Gönderen Konu: Redshift time trial  (Okunma sayısı 3838 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Abbas

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Redshift time trial
« : Ağustos 17, 2017, 13:50:05 ÖS »
Redshift ilk versiyonundan beri takip ve takdir ettiğim GPU tabanlı kaliteli ve çok hızlı bir render motorudur...

• 3D Generalist

Çevrimdışı Eyelay

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • websayfam
Ynt: Redshift time trial
« Yanıtla #1 : Ağustos 17, 2017, 19:30:42 ÖS »
Etkileyici görünüyor. Freelance projelerim için eve bu tarz bir sistem kurmayı düşünüyorum. Bilgisayar mı yoksa workstation mu veya server üzerindenmi çalışmak gerekiyor, nasıl bir yol izlemek gerekir?
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Hakan Abbas

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Ağustos 17, 2017, 21:43:26 ÖS »
Projelerin neyi kapsadığına bağlı olarak donanımsal tercihlerde değişiklikler olabilir. Elbetteki burada fiyat/performans değeri de önemlidir. Render için konuşacak olursak GPU tabanlı render kullanılacaksa doğrudan ekran kartının güçlü olması gerekli. Eğer CPU tabanlı render ile ilerlenecek ise güçlü CPU gerekli. (hybrid çözümler de bulunmaktadır) Yeterli miktarda ve hızlı RAM ler ile depolama için artık yeni nesil SSD/NVMe birimleri tercih edilmelidir.

CPU render dışında kalan çok daha fazla süreç için de belirleyicidir. Şahsen yeni nesil AMD Ryzen (threadripper) CPU ailesi fiyat/performans açısından şu an mükemmel... Ekran kartları için maalesef NVIDIA dan (CUDA) başka alternatifler olsa bile henüz yeterli değil. AMD GPU lar için gerekli OPEN CL desteği kısıtlı. İlerleyen dönemde neler olur bilemiyoruz. (AMD VEGA ?)

Özetle workstation lar biraz pahalıdırlar ama normal toplama sistemlere nazaran daha stabildirler. Ancak donanımını uyumlu ve güçlü parçalardan toplayabiliyorsan workstation' a pek gerek kalmayacaktır. Daha az maliyete benzer performanslar elde edilebilir.

• 3D Generalist

Çevrimdışı Noyan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Ağustos 18, 2017, 01:55:15 ÖÖ »
Bu zamanda Türkiye'den parça da alınmaz..

• 3D Animator

Çevrimdışı Eyelay

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • websayfam
« Yanıtla #4 : Ağustos 18, 2017, 18:05:28 ÖS »
Uzun süredir düşünüyorum bu sorunu zaten :) Geçenlerde bi sistem ayarlamaya çalıştım bütçeye göre. Parça fiyatlarını araştırdım Türkiye fiyatı 15 bin civarı iken yurt dışında yarısı kadardı.
  • 3D Generalist