veya başka birini suçlamak bana düşmez. Öfkelenecek ve alınacak bir konu da değil. Herkes birbirini tanıyor zaten relaax relaax :) sen şimdi bir wire göstermezsen asıl Osman'ın öfkesini gör :D

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
« Yanıtla #37 : Aralık 01, 2008, 03:30:53 ÖÖ »
bundan böyle nickimi teladam olarak değiştirecem... avatarımda cinali lolacak :):):)
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Erdinc_GURBUZ

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : Aralık 17, 2008, 01:51:53 ÖÖ »
Ekip güzel , Ortam Güzel , İş zevkli , Uguru seviyoruz :)

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
« Yanıtla #39 : Aralık 17, 2008, 12:30:10 ÖS »
kaç kişi oldunuz? :) memlekette 3dci bırakmadınız ha... hepsi ankarada, allah muhafaza biri bombalasa türk 3d camisası diye bişi kalmayacak...
  • 3D Generalist