Gönderen Konu: Maya ya da 3ds max animasyon  (Okunma sayısı 1820 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı brainscan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Maya ya da 3ds max animasyon
« : Eylül 20, 2017, 11:43:14 ÖÖ »
Merhabalar
Bu konum animasyon dünyasını yakından izleyen arkadaşlara olacak. Yıllardır Max kullanıcısıyım ancak sürekli animasyon üzerinden max mi maya mı derken niye maya kullanayım dedim çünkü max e hakimim ancak kaynak açısından mayada ve kullanım özelliklerine göre maya daha ağır bastı hep..Şimdiki sorum autodesk'in maya ve max üzerinde strajilerinden yola çıkarak sizca nasıl bir yol izleyecekler maya mı yoksa maxle bu yarışa devam edecekler yoksa her ikisi ile de yollarına devam edecekler mi? Türkiye'deki genel kullanım açısından max sanki ağır basıyor gibi CAT sisteminin kolaylığından belki ancak yurtdışında kamera arkaları izlediğim çoğunluk hep mayadan yana..diyorum adamların var bir bildiği. bu konuda siz ne düşünüyorsunuz animasyonun geleceği  maxte mi yoksa mayada mı?

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: Maya ya da 3ds max animasyon
« Yanıtla #1 : Ekim 15, 2017, 23:00:11 ÖS »
Pasif bir mayacı olarak maya diyorum ama her ikisi de devam edecektir yollarına... =)
  • Illustrator

Çevrimdışı Noyan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Ekim 16, 2017, 17:37:53 ÖS »
Dünya'nın önde gelen tüm eğitim kurumlarını düşün, ianimate, animation mentor, animschool vs vs neden maya kullanarak eğitim veriyorlar?
  • 3D Animator

Çevrimdışı seddata

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Ekim 17, 2017, 11:30:42 ÖÖ »
Maya'da da max'da da model rig ve animasyon yapıyorum. Bu işe max ile başlamama rağmen, hatta ilk kısa filmimi max'te yapmama rağmen, karakter animasyonu ön planda olduğunda, max'ı açmıyorum bile. Her daim maya.

• 3D Generalist

Çevrimdışı brainscan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Ekim 18, 2017, 11:10:03 ÖÖ »
Mayayı ben de çok sevdim, hatta rendering,animasyon parçacık sistemlerinde belli bir yere kadar geldim sonra istanbul'a gittim ismi lazım değil şirketim biz maya kullanmayız dedi max i önceden de kullanıyordum ancak mimari moedlleme ve rendering için..o an çok şaşırdım dünya maya şirket max..şaşırmam da gereksizdi Türkiye'de böyle bir sistem var hep..inanmazsınız maya mı max mi 6 sene gittim geldim..Aslında daha çok kaynaklara yönelik bir seçimdi bu animasyonda maxde yok denecek kadar azdı vardı ama kaliteli bir şey yoktu mayada ise zaten alias serisi muhteşemdi. Benim amacım görsel efekt animasyondu karakter animasyonunda çok.İşte geldiğim nokta belki de 28 yaşımdan beri maya mı max derken sizlerin de yorumlarıyla ben de mayaya kaçmak zorundayım işin kötü yani parçacık sistem üzerine max sanki kaynak olarka daha fazla.. benim sıkıntım işte iki program kullanmak değildi. maxte daha çok nod tabanları ekleyi ayarlayarak bir şeyler çıkartıyorsun ama mayada artık 10 senede öncedesinden bahsediyorum sürekli bir kod girmem gerekiyordu..umarım güzel bir karar vermişimdir mayada artık C4D gibi motion eklentisi var bu benim için ayrı bir avantaj olacak gibi..