Gönderen Konu: Jack Blue - Mavi Sıpa (in post-production)  (Okunma sayısı 3130 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı meraktansoruyorum

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Jack Blue - Mavi Sıpa (in post-production)
« : Eylül 10, 2017, 21:40:27 ÖS »

Geçen yıl Ankara Sinema Derneği'nin uluslararası festivaller kapsamında Türkiye standı için hazırladığı kataloglardan birinde görüp haberdar olmuştum, bu yıl tekrar görünce azıcık google'ladım. :P Bir iki görsele rastlayınca da buraya eklemek istedim.

Digiflame Production, Oğuz Öztürk yapımcılığında hayata geçirilen projede yönetmenliği Celal Öztürk üstleniyormuş. Binnur Karaevli aracılığı ile senaryo için Eugenia Bostwick - Singer ve Raymond Singer ile çalışılmış.

Umarım yakın zamanda vizyonda görürüz. Halen yapım aşamasında olabileceğinden, görseller nihai sonucu yansıtmıyor da olabilir. Animasyon dünyamızdan hiç haber yapılmıyor, sıradan bir izleyici olarak klavye başından da en fazla bu çıkıyor. Bir kusurumuz olmuşsa affola. :D

Emeği geçenlere, geçeceklere kolaylıklar, başarılar...

- Kaynakça -

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Ynt: Jack Blue - Mavi Sıpa (in post-production)
« Yanıtla #1 : Eylül 11, 2017, 07:15:35 ÖÖ »
Emek var tamam da niye görünce Shrek aklıma geldi?  :-\
  • Illustrator

Çevrimdışı sherlock

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Eylül 11, 2017, 12:17:48 ÖS »
gayet güzel gözüküyor inş. kurgusunuiyi yaparlar, olayı bitiren hikayenin işleyiş biçimi.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı SonerYamak

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Eylül 12, 2017, 11:51:29 ÖÖ »
Konsept ve sanat olarak basarili gorunuyor. Tabi hikaye ve anlatim sekli cok onemli olacak. Bizim genelde basarili olamadigimiz alanlar onlar. Shrek konusu esegin renderlardan gordugum kadariyla benzerliginden sanirim. Nihai olmadigindan bir fikre varmak zor ancak fiziksel ve poz olarak benzerlikleri goz ardi edilemeyecek kadar. Bu kadar yatirim yapip bir is ortaya cikarip sadece bir karakter yuzunden boyle bir riske gireceklerini dusunmuyorum. Digiflame oldukca basarili ve profesyonel bir firma.

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Eylül 12, 2017, 12:49:05 ÖS »
Açıkçası bu görsellerin tarihini bilemiyorum, senaryo yazılmadan öncesine dayanıyor olabilir. Bu konulara tam da hakim değilim; proje başlangıcından önceki taslak mı denir, konsept mi denir öyle bir şey de olabilir. Bu sebeple de kimsenin töhmet altında kalmasını istemem. Zaten 2016 Ocak tarihli Berlin festivali için hazırlanan kataloğun 53. sayfasındaki ve de 2017 Mart tarihli Cannes festivali için hazırlanan kataloğun 60. sayfasındaki sıpacık bu değil, kendiniz de kontrol edebilirsiniz. Fakat yapımı devam eden bir iş olarak festivallerin Türkiye standlarında yer almasından ötürü, yatırımcı ve yayıncılar için görücüye çıktığı halinin en doğrusu olduğunu tahmin edebilirim. Ki o bile tam bir kesinlik vermeyebilir. Biliyorsunuz Şerafettin'in 2011'de gösterilen fragmanları 2d benzeri, çizgi roman çizgilerini andıran bir stildi; 2016'daysa 3d olarak vizyona girdi. Ben sadece Türk animasyonsever, sinemasever olarak heyecanlandığım için bulduklarımı paylaşmak istedim. :D Eyyorlamam bu kadar. :P

Çevrimdışı Noyan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Eylül 13, 2017, 21:45:42 ÖS »
Aslında benziyor ama aynı değil. İnceleyince kaşı, burun, deliği, dişi, gözü burunun ölçüsü felan hep farklı.

sadece anatomik olarak bir kalıp benzerliği var.
  • 3D Animator

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Eylül 13, 2017, 22:52:25 ÖS »
Karakter tasarım mevzusunda geçtiğimiz yıl çalışma gafletinde bulunduğum yerde yaptığım karakter konseptini kendine yönetmen vasfı vermiş şirket sahibi şunu ekleyelim, şunu çıkartalım, şunu değiştirelim diyerek değiştirtti. Elimizde kala kala bir adet ejderhanı nasıl eğitirsindeki Hıçkıdık karakteri kaldı. Ofisteki herkes hem fikirdi bu benzerlik konusunda. Yüz, saç falan farklı sadece, ama kıyafet ve vücut öyle oldu. Neyse 3d hale gelince iyice suyu çıktı. Ne konseptle bir bağ kaldı ne de özgünlükle. Elin gavuru konsept aşamalarını kitaplaştırmış. Konseptle 3d çalışma yan yana konulduğunda neredeyse fark yok. Biz sadece o kitapları alıp öküz gibi bakıyoruz.

Piyasaya çıksın bakalım film, göreceğiz mevzu nedir...
  • Illustrator

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Jack Blue - Mavi Sıpa (production in development)
« Yanıtla #7 : Ocak 11, 2021, 02:36:48 ÖÖ »
Afiş:

Bu da teaser trailer'ı imiş:

https://www.dailymotion.com/video/x7twhbd
« Son Düzenleme: Ocak 11, 2021, 02:42:07 ÖÖ Gönderen: meraktansoruyorum »

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Ocak 11, 2021, 02:46:59 ÖÖ »
Tanıtım güzel, filamingo karakterini beğendim. Video 8 ay önce eklenmiş, bu da salgın başlangıç zamanlarına ve bizim de bir umutla gezip tozma hayali kurduğumuz vakitlere denk geliyor. Bu filmi de dijital platformlardan birinde göreceğiz muhtemelen. =)
  • Illustrator

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Jack Blue - Mavi Sıpa (production in development)
« Yanıtla #9 : Ocak 14, 2021, 03:10:09 ÖÖ »
Teaser trailer olduğu için daha eski olabilir diyecektim ki, şunu buldum:

https://vimeo.com/315566194

2 yıl önce yüklenmiş. :D Uluslararası fuarlarda yatırımcı ve dağıtımcıların ilgisine sunuluyor herhalde bu teaser'lar.

Benim merak ettiğim acaba İngilizce seslendirmeye göre mi hareket edecek karakterlerin  ağız ve dudakları?!