Gönderen Konu: Avi dosyaları hakkında....  (Okunma sayısı 3944 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yusuf ES

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • My web site
Avi dosyaları hakkında....
« : Kasım 02, 2011, 15:49:26 ÖS »
Merhaba arkadaşlar

1.sorum
Şu avi dosyları hakkında epeyi bi problemim var. 3dsmax'te 240 framlik bir animasyonu uncompressed avi olarak render ettiğimde 0,99 Gb lık bir dosya boyutunda avi çıktısı elde ediyorum. Aynı animasyonu uncompressed jpg sequence olarak render ettiğimde sequence'lerin toplamı 90 mb oluyor. Max avi dosyasını neden gereksiz yere şişiriyor? Veya bi buffer ayarı varda onu benmi değiştirdim :S

2. Sorum Premier'de 1280 X 720 boyutlarında 800 mb lik 12 adet cliple çalışıyorum. Bu clipler' in formatı avi. Primiere'de play'e veya timeline' daki barı hareket ettirdiğimde primiere gereketiğinden fazla kasılıyor. Sebebi ne olabilir?

edit---
Tekrar baktımda aldığım avi lerin fps değeri 30 primier'de açtığım kompozisyonun frame rate 23 bu bi problem teşkil edermi?

Çalıştığım sistem

Hp z800 workstation
İntel xeon dual cpu 2.4 ghz + 2.4 ghz
6 GB ram
nvida fx1800 ekran kartı

• 3D Generalist

Çevrimdışı Yusuf ES

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • My web site
Ynt: Avi dosyaları hakkında....
« Yanıtla #1 : Kasım 02, 2011, 16:25:06 ÖS »
Daha doğrusu realtime kesip biçme için en uygun dosya formatı nedir? Şimdi elimdeki dosyayı mp4 formatına çevirdim, dosya boyutu 25 mb oldu ve primierdeki kesip biçme hızı doğal olarak epeyi bir arttı. :)

Aslında benim istediğim şey şu;

Animasyonumu 1280x720 olarak kayıpsız bir şekilde render almak ve bu videoları editlerken akıcı bir iş akışı sağlamak...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
« Yanıtla #2 : Kasım 02, 2011, 19:26:45 ÖS »
iki uçlu bir sorun... Eğer sıkıştırma uygulamazsanız, CPU çözmek için uğraşmaz ama bu sefer sabit diskin hızı devreye girer... Sıkıştırma uygulasanız, bu sefer CPU uğraşır, Harddisk rahat eder (ama kalite kötü olur)...

En makulu hızlı bir harddisk ile, sıkıştırmasız çalışmak sanırım... Raid ya da 1-2 HD'yi bağlayarak, hız artışı sağlanabilir... Biz SpeedEdit kullanıyoruz kurgularda, çok uzun olmayan işlerde çok pratik, hızlı çalışıyoruz...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Yusuf ES

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • My web site
« Yanıtla #3 : Kasım 02, 2011, 22:24:32 ÖS »
Gökhan abi cevap için çok teşekkür ederim. Bu konu hakkında çok kararsızdım. Şimdi bir nebzede olsa rahatladım. Sağolasın.

Dediğin gibi en iyisi birkaç hardiski raid olarak sisteme eklemek gerekiyor.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
« Yanıtla #4 : Kasım 03, 2011, 00:23:28 ÖÖ »
şöyle bir başlığa rastladım... Belki fikir verir...

http://www.sinefx.com/forum/index.php?topic=315

• 3D Generalist