Gönderen Konu: Photoshop'u ses ile kullanmak  (Okunma sayısı 876 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Photoshop'u ses ile kullanmak
« : Aralık 25, 2020, 22:41:24 ÖS »
Bilgisayara kurulan bir yazılım yardımıyla Photoshop'ta sesli komut vererek işlem yaptırabilirsiniz. Videonun açıklama kısmındaki örnek;

► DOWNLOADS:
1. Skin Softening Action: http://bit.ly/3hkbFHq
2. Remove Background Action: http://bit.ly/3mVcEyY

• Illustrator

Çevrimdışı hasansafatosun

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Photoshop'u ses ile kullanmak
« Yanıtla #1 : Ocak 02, 2021, 21:46:27 ÖS »
Gelecek tahmin edilemeyecek şekilde yaklaşıyor. Yazılım dünyasında ki sıçrama, çılgın projeler her sektörü etkileyecek.
  • Motion Graphic Artist

Çevrimdışı Noyan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Ocak 04, 2021, 19:02:22 ÖS »
Bu şeyi maya ile denedim, epey yol katettim ama animasyon için çok kullanışlı değil.

Belki modellerken bazı toolları seçmek işi kolaylaştırır ama kuş gibi her dakka şakımak lazım.

Zaten mouse koordinatı da önemli, verdiğimiz komut aktif olunca gidip o lokasyonu tıklayacak falan..

Hazırlanan onca şey başka makinede tutmuyor çünkü çözünürlük falan farklı.

Anca programlar instruction set falan hazırlayacak da verdiğimiz spesifik komut o spesifik fonksiyonu çalıştıracak.
  • 3D Animator

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Ocak 05, 2021, 02:19:53 ÖÖ »
Bu şeyi maya ile denedim, epey yol katettim ama animasyon için çok kullanışlı değil.

Belki modellerken bazı toolları seçmek işi kolaylaştırır ama kuş gibi her dakka şakımak lazım.

Zaten mouse koordinatı da önemli, verdiğimiz komut aktif olunca gidip o lokasyonu tıklayacak falan..

Hazırlanan onca şey başka makinede tutmuyor çünkü çözünürlük falan farklı.

Anca programlar instruction set falan hazırlayacak da verdiğimiz spesifik komut o spesifik fonksiyonu çalıştıracak.

İşimize yarayacak actions, scripts hazırlayıp belli aşamalarda bunları sesli komut ile kullanmak kolaylık sağlayabilir. Mayada kullanımı için şöyle bir video buldum, ama gördüğüm kadarıyla henüz emekleme aşamasında. Çok fonksiyonel değil belirttiğiniz gibi.

Gelecek tahmin edilemeyecek şekilde yaklaşıyor. Yazılım dünyasında ki sıçrama, çılgın projeler her sektörü etkileyecek.

Modelleme yaparken kısa yollara ve arayüze alışmış bir modellemeci olarak sesli komutla çalışmak bana zor gelir diye düşünüyorum, şu an deneyecek bir donanıma ve sürece sahip değilim. Videodan gördüğüm kadarıyla program, arada komutları yerine getirmiyor ya telaffuzdan ya da sesi algılayamadığı için. Yine de firmalar, kullanıcılarının istekleri doğrultusunda ileriki zamanlarda gelişime açık bu yardımcı programları yeni sürümlerine entegreli bir hale getirebilirler. :)

• Illustrator