Gönderen Konu: Ender's Game Official Trailer  (Okunma sayısı 5970 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ömer tatlısöz

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
    • www.omertatlisoz.tumblr.com/
Ender's Game Official Trailer
« : Mayıs 09, 2013, 21:59:49 ÖS »
Ender's Game Official Trailer

Çevrimdışı ömer tatlısöz

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ender's Game Official Trailer
« Yanıtla #1 : Ağustos 07, 2013, 01:44:48 ÖÖ »
ENDER'S GAME - Official Trailer #2

Çevrimdışı kivanc_k

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Ağustos 07, 2013, 17:22:57 ÖS »
(Eglence dunyasi / Filmler basligi altina post edildigini ilk anda farketmedigim post)

Off yaaa.. Olaya bak simdi...

"Ender`s Game Official Trailer" diye post gordum.. Dedim ki, Ender diye bi arkadasimiz bir oyun yapmis, onun trailer`ini koymus. Hemen tikladim. Lan bi baktim, cok guzel... Helal olsun diyecektim kii, Dustin Hoffman`i gordum, "Lan ..." dedim bu "bitiricinin oyunu"... Kalkistaki beyaz dumanlardan baska birseyi de begenmedim (ki golge problemi de cok var dumanda)... Ender yapsaydi, bu kadarini zaten yapardi, yapmaliydi... Bu olcekteki bir produksiyon icin efektlerin "Gercekten" kotu oldugunu dusundugum bir trailer`dir, filmdir, arz ederim...
« Son Düzenleme: Ağustos 07, 2013, 17:28:19 ÖS Gönderen: kivanc_k »
  • 3D Generalist

Çevrimdışı kivanc_k

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Ağustos 07, 2013, 20:44:05 ÖS »
Parasi iyiyse olur tabi, niye olmasin...

Kaan, ben kendi kendime algimdaki siciciligi komikce paylasmistim...

Bence bu efektler gercekten yetersiz bu butcedeki bir produksiyon icin... Keza, kendi evlerindeki bilgisarlarda bile bircok sahneyle yarisabilecek calismalar var bu sitede (bile)...

"Yapilmasi imkansiz" diyebilecegimiz bir shot varsa bu trailer`da, hadi gelin paylasalim. 3-5 kisi bir araya gelip yapar bu siteden.

"Jurassic Park", "Starship Troopers" filan, bunlar o donemdeki donanim ve yazilim teknolojisi yuzunden mihenk taslaridir... "Jurassic" harika UV ve compositing saheseridir bence. "Sarship Troopers" ise, o zamanda olmayan bir IK ve, crowd (instancing)...

Armageddon`daki 2 mekigin yukari ciktigi dumanla suradaki duman bir mi ? .. Veya "The Rock"` da o F18`in bomba attiktan sonraki yukari cikmasindaki pyro... ??? (Yanlis hatirlamiyorsam ikisi de ayni plugin`di... Ama o plug-in`i kullanmak ve compositing is...)

Tabi bi de bunlari calistirip, kullanabilecek ve sonra "hadi bakalim, render`in la.." diyecek donanim(lar) lazimdi... Cok maliyetliydi... Ve idaresi de cok zordu...

Aradan kac yil gecti, o zamanlarki donanimlari simdi evimizde, is yerlerimizde kullaniyoruz neredeyse...

Bence bu yuzden kotu bu efektler... Daha sinematografik yorumlara girmedim bile (ki pek anlamam galiba, en azindan VFX kadar)...

2K

Not : Eger sen de bu proje icerisinde calistigin icin tepki gosterdiysen, ben seni cok tebrik ederim, ellerine saglik. Keza "Bu siteden 3-5 kisi bir araya gelip yapabilir" dedigim efektlerde yer almissin, cok onur duyarim, saygilar sunarim... Ben o ekipte olamadim bile.
« Son Düzenleme: Ağustos 07, 2013, 21:01:44 ÖS Gönderen: kivanc_k »
  • 3D Generalist

Çevrimdışı MOZoner

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • moz
« Yanıtla #4 : Ağustos 08, 2013, 11:01:16 ÖÖ »
:))) hepimize bu kadar giydirdikten sonra harbiden iş düzeyini merak ettim.

Çevrimdışı cgoz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • ozan çivit
« Yanıtla #5 : Ağustos 08, 2013, 14:45:02 ÖS »
Her mahallede birileri top oynarken kenardan "oyle sut cekilmez olm, prekazi gibi vuracaksin" diye laf atan tipler olurdu, hep baskalarini anlatir, milletin attigi gollere calimlara burun kivirip van basten'den, romario'dan falan ornekler verirdi.Gel oyna dendiginde ise bir bahanesi cikar, millet gulusunce saldirganligi artardi.

Bu tavrindan dolayi sevilmez, maclara cagrilmazdi, sonra gider bir sekilde guzel bir top alir, sadece topu oldugu icin oyuna alinirdi ama en basit golu bile kacirirken orneklerinden taviz vermez, sahayi-pasi-ayakkabisini ya da kendi topunun yamuklugunu bile bahane edebilirdi.Cevresinde kendisine cevap veren birileri oldugunda da topu vermemekle tehdit eder, ise yaramayinca ceker giderdi.

Aslinda ortada kavramasi gereken tek sey futbolun romario'nun calimlarindan degilde takim oyunundan ibaret olduguydu.Hicbirseyini begenmedigi o cocuklara karsi acimasiz ve hor goren tavrini birakip yanlarinda olsa futbolun ne kadar zevkli olacagini ogrenebilecekti.

Sen o zamanlari gormedin Kaan, pek bilmezsin diye yazdim, Bu bir tavsiye, ukalalik degil; o cocuk olma.

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Ağustos 09, 2013, 02:37:12 ÖÖ »
Arkadaşlar, ben burada kimsenin işini ve/veya ismini kötülemek açısından yazmıyorum fakat hiç birimiz ben de dahil sadece ben biliyormuşum gibi algılanmasın hollywood levelında vfx, modelleme, rigging, rendering vs. vs. bilmiyoruz... Kendimizi kandırmayalım. Hoş, bunu dile getirdim diye topa tutuluyorsam kusura bakmayın gerçekler acı.

=) bu forumdakilerden daha iyilerine layıksın.
  • Illustrator

Çevrimdışı kivanc_k

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Ağustos 09, 2013, 03:30:56 ÖÖ »
Arkadaslar, konu kisisellesmeye basladi. Kaan Kapar da kapmistir kapacagini, en kotusu konuyu kapar. Bence daha fazla uzatmayalim bu post`u. Okunacak cok daha verimli seyler var, yazilacak cok daha yararli yazilar  var...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı MOZoner

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • moz
« Yanıtla #8 : Ağustos 09, 2013, 12:02:11 ÖS »
bu tepkinin bir sebebi forumun son zamanlarda sıkıcı bir hal alması,... sen abartı bişey soylucen bizde sana yazıcaz bişeyler.can sıkıntısından. bi diğeride bu yorumun senden gelmesi.Seninle ilgili problem yok , hatta saldıraki modundaki karakterin ilgi çekici (Hatta herbap ı bile delirtmiştin bi ara:))) ama insan bu tür yorumu bu piyasada harbi iş yapmış birinden bekliyo. İnsan yazdığını okuyor sonra kişisel sitene bakıp ordaki motion graphic artist lakabının pek yerine oturmadığını görünce üzülüyor tabi. Mesela intronu kendin tasarlaman lazım. yoksa sadece geriye artist kalır.

Çevrimdışı Alper A.

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Ağustos 09, 2013, 13:23:29 ÖS »
Sadece icerik degil, uslupta sikinti var. Tartisma, gerginlik, laf atismasi olmasindan keyif aliyoruz cogumuz. Dusunup tasinip cevap yazmak, lafi gedigine oturtmak tatmin edici herhalde. "Hollywood seviyesi" dedigin kalitede isler yapan adamlar bir zamanlar vardi bu forumda. Simdi yoklar, malum sebeplerden.

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Ağustos 09, 2013, 14:18:01 ÖS »
Vallaha yazık billaha yazık... Yazdıklarımı ne güzel convert edip yorumluyorsunuz sizleri teker teker tebrik ediyorum özellikle de stuck'ı. Şunları aşalım artık gözünüzü seveyim. Sözde yaş ortalaması forumun yüksek ama kimse en ufak bir eleştiriyi bile kaldırmıyor ki benim burada yaptığım eleştiri bile değil gerçekleri söylemek.

Neyse kivanc_k'nın dediği gibi daha fazla uzatmaya gerek yok.

Eyvallah Kaan. =)

Konunun kişiselleştiği falan yoktu aslında. İnsanlara kendi yazdıkları gibi cevap yazınca acayip kızıyorlarmış. Satırlarca kendini ifade etme durumu. Yanlış anlaşıldım aslında şunu demek istemiştim vs.
  • Illustrator

Çevrimdışı ömer tatlısöz

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : Ağustos 09, 2013, 14:50:42 ÖS »
Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış, neyi tartışıyorsunuzki...

Bu filmde aynı John Carter gibi bende keyfiyetsizlik hissi oluştu...