Gönderen Konu: 2d ve 3d tasarımda çizim yeteneği çok mu önemli  (Okunma sayısı 1019 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hasansafatosun

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2d ve 3d tasarımda çizim yeteneği çok mu önemli
« : Temmuz 24, 2019, 16:47:23 ÖS »
2d ve 3d sektöründe çalışan biri olmasam da bu alanda ki çalışmaları her zaman yakından takip ettim özellikle 3d dünyasın da gerçekçilik ve kalite açısından mükemmel çalışmalar görüyorum. Merak ettiğim 2d veya 3d alanında başarılı bir çalışma çıkarmada çizim yeteneğine sahip olmak önemli mi ya da bu durum yaratıcılık ve mevcut programlar ile giderilebilir mi

• Motion Graphic Artist

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: 2d ve 3d tasarımda çizim yeteneği çok mu önemli
« Yanıtla #1 : Temmuz 24, 2019, 17:15:00 ÖS »
Lise ve üniversite güzel sanatlarda (8 yıl) yeteneklerimi geliştirecek eğitimleri almış şanslı biri olarak bu sorunuza cevap verebilecek doğru kişi değilimdir diye düşünüyorum.  ::) Zira 20 küsür yıldır sektördeyim, sanat eğitimi almış ya da almamış hiç kimse bilgisayar programlarında tek tuşa basarak ilerlememiştir. Sabır göstererek daha iyi olsun diye çalışmıştır, sürekli kendini geliştirecek arayışlara girmiştir.

Bir de ilgi alanına göre üretkenlik değişiyor. Kimisi 3d alanında teknik donanımla belirli bir alana yönelebiliyor. Yan yana koyup karşılaştırma yapmak gereksiz. Mesela en komiğinden, Müzik öğretmeni bir arkadaşımı öğrencileri pop şarkıcısı olmuş sınıf arkadaşıyla karşılaştırıyor. Bir yerde tercihlerimiz yeteneklerimizi belirleyebiliyor.
  • Illustrator