Gönderen Konu: HALO 5 Resmen Duyuruldu  (Okunma sayısı 2879 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ömer tatlısöz

  • Deneyimli
  • ***
  • İleti: 1885
    • Profili Görüntüle
    • www.omertatlisoz.tumblr.com/
HALO 5 Resmen Duyuruldu
« : Mayıs 16, 2014, 18:57:10 ÖS »
HALO 5  Resmen DuyurulduEğer muhabbeti oyun sektörüyle sınırlandırıyorsak, “Microsoft’u Microsoft yaptı” diyebileceğimiz tek bir seri var: Halo. İlk Xbox’ı bir anda oyun konsolları dünyasında yeri olan bir cihaza dönüştüren ve bir şekilde (özellikle) Amerikan kültüründe kilit bir fenomen haline gelen Halo’nun yeni oyunu bugün resmen duyuruldu. Yapımcı firma 343 industries ile Microsoft’un ortak olarak Xbox Wire’dan yaptığı, bizim de Kotaku’dan gördüğümüz habere göre yeni Halo’nun ismi Halo 5: Guardians. İlk tanıtım görseli ve o görsel üzerinden yapılmış kapak tasarımı da paylaşılanlar arasında. Bir de tabii çıkış tarihi var: 2015 sonbaharı.

Dürüst olmak gerekirse Halo serisine aşina değilim, oyun nerede sonlandı, Halo 4 nasıl bitti bilmiyorum. Fakat, yapımcıların dediğine göre 4′e kıyasla Halo 5 büyük bir adım olacakmış. 343′in genel müdürü Bonnnie Ross, tam manasıyla şu kelimeleri kullanmış. Kotaku alıntılamış, biz de onların alıntısını alıntılıyoruz:

“Halo 5: Guardians Halo 4′ten daha büyük bir çaba. Bu hem içerik, hem de genişlik anlamında öyle, hem de yepyeni motorumuz sayesinde teknolojik anlamda. Tabii ki önceki oyunlardan bazı çekirdek ögeler buraya da taşınacak, ama Xbox One’ın donanımı ve ekosisteminden faydalanabilmek için teknolojiyi baştan ayaralamaya büyük bir çaba sarf ettik. Amacımız yeni nesle yaraşır dünyalar ve tecrübeler yaratmaktı.”

Ross’un açıklamasında bundan başka oyun hakkında bir şey yok. Fakat bizim anladığımız şey, 343′ün kendi imzasını koyacağı ilk Halo oyununun Halo 5 olacağı yönünde. 343 Halo bayrağını Bungie’den almış, ilk yaptığı şey de Halo: Anniversary olmuştu. Sonra da Halo 4′ü yapmışlar, ama genel olarak Bungie’nin formülünün dışına çok çıkmamışlardı. Şu açıklamadan anladığımız, motoru komple elden geçirirken, oynanışa da dokundukları yönünde. Zira Ross aynı yazıda oyun için “ileriye dönük büyük bir sıçrama” ifadelerini de kullanmış. Bizce bu sıçrama her anlamda olacak ve Halo 5: Guardians, 343′ün ilk gerçek Halo oyunu olacak.

Oyun hakkındaki detaylar, bundan iki hafta sonra gerçekleşecek E3′te paylaşılacak. En azından bir teaser fragman bekliyoruz. Sonrası hak getire. Tanıtım görselini yukarıda kullandık, kapak görselini de aşağıya iliştiriyoruz. Halo-severler, fikriniz nedir? Oluru var mı Halo 5: Guardians’ın? Sizce Xbox One aldırtır mı?