Gönderen Konu: Mimari animasyondaki gerçek insanlar  (Okunma sayısı 2539 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onuroner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mimari animasyondaki gerçek insanlar
« : Ağustos 02, 2016, 19:36:29 ÖS »
Merhabalar,

Animasyondaki gerçek insanların hangi teknikle yapıldığını öğrenmek istiyorum.Sizce  RPC mi yoksa compositing ile sonradan mı koyulmuş? Bir de bu tarz insan paketlerini nereden satın alabilirim? Stok sitelerde tek tek bu kadar çok insan satın almak oldukça pahalıya geliyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

https://youtu.be/gTJJ9s7gmuM?t=109

Çevrimdışı Noyan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mimari animasyondaki gerçek insanlar
« Yanıtla #1 : Ağustos 03, 2016, 02:24:17 ÖÖ »
şöyle bir şey var, max mimari modelleme üzerine çok daha etkindir ve kendi içinde yanlış hatırlamıyorsam

kalabalık simulasyonu da vardı.. Bir ara kurcaladım oradan hatırlıyorum.. çekip bırakıyorsun bir sürü dummy

random model oradan oraya yürüyor.

Bunun haricinde yine basit bir kaç rig yapılır ve manuel yürütülür.. tabi bu bir takım spesifik hareketler gerekiyorsa yapılır.. Bu animasyonlar da yine max yada maya içinde yapılabilir..
  • 3D Animator

Çevrimdışı onuroner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Ağustos 03, 2016, 12:57:18 ÖS »
Aslında sorduğum 3ds max içindeki ya da pluginlerle yapılan kalabalıklar değil linkteki gibi gerçek görüntüleri soruyorum.Örneğin Axyz'nin de çok kaliteli rigli modelleri var ancak bunlar bile gerçekçi durmuyor. Benim merak ettiğim linkteki videodaki gibi muhtemelen yeşil perde önünde çekilmiş gerçek insan görüntülerini nereden satın alabileceğim ve uygulamasını nasıl yapacağım.

https://youtu.be/gTJJ9s7gmuM?t=109

Çevrimdışı Eyelay

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • websayfam
« Yanıtla #3 : Ağustos 10, 2016, 21:11:59 ÖS »
Bende de merak uyandırdı bekliyoruz :)
  • 3D Generalist