Gönderen Konu: PayPal Türkiye'de Faaliyetlerini durduracak  (Okunma sayısı 2732 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
PayPal Türkiye'de Faaliyetlerini durduracak
« : Mayıs 31, 2016, 12:29:54 ÖS »
Gün geçmiyor ki, yaşadığımız ülkenin can sıkıcı bir yer olduğuna bir kez daha tanık olmayalım. PayPal kullanan, kullanmadığı halde destek olmak isteyen varsa change.org'da bir imza kampanyası açılmış, imza için tıklayabilirsiniz.

https://www.change.org/p/paypal-t%C3%BCrkiye-de-kapanmas%C4%B1n-paypal-askpaypal

"PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız."

• Illustrator

Çevrimdışı jeffparadox

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • JEFF TREVES PORTFOLYO
Ynt: PayPal Türkiye'de Faaliyetlerini durduracak
« Yanıtla #1 : Mayıs 31, 2016, 13:09:52 ÖS »
Sokaktaki kağıt toplayıcısından, freelancer'ın cebindeki 3 kuruşa kadar göz diken doymaz, hırsız, gaspçı bir yönetimin marifetleri. Onların kuracağı sistemi kullanan da onlar gibi olsun.

Çevrimdışı vertexus

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Realtime 3D model portfolyom
« Yanıtla #2 : Mayıs 31, 2016, 14:43:00 ÖS »
Sokaktaki kağıt toplayıcısından, freelancer'ın cebindeki 3 kuruşa kadar göz diken doymaz, hırsız, gaspçı bir yönetimin marifetleri. Onların kuracağı sistemi kullanan da onlar gibi olsun.
Aynen Jeff.
Stock imaj,stock 3d model sitelerinden azda olsa ek gelirim vardı.Hatta yakın zamanda uygulama geliştirme işine girip ufaktan ondanda gelir gelmeye başlamıştı.Şimdi hiçbiri olmayacak.Kaldık p..ç gibi ortada.

İşin kötüsü eğitim videosu işinede girecektim fakat udemy gibi siteler sadece paypalle ödeme yapıyor.Kısaca projem başlamadan hiç oldu.

Her ülke hakettiği şekilde yönetilir, bizede bu reva görüldü.Lanet olsun hepsine.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Mayıs 31, 2016, 16:07:58 ÖS »
Memleketi üç kağıtçılar sarmış ya da bana mı hep bu yaratıklar denk geliyor bilmiyorum. Yalancılarla iş yapmamak için aracı bağlantılar kullanan freelance yerlere üye oluyorsun bir bakmışsın ona da gerici ülke yok edicileri engel çıkartıyor.

Bu bahsettiğim üç kağıtçı firmalar içine sivilce büyüklüğündeki şirketlerden tutun, çıban büyüklüğündeki post p şirketleri de giriyor. Mecbur kalırsam deşifre yapacağım ama buradan değil, dileyen mail, mesaj bir şekilde ulaşabilir.

Cüzi rakamlara iş yapılıyor, ama ödeme yok. Devamı isteniyor  ama ödeme yok. Kira derdi yok???, elektrik su bedava??? ama vergi ödemek zorundayız. Neymiş bu miktar altında kazanç bildirisi kabul edilemez her halükarda vergi ödenmesi gerekiyor vs.

• Illustrator

Çevrimdışı jeffparadox

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • JEFF TREVES PORTFOLYO
« Yanıtla #4 : Mayıs 31, 2016, 16:29:48 ÖS »
Türkiye'nin yönetim biçimi kleptokrasidir arkadaşlar. Biz de kendimizi ona göre konumlandırmak zorundayız. Vertexus, çok üzüldüm gerçekten, bebeğin elinden mamasını alır bunlar. Video derslerin için Vidobu.com'u öneririm. Ben bir süredir çalışıyorum ve memnunum.

Çevrimdışı lvntuls

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Mayıs 31, 2016, 18:26:07 ÖS »
Ülke geneli icin sikinti yok, cunku sokaga ciksan desenki Paypal TR den cekiliyormus. "Oda Ne olaki??" derler..Zaten bu tur uygulamaninda amaci o tabakaya hizmet etmekde degil.Fotoğrafçılar, yazılımcılar, tasarımcılar, müzisyenler, animatorler  bi dünya insan bu sistemle dünyaya entegre.Cogu insan bu sistemden parasini aktariyor ülkeler-kitalar arasi, Dünyada yaygınlaştırılmış bir sistemden çikarilmisiz..tabiiki bunun savunulacak bi tarafi yok.Ama eminimki bazi arkadaslarin dusuncesi su yondedir."Abi zaten yerli paypal uygulamasi geliomus onu kullansinlar artik." veya "Oh cok iyi olmus gavur sirketi zaten vergide vermiyomus TR ye" vs vs..

Ne diyelim eger paypal uzerinden azda olsa kazancinizi kaybettiyseniz, önerim sürekli baska yollar aramaya devam edin,cünkü hergün bi sekilde yolunuzu illaki kapatacaklar, bu ülkede iyi bisey oluyor veya olabilecek demek icin artik cok gec.
  • 3D Animator

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Haziran 01, 2016, 22:28:06 ÖS »
PayPal'e alternatif olabilecek ödeme alma-yollama kanalları hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? Hangisi ne kadar komisyon alıyor?

Şunları gördüm;

Payza
Paytoo
Neteller
Tango Card
  • Illustrator

Çevrimdışı turx

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Insta
« Yanıtla #7 : Haziran 02, 2016, 13:36:26 ÖS »
Hayalet ülkeye çevirdik hep beraber memleketi. Tebrikler hepimize..

-

Mümkünse bu alternatif kanalların hangi sitelerde geçerli olduğunu da yazılsa güzel olur diye düşünüyorum.

Ürün alma ayrı problem, satılan ürünlerin ödemesini alma ayrı bir problem. Ürün alırken PayPal'ın alıcı korumasına benzer koruma sağlanmadıktan sonra Çin'den falan ürün almak hayal veya büyük risk bence.

Bir alternatif'i de ben paylaşayım.

Payoneer:
Gördüğüm kadarıyla Turbosquid ve Envato siteleri(videohive, audiojungle vs.), Payoneer'i destekliyor PayPal'a alternatif olarak.  Payoneer'in ödemelerini adınıza çıkaracağı bir MasterCard ile dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir ATM'den çekme imkanınız varmış.
*ek: Yıllık kart aidatı vs gibi masrafları varmış. O yüzden kullanmadan önce masrafları iyi analiz edip ona göre tercih etmekte yarar var.

eBay'da PayPal dışında bir alternatif göremedim ne yazık ki. Ufak çaplı iş yapan binlerce vatandaşı ve dolayısıyla binlerce haneyi şiddetli bir şekilde etkileyecek malesef eBay'ın devre dışı kalması.

Bu arada eskiden yapıldığı gibi, çek ile ödeme almak veya Wire Transfer (SWIFT) ile ödeme almak da çoğu sitede mümkündür diye düşünüyorum. Tabi ödemeleri biriktirip almakta yarar var zira bu gibi ödemelerde banka komisyonları işlem başına belli bir değerin üstünde oluyor ve düşük ödeme alıyorsanız astarı yüzünden pahalıya gelmiş oluyor.
« Son Düzenleme: Haziran 02, 2016, 14:25:49 ÖS Gönderen: turx »
  • 3D Character Artist