Gönderen Konu: Sizinde başınıza geliyor mu?  (Okunma sayısı 8930 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SonerYamak

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sizinde başınıza geliyor mu?
« : Mart 19, 2013, 13:12:51 ÖS »
Arkadaşlar selam.

Bazı zamanlar oturup deli gibi model yapmak istiyorum ama böyle birazdan yaparım, şunu izleyeyim önce, biraz hava alayım yaparım dediğiniz, zihinsel olarak yorgun hissettiğiniz oluyor mu.

Bu durumlarda neler yapıyorsunuz?

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sizinde başınıza geliyor mu?
« Yanıtla #1 : Mart 19, 2013, 14:10:32 ÖS »
beni kısıtlayan en büyük sorun çevremdeki insanlar. her biri günün çeşitli saatlerinde dikkatimi dağıtıyor. Tam bir şevkle bir resim yapıyorum ya da model vs. denk mi geliyor nedir. İşimden alıkoyuyorlar, kimi sohbet etmek istiyor, kimi sıkıntılarını anlatmak, kimi de gelip keyfimin ta içine.... Zaten iş stresi var bir de bu tarz bir bölünme...asosyal olabilsem bir şeyler çıkacak. neyse buna rağmen üretebilmeyi başarabilirsem mutlu oluyorum.
  • Illustrator

Çevrimdışı cgoz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • ozan çivit
« Yanıtla #2 : Mart 19, 2013, 14:30:44 ÖS »
Gaza gelerek yapilan isler genelde yarim kalir hep, sonucta kisi maddi ya da manevi bir cikarim elde edemeyecegini hissederse o is bitmiyor, en azindan benim icin boyle.

Çevrimdışı huso35_5

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Mart 19, 2013, 14:36:23 ÖS »

Bu iş, ilk karakter animasyonu denememdi, dediğiniz gibi oldu bana da, o sıralarda bir işte çalışıyordum, habire laf falan atıyorlardı, çık bir hava al falan diye :)

Açıkçası bu denemeyi bitirene kadar iletişimimi kopardım bir süreliğine yoksa bitmezdi,

Zor oluyor gerçekten para kazanılmayan bir işi bitirmek ama kasınca olabiliyor

Çevrimdışı SonerYamak

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Mart 19, 2013, 15:30:31 ÖS »
Peki kendinizi herşeye rağmen nasıl motive ediyosunuz. Kullandığınız bir sistem yöntem var mı?

Çevrimdışı HayrullahTAVUKCU

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Hayrullah Tavukcu
« Yanıtla #5 : Mart 19, 2013, 15:47:27 ÖS »
ben genelde kendimi kandırıyorum.öyle bi kandırıyorumki kendimi kandırmaya çalıştığımı bile bile kandırabiliyorum.hayaller , bir an önce çalışmanın bittiğini görmek istemek ,neye benziyeceğini görmeyi istemek vs.tabi sonuçlar çoğu zaman istediğimiz gibi olmuyor ama yeni bir şey yapmak isteyip tekrar o amatör ruhu canlandırabiliyorum...
  • 3D Animator

Çevrimdışı PloKoon

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Mart 19, 2013, 16:00:45 ÖS »
ben kendimi zorluyorum ağlayacak hala geliyorum sıkıntıdan yüreğim falan sıkışıyor ama zorluyorum bildiğin çivi çiviyi söksün diye uğraşıyorum başka türlü olmuyor bende

Çevrimdışı huso35_5

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Mart 19, 2013, 16:31:00 ÖS »
Kendine güvenli ol yeter ama, benim yaptığım hatayı yapma, kendi özel hayatına da vakit ayır, Sinemaya tiyatroya git, dans okuluna git, sosyal çevren olsun, eğlen arada sırada, kendini motive et ama kesinlikle sosyalleşerek yap bunu, sakın bilgisayar oyunlarına takılma ondan sonra zaten sıkılmadan her şeyi başarırsın merak etme, mümkünsü bir de sevgilin olsun :)

Çevrimdışı SonerYamak

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Mart 19, 2013, 17:43:34 ÖS »
Kendime güvenim var aslında ama 7 gibi eve geliyorum diyorum ki oturayım şu modeli yapayım. Bütün gün kafamda kuruyorum nasıl olcanı vs. Eve geliyorum biraz bişi yiyorummm ve sonrasını tahmin ediyosunuzdur :)

Çevrimdışı osman safi (herbap)

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
« Yanıtla #9 : Mart 19, 2013, 18:54:22 ÖS »
plokoon +1

+ stratejik olarak akşam yemeğini hafifletmekte fayda var... az yiyip sonrasında sebze / meyve / kuruyemiş ile geçiştirmek gibi... gün sonrasında biriken fiziksel yorgunluğu arttırmamak için
  • 3D Generalist

Çevrimdışı SonerYamak

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Mart 19, 2013, 19:29:35 ÖS »
Evet yemeği azaltmak gerek biraz sanırım. Hatta mümkünse yememek lazım :)

Çevrimdışı osman safi (herbap)

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
« Yanıtla #11 : Mart 19, 2013, 19:43:30 ÖS »
+ motivasyonu yüksek tutmak içinde... odanın duvarlarına aktif proje ile ilgili notlar, nottan da ziyade karalama / resim / render... vs görsel ne varsa printout alıp asmakta fayda var
  • 3D Generalist

Çevrimdışı SonerYamak

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : Mart 19, 2013, 21:50:43 ÖS »
Şu rahatlık olmasa şimdiye kadar kaç model bitirmiştim ya. Bi hap olsada yutsam geçse diyorum bazen :)

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : Mart 19, 2013, 22:13:12 ÖS »
Şu rahatlık olmasa şimdiye kadar kaç model bitirmiştim ya. Bi hap olsada yutsam geçse diyorum bazen :)

sen, model yapacaksın, inanmam! model yapabiliyor musun ki? :P

belki gaza gelirsin. Bazılarında işe yarıyor, misal ben de olumsuz tipitiplere haddini bildirme maksatlı gaza gelmişimdir.&&%(+%(+&%+^)=/

cg sitelere bakmak faydalı olabilir ama bu bahar havasında kim oturcek de model yapcek, amaaan.
  • Illustrator

Çevrimdışı SonerYamak

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : Mart 19, 2013, 22:18:38 ÖS »
yok ama bende böyle ters motivasyon işe yaramıyor :)

Çevrimdışı MOZoner

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • moz
« Yanıtla #15 : Mart 19, 2013, 22:27:30 ÖS »
işe göre değişiyor,,modelleme ve render işi yapılacaksa,ilk önce çok çok iyi örneklere internetten bakıp kendini gaza getirmen.(Bende aynısı yaparım hevesiyle...yalan tabi) animasyon işi ise,çok iyi bir muzik açıp,bikaç key yaptıktan sonra,internetten bikaç iş  seyredip tekrar gaza gelmen.:)Gazın bittiği yerde artık tahminen işin yarısına gelmişindir,bitsin diye uğraşman. Full mesai,ama bizim işler gibide insanı tatmin eden iş yok.ne kadar yorulsanda komple sadece senin emeğinin mahsulu olduğu için ayrı bi güzelliği var... bide iş bitince şöyle bi ödül sigarası yakıp,sahneyi bi süre bugulu gözlerle seyretmek gibiside yok:))

Çevrimdışı SonerYamak

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : Mart 20, 2013, 00:52:03 ÖÖ »
Bu arada bu sıkıntıyı saçma bulan arkadaşlar olmuş.

Çevrimdışı Esy

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : Mart 20, 2013, 01:17:53 ÖÖ »
Bazı yazılanları okurken "Aynı ben!" dediğim kadar, "Böyle yapsaydım fare nedir unuturdum herhalde.." dediğim de oldu.
Bu durum ve çözüm fazlasıyla insan bazlı, o yüzden biraz kendine dönmek lazım çözüm için sanırım.
Keyfi/bireysel işlerde biraz daha -uncfilm- gibi düşünüyorum, zorunda olmak apayrı bir konu olmalı sanırım.
Fakat incelemek istersen veya ilgisini çekebilecekler için http://www.pomodorotechnique.com/ diye bir şey var, iki duruma da adapte edilebilir. Gözüktüğü kadar katı olmaya gerek yok, kendinize/projeye ayarlayabilirsiniz.

Çevrimdışı levent Bilgin

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • character animator /director

Çevrimdışı SonerYamak

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : Mart 20, 2013, 13:22:11 ÖS »
Gördüğüm kadarıyla bu durum düşünerek bir şeyler üreten kimselere ait bir sorun.