Gönderen Konu: Naiad (akışkan dinamiği sistemi) Eğitsel Videolar...  (Okunma sayısı 5147 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
Naiad (akışkan dinamiği sistemi) Eğitsel Videolar...
« : Ocak 28, 2012, 01:19:44 ÖÖ »
Naiad, Realflow benzeri akışkan dinamiği sistemidir. Birçok filmde kullanılan bu yazılımın windows sürümünün yayınlanmasının ardından popülerliği arttı. Aşağıda Almanyadan bir kullanıcının hazırladığı eğitsel 4 videoyu bulabilirsiniz.

Yazılım hakkında daha fazla bilgi için : http://www.exoticmatter.com/

/

• 3D Generalist

Çevrimdışı brassi

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • vimeo sayfam
Ynt: Naiad (akışkan dinamiği sistemi) Eğitsel Videolar...
« Yanıtla #1 : Ocak 28, 2012, 11:23:39 ÖÖ »
Çok teşekkürler. Ben 3delight bağlantısını kuramadım. Rib alıyorum fakat 3delight hata veriyor. ayrıca hadi camerayı anladıkta direkt Naiad'dan alınan Rib çıktısının ışığı mışığı gölgesi nasıl oluyor? Foam ve splash pass render'ı en iyi Krakatoa'da halledilir diye yazıyor help'i. Araya birde max sıkıştırmak istemiyorsan bu Rib olayının çözülmesi lazım.

Houdini pipeline'nında çok daha kolay. Bunda Buddy'ye falanda gerek yok çünkü. Ayrıca delayed load + wedge ile milyon partiküle çıkabildiğin için Naiad'dan ne geliyorsa partikülleri istediğin şekilde ele almak mümkün.

Procedural sistemlerde istediğin datayı süratle çekip çıkartıp işlersin'ki Naiad'dada böyle ama Realflow'un Python desteği data işleme kolaylığı ve esnekliği şu an sanki biraz fazla önde. Naiad sanki şu an "KABA KUVVET" modunda. İki damla düşereyim, havada domatesleri çarpıştırayım işleri için pek değil belki,biraz daha geniş ölçekli projeleri hedef alıyor gibi bir intiba bıraktı bende ama, ciddi ciddi güçlü ve keyifli.     

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
« Yanıtla #2 : Ocak 28, 2012, 11:52:59 ÖÖ »
Naiad'a bakacak zamanım olmadı. Node tabanlı olması çoğu kişinin hoşuna gitmiş (Realflow'un gruplama sistemi, biraz can sıkıcı gibi, node benimde hoşuma gidebilir). Henüz deneme şansım olmadığından birşey söyliyemiyorum. Ama dışarıdan bakıldığında, 3ds max ile kullanımı şu anda bayağ iyi görünüyor. Krakatoa'nın 3ds Max'den bağımsız standalone sürümünü hazırlanıyordu, belki o bir çözüm olabilir. Sonuç olarak bu tür ürünler özellikle pipeline düşünüldüğünde, çoğu küçük stüdyo ve kişisel kullanım için biraz ağır kaçabiliyor... Ben Naiad'ın sektöre girmesiyle Realflow'un kendine çeki düzen vermesini önemsiyorum...Bu Vue içinde geçerli..Kendilerini rakipsiz ve tek hissettiklerinde pek gelişim göstermiyorlar... Realflow'dan sağlam bir atak beklemekteyim :)

Deneyimlerini bizimle paylaştığın için teşekkürler...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı brassi

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • vimeo sayfam
« Yanıtla #3 : Ocak 28, 2012, 12:01:34 ÖS »
Rica ederim. Krakatoa'ya sevindim.

Çevrimdışı guero

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
    • www.vimeo.com/guero
« Yanıtla #4 : Ocak 28, 2012, 15:27:00 ÖS »
Bugünlerde heryerde görüyorum bu programı :) .Denemek gerek :) Alttaki videoda RealFlow ile Naiad arasındaki hız testi var.