Gönderen Konu: doku çalışması  (Okunma sayısı 14250 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı maxer

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
doku çalışması
« : Ekim 03, 2005, 22:29:19 ÖS »
***** Maxer adlı kullanıcı forum kurallarına uymadığı için kendisine uyarı mesajı atılmış, uyarı epostasına, saygı kuralları içerisinde cevap vermemiş ve mesajında düzenlemeye gitmemiştir. Bu nedenle mesajı silinip, kendiside forumdan uzaklaştırılmıştır.

Yönetici

Çevrimdışı Yönetici

• Administrator
  • Üye
    • Profili Görüntüle
doku çalışması
« Yanıtla #1 : Ekim 04, 2005, 01:23:03 ÖÖ »
Sayın maxer:

yollanan çalışmalarda, Şiddet, Çıplaklık, Korku gibi unsurların yer alması durumunda, bunu mesajınızın konu başlığında belirtmeniz gerekmektedir. (Mesaj başlığının sonuna ! KORKU ! , ! ŞİDDET !, ! ÇIPLAKLIK ! gibi bir ek yerleştirebilirsiniz.).

Lütfen bu kurala dikkat edelim ve mesajımızda gerekli düzenlemeyi yapalım.

Çevrimdışı Gunar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
doku çalışması
« Yanıtla #2 : Ekim 04, 2005, 12:25:56 ÖS »
Boynun arkasındaki texture da geçiş hatası var, eller kola ve bileğe göre orantısız, düzeltilebilir. Ayak bileğinin yanından çıkan kemik çok yukarıda kalmış, biraz aşağıya indirsen daha iyi olur sanki. Bir de göbek deliği vücuda göre küçük.
 Emeğine sağlık....

Çevrimdışı soth

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
doku çalışması
« Yanıtla #3 : Ekim 04, 2005, 13:39:15 ÖS »
Alıntı yapılan: "Yönetici"
Sayın maxer:

yollanan çalışmalarda, Şiddet, Çıplaklık, Korku gibi unsurların yer alması durumunda, bunu mesajınızın konu başlığında belirtmeniz gerekmektedir. (Mesaj başlığının sonuna ! KORKU ! , ! ŞİDDET !, ! ÇIPLAKLIK ! gibi bir ek yerleştirebilirsiniz.).

Lütfen bu kurala dikkat edelim ve mesajımızda gerekli düzenlemeyi yapalım.

bu kuralın amacı nedir peki sayın admin...bi açıklama alabilirmiyizz...
din.örf. vs gibi kurallarıdamı barındırmakta  yoksa bu tasarım sitesi...
yoksa ramazana özel bi uygulamamı bu..
anlayamadım ben bu büyük harflerle ve özenle belirtilmesi gereken uygulamanın amacını pek...
açıklayabilirmisin lütfen...

Çevrimdışı Yönetici

• Administrator
  • Üye
    • Profili Görüntüle
doku çalışması
« Yanıtla #4 : Ekim 04, 2005, 14:14:30 ÖS »
Açıklanacak fazla birşey olduğunu sanmıyoruz... Her sitenin, her forumun kendi kuralları vardır. Bu forumun kurallarından bir taneside yukarıda adı geçen uygulamadır. Eğer cgchannel, cgtalk, xsibase, threedy, cgchat ve sayabileceğimiz onlarca benzer siteye ve foruma bakarsanız aynı uygulamanın yer aldığını görürsünüz.

Amacımız forumu ziyaret eden tüm ziyaretçilerimizin rahatça ve güvenerek siteden ve forumdan faydalanmasıdır.

Çevrimdışı soth

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
doku çalışması
« Yanıtla #5 : Ekim 04, 2005, 16:44:42 ÖS »
hımmm..
diğer siteler içinde ve sinefx içinde gayet mantıksız bi kuralmış o zmn bu kural...

yane olayın veya kuralın tam olarak ne gibi bi mantık benimseneerek  konulduğunu ben pek anlamamaktayım nitekim..

sende bunu açıklamak yerine

"kural bu.
ben koymadım örnekleri böyle...
onlar yapıyosa vardır bi bildikelri..
sus fazla soru sorma..
uy işte su kurala..."

diyerekten sıyrılmışsın işin içinden...

neyse napalım madem böyle bi kural koymuşlar herkezler bizde uyucaz tabiii...

teşekkür ederim..

Çevrimdışı Yönetici

• Administrator
  • Üye
    • Profili Görüntüle
doku çalışması
« Yanıtla #6 : Ekim 04, 2005, 18:22:56 ÖS »
Kendi mantığımızla çözemeyeceğimiz bir çok konu var... Sizin ya da bazılarının mantığıyla sorunları çözmeye kalkışırsak, sağlam bir sonuca ulaşmamız mümkün olmayabilir. Bu nedenle kendi mantığımız yerine genel kabul görmüş kuralları, uzman tavsiyelerini uygulamak en doğru olandır diye düşünüyoruz. Şiddet, korku ve çıplaklık içeren yayınların, çocukların ve gençlerin fiziksel, zihinsel, ruhsal ve ahlaki gelişimini olumsuz yönde etkileyebildikleri herkesin malumudur. Sitede ve forumun çalışmaların yollandığı bölümlerinde (ilk mesaj) bu konuya yer verildiği için tekrar sebepleri ifade etmeye gerek görmedik. Daha önce ifade edildiği gibi bunun tartışılacak bir yönünün olmadığını düşünüyoruz.

dipnot: Adı geçen sitelerin isminin verilmesinin sebebi, sizin bu kuralın uygulanma nedeni olarak din, Ramazan ayı gibi kavramları dile getirmenizdir. Çok açıktır ki, sıralanan yabancı sitelerin ne yönetimleri, ne de kullanıcıları Ramazan ayını düşünerek ya da dini bir yaklaşımla bu kurala sağdık kalmaktadırlar. Bu sitelerde bizim gibi bilgisayar grafiğine yönelik sitelerdir.

Alıntı
din.örf. vs gibi kurallarıdamı barındırmakta yoksa bu tasarım sitesi...

Çevrimdışı LuxoJr

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
doku çalışması
« Yanıtla #7 : Ekim 04, 2005, 18:52:00 ÖS »
South bey, size en basitinden güzel bir örnek kendimden werim, bn bu remi açarken annem veya ailenin herhangi bir bireyi arkamdan geçerken büyük bi yanlış anlaşılma olur!!!Bu konuda Yönetici'ye katılıorum...

Alıntı
yoksa ramazana özel bi uygulamamı bu..

Ozaman cgtalk'a hergün ramazan desenize...

Çevrimdışı maxer

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
doku çalışması
« Yanıtla #8 : Ekim 04, 2005, 19:09:58 ÖS »
bu siteyi sanatla sex i ayırabilenler ziyaret etsin . görülen şeye çıplaklık yerine estetik desek ...

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
doku çalışması
« Yanıtla #9 : Ekim 04, 2005, 20:12:53 ÖS »
Kendi adıma T-stance konumundaki bir modele sanat ya da estetik demekte zorlanıyorum. Fakat bir başkası çok güzel sanat yapmışsın diyebilir (neyin sanat olup olmadığı herzaman tartışılıyor)... Bir önceki dokusuz modeliniz bana yine sanat gibi görünmemişti. Ama bir büyüğümüz size yapılan müdahaleyi kabullenmeyerek, forumdan ayrıldı. Kendine göre haklıydı... Bencede tavrı çok doğruydu...

Çünkü bu forum ya da site alternatifi olmayan bir site değil. Tartışarakta, kurallar değişmeyeceğine göre... eğer bir insan forum kurallarını beğenmiyorsa, internetteki yüzlerce forumdan bir başkasını deneyebilir.. Ya da binlerce insanın kabullendiği ve itiraz etmediği bir kurala uyarak, diğer kullanıcıların görüş ve düşüncelerine de ne kadar saygılı olduğunu gösterebilir...

Bu kadar basit... Neden hala tartışıyorsunuz? Neyi tartışıyorsunuz anlamış değilim...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı soth

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
doku çalışması
« Yanıtla #10 : Ekim 05, 2005, 01:40:55 ÖÖ »
haydeee..

olayın bu kadar uzuycağnı bilseydim.hiç açmazdım çenemii..
ben sadece bu kuralın amacını sordum...
ve düzgün bi cvp alamadığım içinde mantıksız olduğunu söyledim..

nitekim psychopat nickli arkadaşımızda benim daha önce düşünemediğim bi açıdan bi örnek vermiş..

bana bu örneğin verilmesi yeterli olurdu en başından..

ama uzatmam gerekirse de" oda bu konuyu sadece en esnek yerinden bükmeyi tercih etmiş ...korku.şiddet arkandan gecen ailen veya bi başkası için pekde önemli olmasa gerek aslında..

bu arada ramazan olayına cok takılmışsınız..
nitekim sadece işin espirisiydi bu...
anlaşılabilir sanmıştım..

neyse kural işte..
uycaz tabi..
uymuycaz diyenmi var..
ama uycağam bi kuralada neden uymam gerektiğini bilmekte benim  doğal bi hakkım olsa gerektii..

neyse cok bıdıbıdı yaptım sanırım...
boşyerede başınızı ağrıtmış olsam gerek...

bu konu hakkında artık sizde bana kemik atmayında...
bende boşyere havlamış olmayım burda...

saygılarımla..

Çevrimdışı osman safi (herbap)

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
doku çalışması
« Yanıtla #11 : Ekim 05, 2005, 08:30:18 ÖÖ »
uzatmak için değilde örnekleri pekiştirmek için...

iki çocuğu (2+ yaşında ve 4 aylık) olan biri olarak, uyarı konması bence süper makul... arkandaki annen, baban değil... çocuğunda olabilir pekala... hatta karın! :) ve karınla sanat nedir, değildir + her kadınla, özellikle karınla tartışmasına girmek istemezsin

+ + +

gökhan abinin hayıflanması birazda, her forum başlığının kuralları, muralları... vs bilgiler var girişte, ama bunlar okunmuyor, ve bodoslama yazılıyor... sorun burada diye düşünüyorum
  • 3D Generalist

Çevrimdışı mefisto

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
doku çalışması
« Yanıtla #12 : Ekim 05, 2005, 11:11:57 ÖÖ »
Alıntı yapılan: "LW3D"
Kendi adıma T-stance konumundaki bir modele sanat ya da estetik demekte zorlanıyorum. Fakat bir başkası çok güzel sanat yapmışsın diyebilir (neyin sanat olup olmadığı herzaman tartışılıyor)...

LW3D'nin fikirlerine katılıyorum..

Çevrimdışı Varış

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
doku çalışması
« Yanıtla #13 : Ekim 05, 2005, 11:51:26 ÖÖ »
Bu kuralı mantıklı buluyor ve destekliyorum.

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
doku çalışması
« Yanıtla #14 : Ekim 05, 2005, 12:57:42 ÖS »
dikkat yalnız, taraf olmayalım... farkında isek, "soth" arkadaşımız, durumun idrakinden sonra normale dönmüştür
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
doku çalışması
« Yanıtla #15 : Ekim 05, 2005, 13:15:42 ÖS »
Hepimiz aynı paydada buluştuğumuza göre, daha fazla uzatmaya gerek yok. Soth arkadaşımızda bunu belirtmiş. Hatta yazdıklarını okuduktan sonra, kendisine haksızlık ettiğini bile düşündüm. Görüşü ve katkısı için kendisine teşekkür ederiz...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Varış

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
doku çalışması
« Yanıtla #16 : Ekim 05, 2005, 13:17:06 ÖS »
Yok canım. Kişilerden değil, fikirlerden tarafız. Herkes fikrini söylüyor yani. Sonuçta biz bize konuşuyoruz işte. Ne olacak...

Çevrimdışı vir3d

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
doku çalışması
« Yanıtla #17 : Ekim 06, 2005, 08:44:20 ÖÖ »
Alıntı yapılan: "herbap"
uzatmak için değilde örnekleri pekiştirmek için...

iki çocuğu (2+ yaşında ve 4 aylık) olan biri olarak, uyarı konması bence süper makul... arkandaki annen, baban değil... çocuğunda olabilir pekala... hatta karın! :) ve karınla sanat nedir, değildir + her kadınla, özellikle karınla tartışmasına girmek istemezsin

+ + +

gökhan abinin hayıflanması birazda, her forum başlığının kuralları, muralları... vs bilgiler var girişte, ama bunlar okunmuyor, ve bodoslama yazılıyor... sorun burada diye düşünüyorum

Sanatın; çıplağı, müstehceni, çirkini, kötüsü, şiddet içereni olmaz.
Bir çok estetik kaygı barındırır içinde ve insanlara sanatı çiplak ya da giyinikliğiyle saınıflandıramazsınız. çıplak bir kadın sanat unsurları içinde aslında bambaşka mesajlar verebilir bakan kişiye. Bir başka bakan ise sadece erotizmi algılar yüzeysel olarak gördüğüyle yetinerek.
çıplaklık antik dönem de de rönesans ta da vardı günümüzde de olması son derece doğal. Çocuklarınızı eğer çıplaklıktan korkutarak sanatın çıplaklık boyutunu tiksindirerek yetiştiriyorsanız. Bu milletin, bu cumhuriyetin temel amaçlarından birini unutmuşsunuz demektir.
O da sanattır.
Çocuklarınızı bir müzeye bir segiye götürmezsiniz, aptal ulusal kanalları seyretmesine izin verirsiniz ama bir "çıplak"  resim görünce onları amaan çocuum görmesin damgalayın bu mesajı diyerek mi çocuunuza sanatı sevdireceğinizi sanırsınız. yazık size.

Hiç kimse yaptığı çalışmayı bu çıplak diyerek sınıflandırmak zorunda değildir. Kişileri buna zorlamak insana ve sanata saygısızlıktır.
Bu yanlış  cgtalk ta bile yapılıyor. Eğer bu yanlış uygulamayı kafalarınızda aşarsanız ne mutlu size.

Çevrimdışı Varış

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
doku çalışması
« Yanıtla #18 : Ekim 06, 2005, 11:00:24 ÖÖ »
Konu yine nereye gitti... Dediklerinize saygı duyuyorum. Ama burada açıklamak ve uzatmak istemediğim bir çok sebepten dolayı fikirlerinize katılmıyorum. Ve de dikkat ederseniz konu zaten o değil.. Söylediğiniz sanat konulu tartışmaların ise sonu gelmez. Bunun daha da uzamasına gerek olmadığı kanaatindeyim. Saygılar.

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
doku çalışması
« Yanıtla #19 : Ekim 06, 2005, 11:29:31 ÖÖ »
olaya at gozlugu ile bakiyorsun...

+ cocugumun, sanatla ilgilenmesini istiyorum -ozellikle 3d- (esim illede doktor diyor ama), ve bu noktada kendisini sinirlamayi dusunmuyorum, aksinde boyle bisiyi istemezdim zaten
+ aslinda ciplakliktan cokta etkilenecek oldugunu sanmiyorum cunku hergun kardesinin (kiz) altinin degistirilmesini izliyor... ciplakliktan tirstigini sanmiyorum, ama gozune sokmamak gerek?
- cocuk enterasan bi olgu, muhtemelen evli degilsin, evliysen cocugun yok, cocugun varsada konuyla alakali (cocuk gelisimi) kitap okumamissin... herseyin bi zamani var, aksi durumlar gercekten gelisimi olumsuz etkiliyor
+ evimde tv yok, daha dogrusu tv yayini yok, 1 seneyi askin zamandir
  • 3D Generalist