Gönderen Konu: Beyaz TV acil Edius, Adobe Premiere'de Kurgu yapcak arkdaşlar arıyor  (Okunma sayısı 17039 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uzak

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: Beyaz TV acil Edius, Adobe Premiere'de Kurgu yapcak arkdaşlar arıyor
« Yanıtla #20 : Nisan 17, 2011, 21:23:15 ÖS »
product bu mesaja gerek var mı yok mu emin değilim ama yazmadan geçmeyeceğim. bazı konularda ilkede karşı olmak gerek .  şahsım adına duruşunu erdemli bulduğumu belirtmeliyim. :)
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Muhammed Bulut

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : Nisan 17, 2011, 21:31:09 ÖS »
product bu mesaja gerek var mı yok mu emin değilim ama yazmadan geçmeyeceğim. bazı konularda ilkede karşı olmak gerek .  şahsım adına duruşunu erdemli bulduğumu belirtmeliyim. :)

Teşekkürler uzak :)

Çevrimdışı Emre Goren

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : Nisan 17, 2011, 21:39:44 ÖS »
Bence bu mesaj silsilesinde tek erdemli davranan İsmail oldu ;)

produc , ağzımın payını verdin doğrusu helal :) Ha bu arada evet koşarken obua çalsa daha iyi olur ne de olsa müzik kulağı olması lazım sound designer'lık için..

Çevrimdışı Emre Goren

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : Nisan 17, 2011, 22:27:30 ÖS »
ya arkdaşlar ben yazarken bazı kelimeleri yanlış eksık yazmış olabilirm bunun ilanla ne alakası var ya ben anlmıorum ıkıtane ne yaptıgı belirsiz kişi cıkıyo ya ilana baş vurcaksan yaz arkdaş yok ilgini cekmedi ne yazıosun anlamadan ya ben cok basıt bir şey soyoluorum cinema 4d de kurgu yapan arkadaş arıyorum dedimmi anlamıorum yaa yukarda açık bir şekilde yazdım artı özellik olarak olrusa güzel olru mantıgında yazdım bunun nesı kotu ben anlamıyorum 12 yıldır bu işteyim yani bu arkadaşlar sadece bir baltaya sap olmayan bir şeyleri bulandırmaya çalışan beş para etmez insanlar

Şimdi yazmazsam beni topa tutacaklar :) yahu bu kadar vakit ayırıp bişeyler anlatmaya çalışıyorum okumadan yazıyosunuz..sende aynı şekilde cevap veriyosun biraz saygınız olsun lütfen..kimsenin ne iş yaptığını bilemezsiniz o yüzden kimsenin kimseyi aşağılamaya hakkı yok..senin yerinde olsaydım o lafları cümlelerinden çıkartırdım..

Çevrimdışı nakip

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : Nisan 17, 2011, 22:35:15 ÖS »
çıkardım hatta butun yazdıklarımı siliyorum

Çevrimdışı olivon

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : Nisan 17, 2011, 23:00:50 ÖS »
Adam isterse gökten zembille insin. Karşıt bir duruma, durumun zorluğunu göğüsleyerek zeki cevaplar vermek yerine: "Salak, gerizekalı" gibi tabirler kullanıyorsa, onun yazmış olduğu ilanın güvenirliliğinden şüphe ederim. Emre bey kaldı ki birkaç isim verip (sizde dahilsiniz) "Sıkıyorsa bunlara da yazın" demeye getirmenin, tecrübeden gelen gücün adil kullanılmadığına dair işareti olarak algılıyorum. Açık söylüyorum: Buraya, siz, diğer saydığınız isimler ya da  "X" şahıs (Tecrübeli ya da tecrübesiz farketmez) durum dışı bişey yazarsa buna ilk başta ben tepki gösteririm. Öyle bir durumda tepki göstermemem için herhangi bir unsur görmem. Eğer bu dediğinize siz inanıyorsanız bu inancın kaynağı yaptığı işten utananların kafanızda oluşturduğu resimdendir.

Çevrimdışı olivon

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : Nisan 17, 2011, 23:18:04 ÖS »
Bu konunun bu kadar uzayacağını bilseydim, o mesajı atmazdım. Kendi adıma özürlerimi sunuyorum.İyi Çalışmalar herkese ...

İnsan bazen sevdiklerine de bişeyler demeli yoksa "Seni sevdik" demenin anlamı olmaz: Kazanmak böyle olmaz İso. Seni seviyoruz...
« Son Düzenleme: Nisan 17, 2011, 23:21:54 ÖS Gönderen: olivon »

Çevrimdışı Emre Goren

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : Nisan 17, 2011, 23:23:20 ÖS »
Olivon açıkçası ben burda insanların birbirine salak , gerizekalı gibi kelimelerle hitap etmelerini tasvip etmiyorum..Hadi bu kelimeleri bi kenara bırakalım , kimse kimseyle dalga geçmemeli..ortada bunu gerektiren bir durum yok , bir iş ilanı alt tarafı.O cümleyi yazsan ne olur yazmasan ne olur..Eğri oturup doğru konuşmak lazım , verdiğim isimlerden biri yazmış olsaydı böyle cevap gelir miydi ? belki yazmak isterdin ama yazmazdın..niye ? saygıdan mı? alakası yok..tanıyosun o kişiyi çünkü ..yüzyüze olmasada bir şekilde tanıyosun..şimdi tanımadığın bir kişiye yazmak niye ? dürüstçe mi? değil.. bu arada ben "sıkıyosa yazın" demedim , o cümle senin kendi yorumun..herkes saygı çerçevesinde istediğini yazabilir. eleştirebilir , beğenmeyebilir.. ama dalga geçemez , karşıdaki işi terbiyesizliğe vurduğu zaman senin sarfettiğin cümleler karakterini yansıtır..hepimiz insanız sinirlerimize hakim olamadığımız zaman çoktur elbet. belki yarın öbür gün bu forumda bende birşeye çok sinirlenip içinde bulunmak istemediğim bir durumda olucam kim bilir..olmadı mı geçmişte , oldu çok.. ben bunları niye yazıyorum , forumun polisimiyim :) sadece netim bu kadar..

Çevrimdışı olivon

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : Nisan 17, 2011, 23:36:47 ÖS »
Emregoren ben fazla uzatmayacağım. Zaten yazdım yazacağımı fazla ileri-geri yapmak lüzumsuz olacak. Haklı çıkmak ise mesele, herkes bir şekilde haklı olmayı başarır. Bu tip ilanlara bu tip ayarlar gerekli. Seviye elbette önemli. Bu ilan konusunda ki kati fikrim................. (Piyasada tanınan(!)) konusunda da şu kadarını söylüyorum: "Neden yazamazsın: tanıyorsun çünki demişsin" yazmak sıkıntılı olur anlamında. Benim açımdan böyle bir sıkıntı yok. Olsaydı hemen senin mesajının üstünde Kadercan'a yazdığım bişeyler var onu yazmazdım.İyi tanıyorum kendisini(!) İşim doğruysa eğrinin peşinde olmam. Anlattıklarını anlamayamadığım için ya da sırf cevap yazmak için yazmıyorum bunları. Mesajı, ilanı boşver belkide bu akşam ben sevdiğim birisini kaybediyorum tutarsızlığı ile... Üzücü...Ha bu arada sen polis değilsin bende öyle:) Bu durumda doğrudur ya da yanlıştır: Produc'u konudaki ısrarından dolayı ve hatta dik duruşundan dolayı kutlarım.
« Son Düzenleme: Nisan 17, 2011, 23:45:46 ÖS Gönderen: olivon »

Çevrimdışı Emre Goren

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : Nisan 17, 2011, 23:50:01 ÖS »
Olivon bilmem farkındamısın ama benim yazdıklarım hem ilana cevap yazanları hem de ilan sahibinin onlara verdiği cevaplar için..neden bu piyasada tanınan kişiler olayına takmış olduğunu anlayamamıyorum..bence güzel bir örnek ama beğenmemiş olabilirsin , zorunda da değilsin elbet.

Sevdiğin birisini kaybediyor olmana üzüldüm ama belkide sen onu değil o seni kaybediyordur..

Çevrimdışı olivon

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : Nisan 18, 2011, 00:08:52 ÖÖ »
Gecenin bir yarısı "sen onu dedin ben bunu dedim mi" yapalım şimdi. Ben oraya yazdım yazacağımı. Net ve anlaşılır şekilde. Oraya dört beş tane isim yazmısşın; Neden taktın diyorsun. Neden takayım. Konu bir şekilde dikkat çekici bir noktaya çekilmiş görmezden mi geleyim. Hocam yapma böyle ya. Hepimiz ne konuştuğumuzu biliyoruz neden bilmiyormuş gibi yapıyoruz. Yineliyorum. Benim açtığım başlıkta: 1-İlan konusunda ilanı verenin ve Produc'un tavrı. 2- senin yazdığın 4-5 ismin üzerine gidilmesi konusunda milletin ağzının payını alacağına karşı duruş var. Kimi kandırayım. Allahımı kendimi  mi? Benim anladığım bu. Şuraya 1000 kişi girse 999'u bunu anlar. Zaten "Buyur burdan yak" derken sende o 999'un içine giriyorsun. Hiçbir rahatsızlığım olmayan biriyle gecenin bir yarısı konuştuğum şeye bak.

Çevrimdışı Emre Goren

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : Nisan 18, 2011, 00:10:38 ÖÖ »
peki , haklısın Olivon..

Çevrimdışı Mehmet Karahasan

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : Nisan 18, 2011, 09:18:23 ÖÖ »
emre görenin mesajında bahsettiği isimleri örnek verirken sadece aşinalık yüzünden onlara böyle bir tepki gelmeyeceği yönünde bir görüş anladım ben. sıkıyosa onlara böyle cevap verin gibi bir söylem algılayamadım açıkçası
  • 3D Generalist

Çevrimdışı uzak

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : Nisan 18, 2011, 17:49:30 ÖS »
sosyolojide "sosyal sermaye tacirliği" diye bilinen bir kavram var; niyeyse ben bu tartışmalarda hep aynı kokuyu alıyorum, birileri sosyal sermayesini(ilişki ağları,  isimler,  pozisyonlar) pazarlıyıp alayıp pulayıp oralardan  bir haklılık doğruluk payı çıkarabiliyor kendine. cidden sosyolojik araştırmaya veri olacak muhabetler bunlar :)
« Son Düzenleme: Nisan 18, 2011, 17:53:37 ÖS Gönderen: uzak »
  • 3D Generalist

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : Nisan 18, 2011, 18:41:07 ÖS »
ah uzak ah nede çok seviyorsun insanların söylemlerinde perde arkası amaçlar aramayı... bu yanlış bir tavır...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Erdinc_GURBUZ

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : Nisan 19, 2011, 02:10:09 ÖÖ »
Şimdi şu ilanı gören kaç kişi başvuru yapacak allah aşkına. Azcık sorumluluk yahu İster C4D bilen şöför arar,isterse Render alabilen musluk tamircisi arar. Aranan niteliklerde isen atarsın mesajı bitti gitti. Yahu 3 sayfa sabote olmuş adamın ilanı.

Çevrimdışı uzak

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : Nisan 19, 2011, 08:33:07 ÖÖ »
her ilan bir sözleşme çağrısıdır, eşitler arasında olmak şartıyla.  iş ilanları iş verenler tarafında kapalı, ketum, talepkar; başvuran tarafında  ise  belirsiz tanımsız güvencesiz olduğu sürece rahatsız edici olmaya devam edecektir.  ilkede; "hele sen bir gel!" bu tür "toplarız eleriz biz bakarız" zihniyetine karşısız. bizlerde bu tek ytaraflı eşitsiz sözleşme çağrılarına tepkimizi ortaya koyucaz.

genele çağrı yapacaksınız özelde kapalı pazarlık yapacaksınız ve diğerlerinin zamanını boşa harcayacaksıznız,  başvuranların motivasyonlarını birbirine karşı kullanacaksınız işte bu  başvuranları sepette keklemektir. eğerki bu mantığın sözleşme eşitliğini daha baştan sakatladığı gerçeğini göremiyorsanız zaten yapılacak bir şey yok.

ayrıca nasıl ki firmalar mal satarken malın her özelliğini müşterisine belirtmek durumundaysa "işi" satarkende(her iş aslında ücretliye iş gücü karşılığında satılan bir mal biçimli hizmettir) açık  olmalı.  neden işin nitelikleri aynı açıklıkla belirtilmiyor? bu sorumluluk firmalar tarafından üstlenilmiyor? ilanlar nasıl bu kadar açık uçlu ve tek taraflı verilebiliyor?  bir bu değil bir çok ilan tek taraflı belirsiz...
« Son Düzenleme: Nisan 19, 2011, 09:59:03 ÖÖ Gönderen: uzak »
  • 3D Generalist

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : Nisan 19, 2011, 10:06:09 ÖÖ »
memurluk değil bu , herhalde ücret kapalı kapılarda konuşulacak. ücreti belirleyen işveren değil biziz bilmem farkında mısın?
  • 3D Generalist

Çevrimdışı huseyinoz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • animanya
« Yanıtla #38 : Nisan 19, 2011, 10:35:09 ÖÖ »
Beyaz tv yi de, çalışanları da bilmem etmem. Ama forum ve çevremde  beyaz tv ile ilgili ne zaman bir konu geçse böyle yorumlar havada uçuşuyor. Sanırım antipatik bir durum söz konusu, sebebini bilmesem de.

Çevrimdışı Erdinc_GURBUZ

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : Nisan 19, 2011, 10:45:33 ÖÖ »
Henüz ciddi bir CG yapılanması oluşturamadıklarından kaynaklanıyor bu durum.Ciddi iş çıkaracak bir ekipleri yok , yapılan işlerde genel olarak vasatın altında kalıyor. Antipatinin sebebi bu olsa gerek.