İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - bekir gürgen (sandman)

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 9
41
Adobe Photoshop / Ynt: Raw
« : Mayıs 19, 2013, 22:55:07 ÖS »
Arkadaşlar birkaç şey daha ekliyeyim.güncel raw codekleri edinmeniz gerekebilir.
photoshopta jpg,tif, ve birkaç uzantıyı raw mış gibi işleyebilirsiniz. open as de orf yada raw seçip jpg dosyaları açarsanız. raw gibi dawranır.

42
Maya / Ynt: Maya takılma sorunu
« : Mayıs 13, 2013, 18:10:33 ÖS »
adobenin updeti arkada saklı çalışıyor ise yapabiliyor. updateleri kapat

43
CG Dünyasından Haberler / Ynt: Pepee TRT Çocuk'ta yayında...
« : Mayıs 10, 2013, 12:59:16 ÖS »
Ben zannetmiyorum telif ödediklerini çünkü telif ödese neden mahkeme açsın ? Eğer ödeseydi haberler farklı yönde olurdu.

Şimdi bakıyorum da tekrardan bir çizgi film satın almış adventure time'ın aynısı.

Adamlar bildiklerini okuyor belli.
bildiklerini okuyamıyorlar:) bilmediklerini okumaya çalışıyorlar. birkaç alt düzey personelin yeri değişir. trt tazminat ödese de asla suçu kendinde görmez. olay sonra ki proje sunacakların canına ot tıkamak olur.
bu sahne şu filmi çağırıştırıyor. değiştirelim. bu karakterin kaşı tom a benzemiş değiştirelim. oradaki taş yerli olmamış Avrupa taşı olmuş vs. vs..

44
Animasyon Çalışmalarınız / Ynt: Mobil Oyun animasyonu
« : Mayıs 08, 2013, 12:10:16 ÖS »
Finalde çakılıyormu ne. çok keyifli görünüyor eline sağlık.

45
Donanım / Ynt: home office için gpu render farm önerileri
« : Mayıs 08, 2013, 05:09:01 ÖÖ »
nasıl anlatayımm:) işlemsel olarak inip çıkan bir hesaplama ile sabit işlem hesaplama. oyun kartları inip çıkan hesapklamalara göre tasarlanır. bir kesinliği yoktur. worksrtation lar sabit performans için tasarlanmıştır güç yada performans kaybı yaşanmaz ne hesaplanıyorsa odur. altına inmez üstüne çıkmaz.
yada şöyle anlatayım. saniyede 24 kare izlemene olanak sağlar oyun kartları. iş istasyonlarında saniyede 64 kare izliyebilirsin. cudalarıda ona göre yapılandırılmıştır.

46
CG Dünyasından Haberler / Ynt: Pepee TRT Çocuk'ta yayında...
« : Mayıs 08, 2013, 02:36:44 ÖÖ »
trt benzerlerini araştırma gibi zorunluluğu var hatta dava süresince programı durdurma gibi bir sorumluluk göstermeside beklenir. ki Trt çocuk yayın kurulu denen şey bunun için var. araştırsın soruştursun akıllı insanları oraya oturtsun.
İnsanlara a bak burada birşey var bunun gibi birşey istiyoruz yaparsanız satın alırız demek cesaretini kendinde gören bir zihniyetten bahsediyoruz. trt çocuk tarafından atıyorum şirketine yaptırılmıştır. ibaresi dahi dava ya ortak olma sebebidir.   

47
Donanım / Ynt: home office için gpu render farm önerileri
« : Mayıs 08, 2013, 02:27:06 ÖÖ »
fx5800 pro serisi bir grafik kartı (ben kullanıyorum) renk yönetim algısı müthiş hareketli görüntülerde üste binme ve renk yongalarında kayma yaşatmıyor 30 bit renk derinliği mevcut.. mac kullanıcısı isen daha rahat edersin ki mac için tasarlandığını düşünüyorum..3d işler yada hareketli görüntüler için  gerçek zamanlı  iyi bir performans alabileceğini vede uzun süre rahat edeceğini düşünüyorum.  ve gtx 680 oyun kartı oyun oynamak için idaaldir diye düşünüyorum..

48
CG Dünyasından Haberler / Ynt: Pepee TRT Çocuk'ta yayında...
« : Mayıs 07, 2013, 11:23:25 ÖÖ »
Şu fotoda birbirlerine benzemiyorlar (çok takip ettiğim söylenemez)


Benzedikleri tek yer, yüz ifadeleri için kullanılan teknik gibi görünüyor.
sevgili vertex avatarı tavatır diye yapsak olmaz değilmi. konsept, senaryo, karakter itina ile; cümleyi bitirmeyeceğim. bizi ilgilendiren bir mevzu yok. proje ile uğraşan arkadaşlarada geçmiş olsun.

49
CG Dünyasından Haberler / Ynt: Pepee TRT Çocuk'ta yayında...
« : Mayıs 07, 2013, 00:26:41 ÖÖ »
maçı ispanya alır. trtde yandığı ile kalır. trt de birilerinin canı çok sıkılacak kesin :)

50
Animasyon Çalışmalarınız / Ynt: Animasyon Geç Kaldık
« : Nisan 30, 2013, 16:17:33 ÖS »
Evet birinci seçilen çalışma da çocuklara yönelik olmamış cidden. Yetişkin bir insan için anlamlı ama çocuğa ne katacak anlamış değilim. Çocuklar hemen trafiğe çıkıyormuş gibi sanki. Bence o seçilenler arasında en iyisi MOŞE'ler. Ama onu da karakter ve bazı kısımlar hariç animasyon olarak beğendim. Diyaloglar iyi değildi. Çocuklar için bile fazla yapmacık.
- Oley ne güzel karşıya geçtik di mi?
Bu cümleyi yazmak için ne kadar düşündüler acaba? :)

Hepsini de izledim ve genel sorun: Çocuklara yönelik mizah anlayışı sorunlu.
emre çok cidi güzel örnekler var. bizde yok diyeceğim çok klişe olacak. görün ve görünün mesela. yada dur dinle bak harekete geç. bunlar günlük hayatta herkesin uygulaması gereken konular.
ama trafik dairesi enteresan bir yer. sanat ve fikir yuvası olmasından dolayı hayli kasıyorlar:) bir dizi afiş istemişlerdi oradan biliyorum.

51
Animasyon Çalışmalarınız / Ynt: Animasyon Geç Kaldık
« : Nisan 30, 2013, 06:10:13 ÖÖ »
birinciliğide çocuğu ilgilendirmeyen bir konu almış zaten diğerlerine bakamadım karnıma ağrılar girdi..

52
zahmetlik birşey yok. hocam google plus da bu tarz seçenekler mevcut. çok yaygın değil ama kullanması rahat. kapalı guruplara, öğrenciklere iş arkadaşları vs. için ayrıca paylaşım yapabiliyorsunuz. blogger yada diğer bloglar içinde  geçerli. izin verdiğiniz ölçüde ulaşabiliyorlar paylaşımlarınıza. vede yazılım cod ile uğraşmak durumunda kalmıyorsunuz güzel tarafı. ayrıca ben sahneyi sevdim..

53
Donanım / Ynt: home office için gpu render farm önerileri
« : Nisan 29, 2013, 20:37:03 ÖS »
eveet nvidaa kartlarda genelde cudayı açmayı unutuyoruz. cuda basitçe anlatmak gerekirse. hesaplamalar için Gpu ve grafik kartını ortaklaşa paralel kullanan sistemi rahatlatma aracı ramler tamamen sistemdeki işlemle meşgul oluyor. kabaca.diğer unuttuğumuz şey programların updateleri sistemi fevkalade meşgul eder neredeyse sömürür. bunları da kapatmak gerekli..

54
tamam sildim:)

55
ben yüklüyebilirim arzu ederseniz.youtuba
gmail hesabı ile yüklüyebilirsiniz..
hatta ekledim.

56
Mehmet Hocam. animasyonun A'sı büyük olmuş htmlde bu yüzden okumuyor olabilir. eklemedi iseniz birde oynatma motoru eklemek gerekli mov , media playeryada flv oynatıcı uygun bir kod bulup gömmek gerekiyor. en UĞRAŞTIRMAYACAK YÖNTEM VİMEO YADA YOUTUBE. TEKRAR, SİZİ GÖRMEK GÜZEL..kolay gelsin.

57
Herşey gibi yaptık oldu:) Yarışmalar, festivaller, fuarlar. artık kimsenin haberi olmuyor. Sessiz sakin kendi mecraanda dönüyor. yarışmalarda verilen ödüllere gülüyorum zaten. bu sektörün durumunu ortaya net biçimde seren bir durum.
canlandırma işinin bir şehir efsanesi olarak kalması kimseye birşey kazandırmayacak..hatta öldürecek iyi olanlar yurt dışına stüdyolara gidecek. kötü olanlar kalıp reklam ajanslarını dolaşacaklar. durum buu
ek olarak birtane yerli konuk yok...tahsin hoca yok..

58
WIP / 3D / Ynt: Niyazi Selimoglu - Zbrush Sketches
« : Nisan 22, 2013, 21:26:31 ÖS »
eline saglık. ya brakın çirkin insanları yokmu mikimouse:)

59
Genel Sohbet / 2013 IDA Congress Istanbul
« : Nisan 20, 2013, 23:44:29 ÖS »heloo ı am a hem drawing hem designer.

60
WIP / 3D / Ynt: zbrush sandman
« : Nisan 19, 2013, 23:19:13 ÖS »
gandalf teşekkür ederim bilgi için.

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 9