Gönderen Konu: Prometheus  (Okunma sayısı 19879 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ccamkara

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Prometheus
« Yanıtla #20 : Eylül 17, 2012, 13:25:08 ÖS »
Alıntı
güzel detaylar, filmi noktası virgülüne tamamlıyor ama filmden bunları alamadım... alabilen var mı?

Ben aldım. Yapay Zeka David'in kendi yaratıcısıyla yaptığı muhabbette doktor Holloway David'e "öğrenmek için yapabileceğimiz herşeyi yapardık" dedikten sonra David parmağındaki kanı içkiye bulaştırmaya karar veriyor. Holloway daha sonra infected oluyor.

Alıntı
Zaten filmin başında hiç olmayan bir resimden, bir yıldız takımını işaret ettiklerini varsayıp gittiler. Acaba o mağra resmi gerçekten var mı?

Hikaye bağlamında o resmin gerçek olması şart değil, 2056'da belki keşfedilmemiş bir mağarada bulunmuştur. Google'a "ancient astronauts" diye yazarsanız bir sürü mağara resmi, heykel, kabartma bulursunuz.

Alıntı
Bir de film en başından olmayan birşeyle başlıyorsa, onda varsayımları aramak ne kadar doğru?

Aranan varsayımın kendisi değil, işaret ettiği şey. Varsayım zaten eldeki mağara resimleri. Keşif birşeyin varolduğu varsayımıyla yapılır zaten.

Çevrimdışı Arif Osmanoğlu

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : Eylül 17, 2012, 13:40:43 ÖS »
Alien serilerini ve Ridley Scott hakkında bilgisi olanlar için alakasız değil, eğer izlemediyseniz aliens vs predator'de bundan çok daha önce benzer göndermeler vardı o açıdan çok şaşırtıcı değil.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı ömer tatlısöz

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
    • www.omertatlisoz.tumblr.com/
« Yanıtla #22 : Eylül 18, 2012, 20:50:34 ÖS »
Çok güzel bir macera filmiydi...

Bizim atamız kim konseptiyle çıkış yaptılar, ama o konu üzerinde teori olacak bir konu sunmadılar, fantastik afaki fikirlerle bir sinema teması işlendi; zaten doğrusu da o idi...Bu işin içinden çıkamazsınız zaten...

Başroldeki ''erkek diyorki: Onlar bizi yarattı'' diyor, kızda soruyor; peki onları kim yarattı?..............

Eğer bir teoriyle yola çıksalardı, aynen Matrix deki gibi peşpeşe 3 filmlik bir yapıtla piyasaya çıkarlardı...Ki ben kesinlikle öyle olmasını isterdim, o zaman çok sıkı tartışılırdı ve filmin bir anlamı olurdu...

İnternetde Prometeus 2 için 2015 yılı konuşuluyor, eğer bu doğruysa konu iyice kopacak, engeç 2013 sonuna yetiştirmelilerki konu kopmasın...

Sinema için zor konu, bu konuyu resmetmek çook zor ve ucu açık bir konu...Tabi benim için değil, Bizim kitabımızda  neyin ne olduğunu yazıyor zaten...Ama bunu bile resmetmek nerdeyse imkansız...

Ben merakla bekliyorum Prometeus 2' yi...

« Son Düzenleme: Eylül 19, 2012, 13:16:46 ÖS Gönderen: ömer tatlısöz »

Çevrimdışı Gurhanerkal

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : Eylül 20, 2012, 12:29:35 ÖS »
Ben iyi bir film beklerken şaşırtıcı bir şekilde senaryo zayıflıkları gördüm.

Yani örneğin birilerinin başına birşeyler gelmesi gerekiyorsa heme bir aptallık yapıyorlar ve olan oluyor.  Biri jeolog olan 2 aptal insanlık tarihinde (oldukça da tehlikeli gözüken) ilk yabancı yaşam formuyla karşılaşıyor ve sanki merdivenaltında kedi yavrusu bulmuş edasıyla ona yaklaşmaya çalışıyor. Bu ne saçmalık onun dışında gemi mürettabatı sanki hergün yeni hayatlar keşfediyormuşcasına rahatlar ellerini kollarını sallaya sallaya geziyorlar.
İnsan gibi robot yapabiliyorken araştırmaları için kendilerini tehlikeye atıyorlar sırf bi taraflarına yaratık girebilsin diye.

Alien serisi 3. film haricinde bundan kat kat iyidir diye düşünüyorum.

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : Eylül 20, 2012, 12:54:37 ÖS »
Gurhanerkal eleştirilerin çok doğru, Ridley Scott gibi adam nasıl bu klişelere düşmüş hayret ama sanıyorum popcorn izleyicisi için yapılıyor bu banalliklar.

Bu arada filmin bluray'i ile birlikte 22 dakikalık ekstra bir bölümde olacakmış.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı GARYOSAVAN

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • GARYOSAVAN Youtube Channel
« Yanıtla #25 : Eylül 20, 2012, 15:34:42 ÖS »
2000 yıl uyuduktan sonra yanına gelip kendi dilinde soru soran düşman bellediği ırka tek kelime etmeden öküz gibi saldırmak ne kadar mantıklı? Üstelik çok çok daha eski ve medeni bir uygarlık olarak gösterdikleri bir ırka böyle bir tepkiyi senaryolamak mantıktan çok uzak.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
« Yanıtla #26 : Eylül 20, 2012, 18:16:38 ÖS »
2000 yıl uyuduktan sonra yanına gelip kendi dilinde soru soran düşman bellediği ırka tek kelime etmeden öküz gibi saldırmak ne kadar mantıklı? Üstelik çok çok daha eski ve medeni bir uygarlık olarak gösterdikleri bir ırka böyle bir tepkiyi senaryolamak mantıktan çok uzak.

dünyalıların onlara ne yaptığını bilmiyoruz :P Kötü bir tecrübeleri olabilir... Sütten ağzı yanan, yoğurdu üfler misali...

Gurhanerkal'a katılıyorum... yani sen kendini yarattığına inandığın varlıkları ya da yaratıkları buluyorsun ve sıradan birşey miş gibi, işine devam ediyorsun... Biz bulsak, korkumuzdan ya da çarpılma tehlikesinden, içeri girmezdik :) Uzun süre konuşamaz, öylece kalırdık :) - Biz dediğim ben değil tabii ki ...sıradan vatandaş.
  • 3D Generalist

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : Eylül 21, 2012, 16:27:40 ÖS »

Bir üstte yazmıştım aslında bu yaratıklarda işçi - köle insanlar onların yerlerine geliyor ve bu sebeple onları yok etmek istiyorlar gibi bir durum var.
« Son Düzenleme: Eylül 21, 2012, 16:33:24 ÖS Gönderen: Arif Osmanoğlu »
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Gurhanerkal

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : Eylül 22, 2012, 12:19:26 ÖS »
Bir de hem ne olduysa 2000 sene önce olmuş. Uzaylı amca 2000 sene öncesinin kafasını yaşıyor herhalde. Bir de o zaman dünyalılar napmış olabilir?
Spartaküse yardıma gidiyor olabilirler mi?

Çevrimdışı brainscan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : Eylül 30, 2012, 20:25:27 ÖS »
Evet arkadaşlar filmin silinmiş sahneleri extra olarak yer veriliyor haberiniz olsun kafanızdaki sorunları çözecek bir şey extra değil..Sadece uzay yolculuğu öncesi hazırlıklar ve bazı uzatılmış sahneler..Filmde orjinalde uzun boylu kaslı grimsi dediğim DNA'larımızın tuttuğu suyumuzun tutmadığı arkadaş extrada bizim dünyalı arkadaşlarla muhabbet ediyor..kaslı dünyalılara buraya niye geldiniz diye fırça çekiyor hiç memnun olmamış..

Çevrimdışı Anoxy

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Özcan Şener - CG Artist
« Yanıtla #30 : Eylül 30, 2012, 21:57:27 ÖS »
Bence herşeyi burada açıklamak yerine bir çok şeyi sonraki bölümlere saklamışlar. Ses getirecek bir film olmaktan çok, tadında ve sakin bir bilim kurgu olmuş.

Çevrimdışı brainscan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : Eylül 30, 2012, 22:37:43 ÖS »
Araştırmacı bayan, "nerden geldiklerini sormak istiyor kaslı adama bizden niye nefret ediyorsunuz, biz size ne yaptık" diyor..ancak yaşlı adamın amacı farklı..yaşlı adam, robota kaslı adama çevirmesi için "uzun süre yaşamanın sırrını söyle diyor..kaslı adam ise " niye uzun süre yaşamak istiyorsunuz" diyor. Yaşlı adam ise bak diyor bu robotu benim firmam yaptı diyor bizler yaratıcıyız, bizler tanrıyız (tövbe,tövbe) tanrılar ölmez diyor..Sonrada malum sahne kaslı adam robot kafasında denemeler yapıyor ve kafa kopuyor..
Elimde geldiğince çevirmeye çalıştım sevgili arkadaşlarım..Maksat geyik :)

Çevrimdışı brainscan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : Ekim 01, 2012, 14:11:55 ÖS »
Ayrıca filmde robot tarafından, araştırmacı arkadaşın içkisine siyah bir organik madde koyulmuştu..Daha sonraları da adam deformasyona uğramıştı ancak burda adamın suratı filmde gösterilen surattan farklı..surat daha çok alien'e benziyor..ve kavga süresi daha da uzamış..Filmdeki bonuslar nete verilmiş ama istediğim bonus daha yok..

Çevrimdışı brainscan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : Ekim 01, 2012, 15:55:11 ÖS »
Evet arkadaşlar Arif arkadaşımızın bahsettiği resmin videosu extralarda mevcuttur..Bu arada filmde ben GUy PEARCE'i göremedim..ama castlerde var..
http://imageshack.us/photo/my-images/407/prometa.jpg/

Çevrimdışı cgoz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • ozan çivit
« Yanıtla #34 : Ekim 01, 2012, 16:07:10 ÖS »
Guy Pearce bilmem kac yuz yasindaki mr. weyland'i...

Çevrimdışı ömer tatlısöz

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : Ekim 16, 2012, 03:29:15 ÖÖ »
breakdowns:

MPC Prometheus VFX breakdown

Incredible Visual Effects of Prometheus

Çevrimdışı ömer tatlısöz

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : Ocak 28, 2013, 22:57:47 ÖS »
The Gadget Show - Prometheus Behind the Scenes
<object width="640" height="385"> <param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/q_tJUD47SWI&fs=1&start="></param> <param name="allowFullScreen" value="true"></param> <embed src="http://www.youtube.com/v/q_tJUD47SWI&fs=1&start=" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="640" height="385" wmode="transparent"></embed></object>

CGI VFX Behind the Scenes: "Prometheus featurette - Creating LV-223" by MPC
<object width="640" height="385"> <param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ZBqH1EqUDn8&fs=1&start="></param> <param name="allowFullScreen" value="true"></param> <embed src="http://www.youtube.com/v/ZBqH1EqUDn8&fs=1&start=" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="640" height="385" wmode="transparent"></embed></object>

Prometheus Blu-Ray - Behind The Scenes (2012) Ridley Scott Movie HD
<object width="640" height="385"> <param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/kO7zxOxLCxo&fs=1&start="></param> <param name="allowFullScreen" value="true"></param> <embed src="http://www.youtube.com/v/kO7zxOxLCxo&fs=1&start=" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="640" height="385" wmode="transparent"></embed></object>

ALIEN & PROMETHEUS Space Jockey Lifesize Prop Tutorial
chaucer44chaucer44·194 videos
<object width="640" height="385"> <param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/IgPHAMYgWhg&fs=1&start="></param> <param name="allowFullScreen" value="true"></param> <embed src="http://www.youtube.com/v/IgPHAMYgWhg&fs=1&start=" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="640" height="385" wmode="transparent"></embed></object>

HR Giger Art in Prometheus

Çevrimdışı osman safi (herbap)

• Uzman
    • Profili Görüntüle
    • ortaya karisik
« Yanıtla #37 : Ocak 29, 2013, 10:39:11 ÖÖ »
izle izle ömür bitti be...
  • 3D Generalist

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
  • 3D Generalist

Çevrimdışı ömer tatlısöz

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : Şubat 22, 2013, 15:49:03 ÖS »
Film çok etkilemiş olmalıki adamı oturmuş aynı sahneyi yapmış, daha önce seyretmiştim...
İzle izle ömür bitti ama izlenecekler bitmedi be...:)