Sayısal Görsel Efekt ve Bilgisayar Grafiği Forumu - SineFX

Teknik Konular => Programcılık/Script => Konuyu başlatan: huso35_5 - Nisan 10, 2012, 01:47:07 ÖÖ

Başlık: WEB de vimeo, youtube dan video nasıl oynatırım,
Gönderen: huso35_5 - Nisan 10, 2012, 01:47:07 ÖÖ
Arkadaşlar bir sorum olacak, Kendi yaptığım çalışmaları yayınlamak için web tasarımı konusunda çalışmaya başladım, dreamweaver ı kısaca öğrendim, tablo oluşturma, backround atama falan... ama benim sitem de vimeo dan video oynatmam gerekiyor, yani site açılınca link olarak değil player ile birlikte, benim sitemin içinde, ama kaynağı vimeodan alarak, izleyecinin play a basıp izlemesini istiyorum. dediğim gibi daha önce hiç web tasarımı yapmadım. bu konu da ne tavsiye edersiniz?
Başlık: Ynt: WEB de vimeo, youtube dan video nasıl oynatırım,
Gönderen: osman safi (herbap) - Nisan 10, 2012, 09:43:06 ÖÖ
bildiğim en kolay yolu

vimeo'da (ve benzer diğer video paylaşım sitelerinde) embed code diye bir şey vardır... videonun embed kodunu html / body tagının içine eklersen (yapıştırırsan) video player'ı ile birlikte gözükecektir
Başlık: Ynt: WEB de vimeo, youtube dan video nasıl oynatırım,
Gönderen: Positive ~ Emre - Nisan 10, 2012, 17:30:00 ÖS
herbap'ın dediği gibi o sitelerdeki video seçeneklerinden embed kodlarını bulup kopyalarsınız. Sonra onu eklemek istediğiniz sayfadaki body kodları içinde bir yerlerde bir tablo veya div box açarsınız. Onun içine de video kodunu gömersiniz. Sanırım bazen lokalde çalışmama sorunu olabiliyordu bu kodların. O yüzden server'da deneyin kodladıktan sonra.
Başlık: Ynt: WEB de vimeo, youtube dan video nasıl oynatırım,
Gönderen: Gokhan Sonmez (LW3D) - Nisan 10, 2012, 19:31:45 ÖS
web sitesini sıfırdan oluşturmak yerine wordpress kullanmanı öneririm. Arkadaşların belirttiği gibi html'in içine direkt olarak embed kodunu koyduğunda oynayacaktır. Hatta Wordpress'de bunun için hazır scriptler vs.'de var... Takıldığın yerleri bizimle paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırız...
Başlık: Ynt: WEB de vimeo, youtube dan video nasıl oynatırım,
Gönderen: huso35_5 - Nisan 14, 2012, 04:57:41 ÖÖ
Teşekkür ederim arkadaşlar, söylediklerinizden sonra çözdüm olayı, web tasarımı yapan bir arkadaşımdan da yardım alıcam, eğer arkadaşım olmasaydı word press le yapıcaktım zaten, çünkü web çok ciddi bir profesyonellik gerektiren bir iş :) yinede takıldığım birşeyler olursa sizlerle paylaşıcam, teşekkür ederim.