Gönderen Konu: After-Mocha frame rate sorunu  (Okunma sayısı 2516 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
After-Mocha frame rate sorunu
« : Temmuz 30, 2018, 06:01:48 ÖÖ »
Selam arkadaşlar, videohive'den satın alınan video dosyası içindeki robotun göğüs kısmına logo koymak istiyorum. Bu dosya 48 frame çalışılmış. Mocha'da track için 48 frame seçeneği yok ama 50 seçip denemek istedim. Track mocha'da başarılı görünüyor. Ta ki "export data" deyip ilgili sahnenin katmanına yapıştırana kadar. Frame rate uymadığı için olduğunu anladım ama böyle bir sorunu nasıl çözebilirim fikri olan var mıdır?

Özetle; Track işlemini önce After effects'de denedim. Pek randıman alamadım ama titrek de olsa logo hedeflenen yerde. Mocha sahnesinde logo hedeflenen yerde ve muntazam ama export seçeneklerinin tümünü uyguladığım halde olmadı. Çözüm önerisi?

• Illustrator

Çevrimdışı yavuz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: After-Mocha frame rate sorunu
« Yanıtla #1 : Temmuz 30, 2018, 07:10:40 ÖÖ »
Ben benzer durumlarda şöyle bir yol izliyorum. Sizin projenizde işe yarar mı, denemek lazım.
48 fps olan videonun sequence olarak çıktısını alıyorum. Bu durumda şimdilik kare sayısı önemini kaybediyor.
Bu sequence'yi mocha'ya 25 fps olarak alıyorum ve track işlemini yapıyorum.
Sonra after'da 25 fps'lik bir comp açarak sequenceleri alıyor ve logoyu yerleştiriyorum.
Comptaki frame değerini 48 fps olarak belirleyip mp3, avi, mov vs olarak çıkış alıyorum.
Burada herhangi bir uzatma, kısaltma yapılmıyor. Frame sayısı aynı kalıyor.
Sequenceler üzerinde çalışıldığı için video üzerinde tıklama vs oluşmuyor.
-Eğer bu yöntem sorununuzu çözmezse videohive'da bulunun frame rate converter
https://www.videocopilot.net/tutorials/frame_rate_converter/
veya twixtor
https://help.revisionfx.com/tutorial/36/
ile frame sayısını kullanabileceğiniz değere getirebilirsiniz.

« Son Düzenleme: Temmuz 30, 2018, 07:16:21 ÖÖ Gönderen: yavuz »

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Ağustos 01, 2018, 03:28:38 ÖÖ »
Teşekkür ederim Yavuz, en kısa zamanda önerileri deneyip yazacağım. =)
  • Illustrator

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Ağustos 02, 2018, 06:30:24 ÖÖ »
Andrew Kramer'in konvert uygulaması küsüratlılarda uygun olabilir sanırım. Başka bir yol denedim;

İlgili mov dosyasını ayrı bir after içine import ettim önce,
Project > interpret footage menüsünden 48 yerine 24 frame yaptım.

Mocha'ya import ederken 24 fps olarak açtım, track yapıp datayı motion blur seçenekli kopyaladım ve After effects'de logo katmanına yapıştırdım. Bu sefer oldu. Tabi 48'i 24 frame yapınca görüntü yavaşladı ama track oturmuş oldu.

Tekrar .mov dosyasının frame ayarını project > interpret footage'dan 48'e getirdim ve tracklenmiş logo katmanını Precomp yaparak enable time remapping uygulayıp .mov dosyanın süresine eşitledim. Motion blur açtım.

Daha sonra ana çalışma dosyası içine bu logo (precomp)'u import edip ilgili plan videosuyla oynatabilirim. =)
  • Illustrator