Gönderen Konu: Domuz gribi alarmı dikkat !  (Okunma sayısı 17450 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı melekzek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Domuz gribi alarmı dikkat !
« Yanıtla #40 : Ekim 21, 2009, 02:01:23 ÖÖ »
okumamis mi daha tehlikeli, yoksa az okumus, okudugunu da tam anlamamis olan mi !

Çevrimdışı hamzabol

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.barakafilm.net
« Yanıtla #41 : Ekim 21, 2009, 02:51:47 ÖÖ »
 Videoyu hazırlayanlar meseleyi din noktasından ele almış olsa bile, anlaşılması gereken bir toplumun nüfusunu muhafaza etmesi. Amsterdam şehrinin yüzde 25'i hollandalı idi yıllar önce. % 75 i yabancı. Diğer şehirlerde ve kasabalarda bu oran daha düşük ancak gittikçe oralarda da artıyor. Evlenmek, çocuk yapmak bu toplumun önemli bir kesimi için hayatı zorlaştırmaktan başka birşey değil. Nüfus yaşlandıça tabii göçmen ihtiyacı doğuyor. Gelen göçmenlerin, vatandaşlık hakkı alanların müslüman olmasına odaklanmak yerine, 'hollanda' halkının nüfus dengesinin bozulmuş olmasıdır ve bu gidiş devam ederse azınlık durumuna düşecektir. Azınlık diye birşey yoktur Önemli olan insandır diyorsanız, o zaman sorun yok. Amerika gibi.

Ama her ülkenin kendi konumuna göre bir 'nüfus planlaması' vardır. Çin durdurmaya çalışır, Avrupa arttırmaya çalışır. Çinde ekonomik sebepler gözetilirken, Avrupadaki gayret ise mevcut nüfusu muhafaza etmek yada arttırmaktır.
  Videodaki gibi bu meseleyi kısa vadeye yayıp, keskin sonuçlar vermek elbette abartı olur. Kendi halkını korkutmak için yapılmış olabilir bilemiyoruz ancak nüfusun yaşlanması her ülke için ciddi bir sorundur. Avrupa'dan bir slogan 'Kariyer yapma çocuk yap ' . 

Çevrimdışı huseyinoz

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • animanya
« Yanıtla #42 : Ekim 21, 2009, 03:02:04 ÖÖ »
olm varya bu domuz gribi aslında şöyle.
"domuz" dan at "do" yu ne kaldı? "muz"
şimdi oku bakayım ne oldu? "muz gribi"
hiv virüsü ilk nerden geldi? "maymundan"
maymun ne sever? "muz"

anladın sen onu, yaaaaa.

Çevrimdışı Samche

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : Ekim 21, 2009, 10:03:03 ÖÖ »
olm varya bu domuz gribi aslında şöyle.
"domuz" dan at "do" yu ne kaldı? "muz"
şimdi oku bakayım ne oldu? "muz gribi"
hiv virüsü ilk nerden geldi? "maymundan"
maymun ne sever? "muz"

anladın sen onu, yaaaaa.
+1

Çevrimdışı Arif Osmanoğlu

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : Kasım 17, 2009, 00:22:29 ÖÖ »
Çocuğunuza aşı vurdurur musunuz, Neden?
  • 3D Generalist

Çevrimdışı İnan Arslan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • 3D İMPARATORLUĞU
« Yanıtla #46 : Kasım 17, 2009, 09:11:26 ÖÖ »
DOMUZ GRİBİ falan hikaye!

Daha önce DELİ DANA vardı

Sonra KUŞ GRİBİ geldi.

Şimdi de DOMUZ GRİBİ.

Yahu bu insanlar rant için ne zaman hayvanları kullanmaktan vazgeçecekler!?

Tabii bizim milletin de panik ve paronoyaya yatkınlığını bildikleri için insanların psikolojisini bozmayı bile göze alıp böyle asılsız haberler yayarak aşı paralarını cebe atmak işlerin egeliyor.

YAZIK!

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
« Yanıtla #47 : Kasım 17, 2009, 11:53:21 ÖÖ »
Çocuğunuza aşı vurdurur musunuz, Neden?

Bu soruyu çocuğu olanlara sormak lazım... Ama bana sorma, bende işin içinden çıkamadım :)
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Samche

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : Kasım 17, 2009, 12:11:10 ÖS »
Grip vakalarının %99'u domuz gribi diyorlar,ki inanıyorum.4 günlük ateşli bir gripten yeni kurtuldum=)Araştırma hastanelerine gönderiyorlar.Oradaki grip manzaralarını,grip sıralarını bekledikten sonra,gördükten sonra."ulan keşke vurdursaydım şu iğneyi"diye bin kere pişman oluyorsunuz.Yarısı maskeli yarısı maskesiz hastalar,umursamaz doktorlar daha bir çoğu.
Grip için herkese aynı ilaçları ve 1000'lik antibiyotikler veriyorlar.Sonrada "solunum yetersizliği çekersen gel"diyorlar.Yani "sen domuz gribisin değilsin fark etmez,solunum yetersizliği çekiyorsan bağlar seni bu hastalıklar"demek istiyorlar.Bu sebeplede özellikle bir tahlil yapılmıyor,herkese domuz gribi muamelesi yapılıyor.Benim çocuğum olsaq vurdururum aşıyı,domuz gribini büyüttükleri kadar domuz gribi aşısına büyütüyorlar.Bu ülkede binlerce doktor var,adamlar okumuş bitirmiş,hepside aşı oluyorlar.Onlar tepki göstermezken,elinde sigara diğer elinde bira,limoncusu,torbacısı,çorbacısı adam çıkıyor"ya bıraksana para tuzağı bunlar komaya girersin vurursan aşıyı,ters ters yürürsün"diyor çekiliyor kenara.Sonra 24 saatte 20 ölü.Tamam o zaman.Çak o zaman=)

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : Kasım 17, 2009, 12:40:26 ÖS »
ben anladım.

insanları robot haline getirmek için uydurulmuş bir hikaye. Aşı içerisinde mikro organizmalar değil, mikro devreler var. Amerikalı bilim adamları Amerika'nın en etkili silahını yani korku ve paniği insanlara yayarak aşı olmaya mecbur bırakıyor. Şimdi bu devreler ilk etapta insanlarda kısa süreli mutluluk ve kendine güven hissi oluşturuyor sonrası malum herkes teker teker robotlaşacak. Ne sanıyordunuz terminatör, transformers o filmleri niye yaptılar tabiki bu mevzuyu sıradanlaştırmak için.

Zaman içerisinde göreceğiz. Aşı olmayı düşünmüyorum ama önlemimi alacağım elbette.

1- Ellerimi sık sık yıkayacağım, kuruyup pul pul olduğunda krem süreceğim.

2- Toplu taşıma araçlarında yazan, 'Bu otobüs domuz giribine karşı dezenfekte edilmiştir.' etiketine inanacağım.

3- Hapşırırken, öksürürken tek kullanımlık kağıt mendil kullanacağım. Kalabalık mekanlarda mesela tıklım tıklım bir metrobüsde eğer ellerime ulaşamıyorsam hapşırığımı tutacağım.

4- Bu illetten ölenlere hakkımı helal edip ,dua edeceğim ve yakınlarına baş sağlığı dileyeceğim.

::)
  • Illustrator

Çevrimdışı Kenan EREN

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : Kasım 18, 2009, 10:44:14 ÖÖ »
ben anladım.

insanları robot haline getirmek için uydurulmuş bir hikaye. Aşı içerisinde mikro organizmalar değil, mikro devreler var. Amerikalı bilim adamları Amerika'nın en etkili silahını yani korku ve paniği insanlara yayarak aşı olmaya mecbur bırakıyor. Şimdi bu devreler ilk etapta insanlarda kısa süreli mutluluk ve kendine güven hissi oluşturuyor sonrası malum herkes teker teker robotlaşacak. Ne sanıyordunuz terminatör, transformers o filmleri niye yaptılar tabiki bu mevzuyu sıradanlaştırmak için.

Zaman içerisinde göreceğiz. Aşı olmayı düşünmüyorum ama önlemimi alacağım elbette.

1- Ellerimi sık sık yıkayacağım, kuruyup pul pul olduğunda krem süreceğim.

2- Toplu taşıma araçlarında yazan, 'Bu otobüs domuz giribine karşı dezenfekte edilmiştir.' etiketine inanacağım.

3- Hapşırırken, öksürürken tek kullanımlık kağıt mendil kullanacağım. Kalabalık mekanlarda mesela tıklım tıklım bir metrobüsde eğer ellerime ulaşamıyorsam hapşırığımı tutacağım.

4- Bu illetten ölenlere hakkımı helal edip ,dua edeceğim ve yakınlarına baş sağlığı dileyeceğim.

::)

Mikro Devre fikri komik.. Bu söylediğiniz sizin teorinizmi yoksa bir kaynak ileri sürebilirmisiniz. Yani Mikro devre kanıtlanmış bir şeymi ....

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : Kasım 18, 2009, 12:09:01 ÖS »
hatta mikro devrelerin sponsoru da coca cola firması :D
Mikro Devre fikri komik.. Bu söylediğiniz sizin teorinizmi yoksa bir kaynak ileri sürebilirmisiniz. Yani Mikro devre kanıtlanmış bir şeymi ....

kaynak mikipedia.
  • Illustrator

Çevrimdışı cozdas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : Aralık 31, 2009, 10:37:12 ÖÖ »
Domuz Gribi hakkinda, biraz gec de olsa, doktor olan esim birkac saat ugrasip, kaynaklarlara link vererek bir kilavuz hazirladi.

Domuz gribinden niye daha çok tırsıyoruz, (H1N1'in daha önce 1 yılda en az 50 milyon leşi var), normal gripten farkı ne, H1N1 aşısının normal grip aşısından ne farki var (yok), aşılanma sadece bireysel koruma mı sağlar, komplo teorilerinin birçoğu neden saçma vs vs.

Içgüdüsel kararlar ya da kulaktan dolma bilgiler yerine bilimsel verilere inanmayi tercih edenlere duyurulur ;)

http://yalansavar.org/wiki/index.php?title=Domuz_Gribi

Aşıların işe yaramadığını düşünen arkadaşlara da çiçek hastalığı üzerinde araştırma yapmasını öneririm. Çiçek (Small pox) kaç can almış, yaygın aşılama kamyanyası sayesinde ne sonuca varılmış... İlginç bir hikaye, tavsiye ederim.

Çevrimdışı Arif Osmanoğlu

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : Aralık 31, 2009, 12:55:50 ÖS »
http://www.hurriyet.com.tr/yasasinhayat/13353870.asp?gid=245

Haklısın cozdas ama böyle haberler kafa karıştırıyor
  • 3D Generalist

Çevrimdışı cozdas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : Aralık 31, 2009, 14:20:59 ÖS »
Evet bilgi/fikir kirliligi had safhada. H1N1 turevleri eski salginlarda da goruldugu icin yasli insanlar (ozellikle 60 yas uzeri) bu gribe karsi daha guclu bir savunma mekanizmasina sahip (yani onlar deaktive edilmemis gercek virus ile cocukluklarinda asilanmis vaziyette, bagisiklik sistemleri bu virusu genclere gore daha cok taniyor). O yuzden asilama islemleri ilk olarak viruse en hassas yas guruplarinda (gencler) yapilmaya baslandi. (WHO baskani 62 yasindaymis bu arada)

Ha virus gercekten zararli/biyolojik silah vs olsa, WHO da boyle bir duzen icinde hareket ediyor olsa herhalde WHO baskani "asi olmadim" demezdi, plan geregi "tabi ben de asi oldum" derdi degil mi? Medya her zamanki sansasyon haber pesinde okuz altinda buzagi aramakla mesgul.

Alıntı
In a Centers for Disease Control publication, the Mortality and Morbidity Weekly Report, scientists reported that older adults are, in fact, better immunologically prepared.

“Results among adults suggest that some degree of preexisting immunity to the novel H1N1 strains exists, especially among adults aged >60 years,” they wrote. “One possible explanation is that some adults in this age group have had previous exposure, either through infection or vaccination, to an influenza A (H1N1) virus that is genetically and antigenically more closely related to the novel influenza A (H1N1) virus than are contemporary seasonal H1N1 strains.”

Çevrimdışı Graf

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • vimeo
« Yanıtla #55 : Aralık 31, 2009, 19:26:48 ÖS »
Ben, eşim ve çocuklarım aşı olduk. Bu çağda bir aşıdan bu kadar korkulmasını benim kafam almıyor. Ne oluyor yahu?!?! Ne çok seviyormuşuz komplo teorilerini. Hayatımız film oldu be :o

Çevrimdışı Benzin

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : Aralık 31, 2009, 19:30:19 ÖS »
Bir yerde okumuştum (hatırlamıyorum, bir yorumdu): "En şiddetli aşı karşıtlarının ve en şiddetli aşı taraftarlarının aynı ülkede toplanması ne kadar tuhaf."

Gribin varlığından kimsenin bir şüphesi olduğunu sanmıyorum. Aşının gerekliliği tartışılıyor(du). Artık onu da tartışan kalmadı, gündem değişti gitti.

Şüphelerin esas kaynağı mali düzene bağlanıyor her zamanki gibi. Paranın varlığı, bilindiği üzere her zaman samimiyeti ortadan kaldırıyor. Para ile çalışan doktorların, hastanelerin, ecza depolarının, ilaç firmalarının, bürokratların, diplomatların, hükümetlerin, vekillerin vs. samimiyeti her zaman şüpheli gözükmektedir.

Kurunun yarnında yaş da yanar her zaman. Ancak, domuz gribi aşısı meselesine baktığımız zaman, pek fazla samimi olduklarını düşünmüyoruz (dünya halkı olarak).

Umarım ileride gerçekten çok büyük bir salgın hastalık dünyaya musallat olmaz, zira hiç kimse şüphelerden dolayı uzun süre korunmaya çalışmayacaktır.

Çevrimdışı hamzabol

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.barakafilm.net

Çevrimdışı cozdas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : Şubat 08, 2010, 16:25:29 ÖS »
"Dünya Sağlık Örgütü'nün son olarak A gribi salgınıyla ilgili "İlaç firmalarının başlattığı sahte salgındı" açıklaması yapmasının ardından..." /Sabah

Hoh?!?
Bakiyoruz dunya saglik orgutunun son aciklamalarina:
http://www.who.int/mediacentre/news/statements/2010/en/index.html

22 Ocakta aciklama yapmis, evet. Ne demis
"Statement of the World Health Organization on allegations of conflict of interest and 'fake' pandemic"

Dunya saglik orgutunun "sahte" pandemi ve cikar iliskileri iddalarina yonelik aciklamasi

... (pandemi ilan ederken dayandiklari ellerindeki gercek verileri acikladiktan sonra) The world is going through a real pandemic. The description of it as a fake is wrong and irresponsible. We welcome any legitimate review process that can improve our work.

... Dunya gercek bir pandemi geciriyor. Bunun "sahte" olarak tanimlanmasi yanlis ve sorumsuzca bir davranistir. Isimizi daha iyi yapmamizi saglayacak herhangi bir gecerli denetlemeye acigiz.

26 Ocakta avrupa konseyinin "ilac firmalari ile baglantisi var mi?" gensorusuna da soyle cevap vermisler detayli sekilde (usenmezseniz okuyun, ben cogunu okudum):
http://www.who.int/csr/disease/swineflu/coe_hearing/en/index.html

Who'nun benim bulamadigim bir aciklamasi varsa linkini gormek isterim. "gazete tarafindan bile olsa" kaynaksiz haber yaymanin ne derece sakincali oldugunu gosteren bu ornege dikkat cekmek istiyor, Sabah gazetesine sevgilerimi gonderiyorum.

Ha sonucta WHO yolsuzluk yapmis cikamaz mi, dusuk bir ihtimal de cikabilir. Hicbirseyden emin olamiyorsak kime neye nasil guvenecegiz sorusu daha once de soruldu. Dayanakli, destekli mantikli konusana guvenmek, tahmini, desteksiz konusana guvenmemek en dogrusu. Birisi bize birsey soyledigi icin degil de bizim aklimiza yattigi icin inanmak lazim.

WHO neticede rakamlar dokmus, olumleri, hastaligin gelisimini, insandan insana gectigini seffaf sekilde bildirmis. Ben buna inanirim.

Avrupa konseyi ne demis: salgin korkulan kadar kotu cikmadi, acaba who ilac firmlari ile isbirligi mi yapti arastiralim demis. Gayet dogal, bunu da sevinerek karsilarim.

Sabah ne demis: "Who, 'ilac firmalari sahte salgin baslatti' diye aciklama yapti" demis. Buna gulerim, Sabah'tan duyduguma bir daha da inanmam (Sabah'in bu haberini destekleyecek kaynak gormedigim surece).

Sevgiler

Çevrimdışı Haluk Zengin

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Haluk Zengin
« Yanıtla #59 : Şubat 09, 2010, 12:44:06 ÖS »
O gazeteyi okuyan zihniyet o tür çoşkulu haberler seviyor o yüzden..Aynı şekilde haberlerin altında yazan okuyucu yorumlarıda seçmece oluyor birileri tarafından..Nereden biliyorsun dersen yazıyorum ve yayınlanmıyor.Onun yerine savunduğu ideolojiye uygun gaz yorumları yayınlamak haberin daha inandırıcı kılıyor.Misal "ekonomi çok iyiye gidiyor işte orta doğunun lideri biziz" tarzı bir haberin altına.."Hayırdır kim nereye gidiyor" yazamıyorsun?Onun yerine "Ecevit zamanında olanları unutmadık..İşte ana yasa çarpıp kriz çıkaranlar..Başbakanımızdan allah razı" olsun tarzı yorumlar kolayca yer buluyor haberlerin altında..Yani o yüzden bu haber kaynakları pek güvenilir değil aksine kasıtlı bir şekilde yanıltıcı olarak dizayn edilmiş oluyor..Haa bu arada bu sadece Sabah gazetesi için geçerli birşey değil.Vs.. vs...Devam edip gider bu.En iyisi forumlardaki kullanıcı haber gruplarını takip etmek.Daha çiğ ve çok daha gerçek oluyor.
  • 3D Generalist