Gönderen Konu: photoshop ile çizim teknikleri  (Okunma sayısı 2469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hasansafatosun

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
photoshop ile çizim teknikleri
« : Ağustos 05, 2018, 18:52:05 ÖS »
kolay gelsin dostlar.. video montaj ile uğraşıyorum ve sık sık vektörel çizimlere ihtiyaç duyuyorum . bazen hazır resimler üzerinden pen tool yardımıyla photoshop da şekil oluşturuyorum. ancak bu şekiller vektörel olmuyor ( ya da  ben yapamıyorum ). dolayısıyla şekli büyütünce çözünürlük sıkıntısı oluşuyor bu durumun photoshop içinde bir çözümü var mı yoksa ai kullanmaktan başka çare yok mu? ilginiz için teşekkür ederim.

• Motion Graphic Artist

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: photoshop ile çizim teknikleri
« Yanıtla #1 : Ağustos 05, 2018, 20:58:44 ÖS »
Selamlar, photoshop'ta pen tool ile çizdiğiniz görselleri. psd uzantılı olarak ai de açtığınızda bir pencere çıkar. "Converts layer to object" seçeneğini seçtiğinizde "pen tool" ile çizdikleriniz katman olarak eklenir. Haliyle vektör olarak almış olursunuz.

Bir kaç çalışmamı photoshop'ta yapıp illustrator de açtığımda sıkıntı yaşadığım durumlardan biri masklı olan katmanlardı. Onu ayrıca kes diyip, ilgili vektör objeyi mask olarak seçip içine yapıştırdıktan sonra kullanabilmiştim.

Bunun dışında illustrator programını detaylı bilmenize gerek kalmadan psd çalıştığınız dosyanızı pdf olarak kaydedebilirsiniz. Onda da katmanlar korunuyor.
  • Illustrator

Çevrimdışı hasansafatosun

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: photoshop ile çizim teknikleri
« Yanıtla #2 : Ağustos 06, 2018, 12:03:16 ÖS »
Selamlar, photoshop'ta pen tool ile çizdiğiniz görselleri. psd uzantılı olarak ai de açtığınızda bir pencere çıkar. "Converts layer to object" seçeneğini seçtiğinizde "pen tool" ile çizdikleriniz katman olarak eklenir. Haliyle vektör olarak almış olursunuz.

Bir kaç çalışmamı photoshop'ta yapıp illustrator de açtığımda sıkıntı yaşadığım durumlardan biri masklı olan katmanlardı. Onu ayrıca kes diyip, ilgili vektör objeyi mask olarak seçip içine yapıştırdıktan sonra kullanabilmiştim.

Bunun dışında illustrator programını detaylı bilmenize gerek kalmadan psd çalıştığınız dosyanızı pdf olarak kaydedebilirsiniz. Onda da katmanlar korunuyor.

bilgilendirme için teşekkür ederim hemen deniyorum
  • Motion Graphic Artist