Gönderen Konu: AĞAÇ YAPIMI HAKKINDA  (Okunma sayısı 4209 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı huso35_5

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
AĞAÇ YAPIMI HAKKINDA
« : Nisan 08, 2010, 18:06:51 ÖS »
Merhaba arkadaşlar, daha önce de maya formunda sormuştum bu konuyu, detaylı bir ağacı fidan halinden büyütüp sonra da dallarında gezmek istediğimi maya paint fx te denediğimi fakat yeterince kontrollü bulmadığımı söylemiştim, bir arkadaşım bana xfrog u tavsiye etti öğrendim kullandım ağacı yaptım yalnız timeline ı key frame mantığı kullanışlı gelmedi, büyüdükten sonra yaprakların sallanıyor olması da gerekli rüzgardan onuda çözmek üzereyim ama hantal geldi, ben 3.5 versiyonunu kullanıyorum key atarken sürekli sorunla karşılaşıyorum acaba başka bir versiyonu mu kullanmak gerekli yada bildiğiniz başka bir program var mı?

Çevrimdışı KeremGogus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • keremgogus.com
Ynt: AĞAÇ YAPIMI HAKKINDA
« Yanıtla #1 : Nisan 12, 2010, 00:25:38 ÖÖ »
Xfrog 4, cinema 4d için plugin olarak çıktı. Daha iyi olduğunu duymuştum. Sonuçta C4D'nin animasyon özellikleriyle birlikte çalışıyor.

Çevrimdışı Benzin

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Nisan 12, 2010, 03:52:16 ÖÖ »
Vue'da halledebilirsiniz.

Çevrimdışı KeremGogus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • keremgogus.com
« Yanıtla #3 : Nisan 12, 2010, 12:55:26 ÖS »
Belki Vue'da yapmak istemiyordur. Ona bakarsanız Maya Paint FX ile de halledilebilir.

Çevrimdışı huso35_5

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Nisan 12, 2010, 15:08:50 ÖS »
ağaç oluşumu maya paintFx te çok güzel ama yakın plana girmek ve kafamda tasarımını oluşturduğum ağacı nasıl yapabileceğimi çözemedim
yani paintfx le brush la boyuyoruz ağaç çıkıyor ama o ağacın neresinden dal çıkıcak neresinden yaprak çıkıcak kaç dal olacak gibi şeyleri ayrıntılı giremedim henüz ve yakın plandan görünce de güzel render sonucu elde etmek istiyorum takıldığım konular bunlar :) teşekkür ederim :) paintfx ile ilgili bilginiz varsa bu dediğim konularda paylaşırsanız sevinirim bir de xfrog da çözdüm olayı fakat max yada maya ya aktaramıyorum plugin yok :((

Çevrimdışı KeremGogus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • keremgogus.com
« Yanıtla #5 : Nisan 14, 2010, 04:10:49 ÖÖ »
Paint FX ile "tek fırça darbesi" atarak bir tek ağaç oluşturman gerek. Sonra CTRL-A ile özelliklerine girip ağacın adının olduğu taba geçersen bir çok seçenek görebilirsin. Bunları kurcalaman lazım, ben de Paint FX uzmanı sayılmam çünkü çok detaylı. Gnomon ve Digital Tutors'ın Paint FX eğitim DVDlerine bakmanı tavssiye ederim. Maya'nın sadece Paint FX'i resmen Vue kadar detaylı ve büyük - program içinde program gibi, o yüzden forumda yazarak anlatmak zor diye düşünüyorum.