Gönderen Konu: TRT'den buyuk proje! BIRDS LIKE US  (Okunma sayısı 84487 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kibrituss

• Ziyaretçi
Ynt: TRT'den buyuk proje! BIRDS LIKE US
« Yanıtla #200 : Aralık 03, 2017, 20:22:28 ÖS »
Soner bey selam, zamanınızı ayırıp eleştirdiğiniz için teşekkür ederim.
Sizde bahsetmiş olduğunuz bir çok konuda haklısınız. Ama kurtuluş savaşı örneği tamamen günümüz koşulları ile bire bir örtüşmektedir. O dönemde var olan bir toprak için mücadele edildi, şimdi ise bir kimlik için mücadele etmeyi öneriyorum, Aynı ruh ile mücadele etmemiz gerekecek ki başarabilelim. Şimdi TV ekranlarında Dönen Ben-10, uğur böceği vs gibi onlarca yapım yurtdışından ülkemize getirilmiş, ve bu ülkenin naktidini yurtdışına akıtan markalar. belki toprak kaybetmiyoruz ama sizin yıllar boyunca çalışmış olduğunuz emeklerinizi dolaylı yollardan sömürülüyoruz. Çocuğunuz Ben10 çantası istese ve alamadığınızı düşünün ? umarım bir ışık yakabilmişimdir.
eksik veya görememiş olduğum bir çok konunun olduğuna eminim. ki ekip çalışması ile siz benim eksiğimi ben sizlerin eksiğini kapatarak bu ekibi kurabiliriz. Film yapımı ve yayınlanası alanında evet malesef bir deneyimim olmadı, hayalperest olarak göreceksiniz belki beni. Netaş markası doğarken ceplerinde milyon dolarları olduğunu sanmıyorum. Sizlere pozitif onlarca örnek verebilirim.
game of thrones'un türkiyede yapabilecek yetenekli arkadaşların olduğuna eminiz, insan üzülüyor oradakki yapımcıların, animatörlerin 7000 usd alırken kendi halkının 2250 tl ye tamah etmesine.

Böyle bir oluşum içerinde olabilecek, yönetebilecek, yazabilecek çicebilecek tüm bireyler şahsım ile iletime geçebilir. Organizasyon şeması, şirket paylaların oluşturulması gibi tüm eleştirilere açık ve birlikte yönlendirebileceğimiz bir marka oluşturmayı umarım.

Saygılarımla.

Çevrimdışı SonerYamak

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #201 : Aralık 03, 2017, 20:31:35 ÖS »
Benim ki eleştiri değil sizinle aynı düşünceleri aynı hayalleri paylaşan eminim ki çok fazla kişi var. Ancak dediğim gibi daha küçük projelerle arkadaşlıklarla başlamak daha mantıklı geliyor bana. Birde dediğim gibi filmin yayınlanma, dağıtım süreci emin olun çok acımasız. Belki senaryo yazan veya benim 5 10 bölümlük inandığım bi senaryom var diyen birileri varsa paylaşsın, geliştirilsin istenen yapı içerisinde. Bu tarz projeler artık dijital kanallara satılabiliyor. Netflix. BluTv vs. Bana böyle bir düşünce daha mantıklı geldi.

Ama hala kurtuluş savaşı örneğine katılmıyorum :)

Çevrimdışı gigalian

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #202 : Aralık 04, 2017, 06:04:34 ÖÖ »

Netaş markası doğarken ceplerinde milyon dolarları olduğunu sanmıyorum.

Sizin sorununuz yukarıdaki cümlenizde gizli. Sanrıyla iş yapmaya kalkıyorsunuz.

Not: Northern Electric(Kanadalı enerji firması) , PTT ve Türk silahlı kuvvetlerini güçlendirme vakfının ortaklaşa kurduğu şirketin parasının olmadığını size düşündüren nedir? Çok merak ettim.
  • Rigging TD

kibrituss

• Ziyaretçi
« Yanıtla #203 : Aralık 04, 2017, 07:25:05 ÖÖ »
İnandıktan sonra insan her şeyi başarır :) bakış açısı farkımız var, inandım ve cebimde kuruş olmadan başardım. Lütfen linkedinde cv mi inceleyin( anadolunun bir köyünde tarımla ilgilenen bir ailenin çocuğu, ). Tek sorun cevremde inanan bireyleri bulamayışım. “Sen o filmlerin ne kadar bütce ile yapıldığını biliyor musun” :) işi siyasi olarak değerlendirmek istemem ama 15 temmuzda bu halk isterse neleri başarabileceğini gösterdi. Netaşın parasının olmayışını şu sebepten düşünüyorum, 70 ler 80 ler ülkenin durumu malum, tabi siz benden daha iyi bilirsiniz :) “benimki sadece sanmak”. Hani ülke ne silah üretebiliyordu, ne demiri eğebiliyordu, hani bu ülke sadece tarım yapabiliyordu, biz öyle gördük, köyde büyüdük nihayetinde. 84 de almış olduğumuz ilk Traktörümüz yabancı menşeiliydi....şimdi beğenirsin beğenmezsin onu bilmem bir ayda 45 dakikalık animasyonu üretebilecek kapesitedeyiz.
Saygılarımla
« Son Düzenleme: Aralık 04, 2017, 07:38:55 ÖÖ Gönderen: kibrituss »

Çevrimdışı SonerYamak

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #204 : Aralık 04, 2017, 12:52:30 ÖS »
İşi siyasi olarak değerlendirmek istememle başlayıp kalan kısımda tamamen siyasi bir değerlendirme yapmışsınız ki bence doğru değil. Daha önce yazmıştım. Eğlence sektörü için yapmak istediğiniz bir işe yaklaşımınız bence doğru değil. Anadolu'nun bir köyünde tarımla ilgilenen bir ailenin çocuğu olabilirsiniz bunla gurur duymalısınız bence çünkü ülkede şuan tarım yapılmıyor. Ayrıca ayda 45 dakikalık animasyon çıkarttığınızı söylemişsiniz. Bu dünyanın hiç bir yerinde yok. Tabi ne tarz animasyondan bahsettiğinizi örnek linklerle paylaşırsanız bizde bilmediğimiz bir yöntem teknik varsa aydınlanmış olalım. Yalnız lütfen siyasi görüşleri bu tartışmalara yansıtmayın.

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #205 : Mayıs 02, 2018, 10:26:51 ÖÖ »
  • Illustrator

Çevrimdışı SonerYamak

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #206 : Mayıs 04, 2018, 10:49:15 ÖÖ »
Siyasete girmek istemem ama herhangi bir şey çıkacağını sanmam. Neler geçti o meclisten :)

Çevrimdışı meraktansoruyorum

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #207 : Ekim 15, 2018, 18:50:57 ÖS »
Ve beklenen an geldi, Kuşlar Bizim Gibi isimli animasyon film, Türk sinemalarında rekor kopyayla vizyona giriyor.

Şaka şaka ne vizyonu, TRT'de bedavaya izleyecekmişiz:

https://www.trt1.com.tr/sinema/turk-sinemasi-kuslar-bizim-gibi

Sahi kaç paraya mal olmuştu bu televizyon filmi!?

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #208 : Ekim 15, 2018, 22:10:15 ÖS »
Ve beklenen an geldi, Kuşlar Bizim Gibi isimli animasyon film, Türk sinemalarında rekor kopyayla vizyona giriyor.

Şaka şaka ne vizyonu, TRT'de bedavaya izleyecekmişiz:

https://www.trt1.com.tr/sinema/turk-sinemasi-kuslar-bizim-gibi

Sahi kaç paraya mal olmuştu bu televizyon filmi!?

Soyulduk!
  • Illustrator

Çevrimdışı SonerYamak

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #209 : Ekim 16, 2018, 23:03:29 ÖS »
Kuşlar hiç de bizim gibi değil di :) Nasıl arkadaşlar izlediniz mi, düşünceleriniz neler?