Gönderen Konu: Arkın'ın Galerisi  (Okunma sayısı 1649 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı arkinyildiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkın'ın Galerisi
« : Kasım 15, 2018, 13:27:24 ÖS »
Merhaba arkadaşlar,

Tamamlanmış bazı 3d çalışmalarımı bu başlık altında toplayarak forumda paylaşmak istiyorum umarım beğenirsiniz.
Kullanılan yazılımlar: 3dsmax,corona render,fstorm render,photoshop ve bazı 3ds max pluginleri.

Not: Sevgi, saygı çerçevesinde her türlü olumlu olumsuz eleştiriye açıktır.  ;)

• 3D Generalist

Çevrimdışı turx

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Insta
Ynt: Arkın'ın Galerisi
« Yanıtla #1 : Kasım 15, 2018, 16:36:25 ÖS »
Elinize sağlık. Malzeme, ışıklandırma ve color correction açısından çok güzel çalışmalar hepsi.

Hepsinin arasında tek gözüme takılan en üstteki çalışma oldu. Dof dolayısıyla kayık algı olarak küçük görünüyor. Diğer cisimlerle oranında hiç bir sıkıntı yok. Dof'u kaldırıp hafif bir haze/fog(sis) eklense bu algı problemi de düzelir diye düşünüyorum. Aslında kamera açısı da bu algıyı güçlendiriyor ancak kamera inse arka plana eklemeler gerekeceği için sadece -dof  +fog denenebilir.

Elinize sağlık tekrar. İyi çalışmalar.
  • 3D Character Artist

Çevrimdışı Noyan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Kasım 16, 2018, 00:00:43 ÖÖ »
şimdi bunların hepsi 3d model mi?
  • 3D Animator

Çevrimdışı arkinyildiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Kasım 16, 2018, 14:00:12 ÖS »
@turx ilk çalışmadaki DOF için yanlış olduğu daha önce corona render forumunda da belirtilmişti haklısınız.
DOF etkisini zdepth render elementini kullanarak photoshopta eklemiştim ama iyi sonuç vermedi ne yazık ki.
Arkaplandaki su zambaklarınında çok fazla ve yanlış olduğu söylenmişti. Bu yorumlara aynen katılıyorum, @turx söylediğiniz gibi DOF yerine fog daha iyi bir etki bırakabilir.Öneriniz ve yorumunuz için çok teşekkür ederim.

@Noyan paylaştığım görseller, 3d modelelerden oluşturulmuş sahnelere aittir.Sadece yanlış hatırlamıyorsam kız kulesinde arkaplan ve deniz resimdir ve diğer herşey 3d modeldir.

İlk çalışma için ekran görüntüsü;

« Son Düzenleme: Kasım 16, 2018, 14:05:58 ÖS Gönderen: arkinyildiz »
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Eyelay

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • websayfam
« Yanıtla #4 : Kasım 16, 2018, 20:33:01 ÖS »
Bir tek araba ve orman sahnesi gözümdeki açlığı gidermedi. Ama onun haricinde ki tüm görseller gerçekten şahaneler emeğinize sağlık. wireframe hallerini de paylaşabilirseniz sevinirim.
  • 3D Generalist