Gönderen Konu: Ligthwave 2015  (Okunma sayısı 2211 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Abbas

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ligthwave 2015
« : Kasım 26, 2014, 18:27:36 ÖS »

• 3D Generalist

Çevrimdışı a_iverson

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ligthwave 2015
« Yanıtla #1 : Aralık 22, 2014, 01:33:17 ÖÖ »
Tam bitmemiş bir program olmuş. Herhalde kullanıcılarının baskısı üzerine çıkarmışlar. Modelleme üzerine hiçbir yenilik yapmamışlar. Kendileri de kabul ediyor zaten. Bu Lightwave'de işler epey ağır gidiyor galiba. Millet her sene yeni sürüm çıkartır bunlar 2 - 3 yılda. Gerçi artık yıl sürümlerine geçmişler herhalde artık her sene çıkacak gibi

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
« Yanıtla #2 : Aralık 22, 2014, 17:09:20 ÖS »
Modeler konusunda haklısınız. Çok ilgimi çeken bir alan olmamasına rağmen, bazı çok temel ve basit şeylerin hala yoluna konulmamış olması, insanın canını sıkıyor..

Her yıl bişeyler çıkarıyorlar aslında... Yazılımın çok farklı taraflarında, eksikler kaldığından, ne kadar eksikler kapatılmaya çalışılsa da yetişmek zor oluyor sanırım. Yine de fena bir sürüm olmamış gibi...

• 3D Generalist

Çevrimdışı 8Bit

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Alper Ocak
« Yanıtla #3 : Aralık 23, 2014, 09:15:47 ÖÖ »
Hakkını yemeyelim. Bu sürümde güzel gelişmeler var.
Çok fazla göze batmıyor ama modelerdaki transform aracı artık kullanılabilir olmuş mesela. Zaten modeler iyi durumda. Çok bir revizyona gerek duyulmuyor bana göre.

Layoutta gelen constrain araçları, dinamik parentleme oldukça sağlam mesela.
GI seceneklerindeki imported sampled BG daha temiz renderi daha kısa sürede alıyor.
Lino Grandi de Genoma 2 için çalışıyor bayağı. Unity presetleri filan gelecekmiş.

Kendi adıma söyleyeyim, modelerda en çok herhangi bir yere çift tıklayınca seçimi gideriyor olmak mutlu etti beni.

Bu arada 2015 için yeni bir build yayınlandı. Ufak tefek sorunlar giderilmiş.

Güzel sürüm yani. Boş değil.
Derinden bir şeyler yapıyor adamlar.

Çevrimdışı calavera

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Ocak 27, 2015, 22:26:32 ÖS »
AAhh ahhh, uzun uzun seneler LW kullandım, özellikle modeler ve layout un ayrı olması süper hoşuma gitmişti.

Neyse, baya bir zamandır elimi bile sürmedim ama bence çok daha önceleri yapmış olmaları gereken yeniliklerdi bunlar.

Modeler güzel gerçekten ama kazara cinema kullanmış biri olarak artık dönemiyorum LW ye bir türlü :(

Bi ara core diye isimlendirdilerdi ben ordan sonrasını pek takip edemedim ne oldu core' a ?