Gönderen Konu: kinetik tipografi - made in the middle  (Okunma sayısı 1247 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
kinetik tipografi - made in the middle
« : Aralık 03, 2018, 18:14:19 ÖS »
Başarılı bir kinetik tipografi örneği;

Tasarım süreciyle ilgili bilgi için --> http://www.artofthetitle.com/title/made-in-the-middle-2018/

Tasarımı yapılırken kullanılan katman sayısı...hmmm...buradakini sayamadım  :o ama 150 küsür katmanlı bir projede çalışmıştım. Bir de böyle bir şeyin ekran görüntüsü nasıl alınıyor?  ::)

• Illustrator

Çevrimdışı cagatay_simsek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: kinetik tipografi - made in the middle
« Yanıtla #1 : Aralık 04, 2018, 16:06:44 ÖS »
Ekran görüntüsünü tek seferde almamıştır (Ekranı dik de kullansan sığmaz bu kadar layer). Ekranı kaydırarak ekran görüntülerini alıp, Photoshop'ta birleştirmiştir...

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Aralık 04, 2018, 16:55:11 ÖS »
Ekran görüntüsünü tek seferde almamıştır (Ekranı dik de kullansan sığmaz bu kadar layer). Ekranı kaydırarak ekran görüntülerini alıp, Photoshop'ta birleştirmiştir...

Hocam maksimum 9 kez ekran görüntüsü alınmıştır diye düşünüyorum. Ekranı dik tutsalar 4-5 ekran görüntüsü.  :D

Bu sahneyi çalışan tasarımcı Ben Radatz bu iş için ücret almamış. Maddi sıkıntısı yoksa demek ki, gönüllü bir işmiş. Bir kompozisyon operatörü değil kendisi, tasarımcı... Tasarımda özgür olduğunu ve üretim aşamasında yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirdiğini söylüyor. Çalışılan süre brif vs 1,5 ay kadar sürmüş ve 100 saat üzeri bir emek varmış.

• Illustrator

Çevrimdışı turx

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Insta
« Yanıtla #3 : Aralık 04, 2018, 17:18:35 ÖS »
https://www.guidingtech.com/scrolling-screenshots-windows-10/

Bu tarz programlar kullanılabilir.

Bir de böyle bir şeyin ekran görüntüsü nasıl alınıyor?  ::)
  • 3D Character Artist

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Aralık 04, 2018, 18:10:57 ÖS »
https://www.guidingtech.com/scrolling-screenshots-windows-10/

Bu tarz programlar kullanılabilir.

Teşekkürler, sanırım internet tarayıcıları için eklenti önerileri bunlar. Hızlıca baktım Snagit kullanılabilir diye düşünüyorum. =)

• Illustrator

Çevrimdışı turx

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • Insta
« Yanıtla #5 : Aralık 04, 2018, 18:43:12 ÖS »
Linki paylaşmadan önce özellikle sadece browser için olup olmadığına bakmak için program açıklamalarını okumuştum. PicPick'in açıklamalarında "scrolling window" ifadesini gördüğüm için paylaşmıştım.

Şimdi bilgisayar başına geçince denedim. Aşağıda PicPick ile aldığım screenshot'ı görebilirsiniz. Scroll yapacağınız kısmı en yukarıya getirip programla seçince otomatik olarak scroll yapıyor ve işlem bitince size bütün görüntüyü sunuyor. Program ücretsiz.  Portable sürümünü kurulum yapmadan kurmak mümkün.

• 3D Character Artist

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Aralık 04, 2018, 19:15:53 ÖS »
Teşekkürler Turx. benim şansızlığım olsa gerek programı indirdim, açtım, After effects'de katmanlı bir projeyi açtım. sistem kaldırmadı herhalde pickpick kapandı. pc'yi yeniden başlattığım bir vakit tekrar deneyeyim. =)
  • Illustrator

Çevrimdışı cagatay_simsek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Aralık 05, 2018, 02:21:36 ÖÖ »
Pick pick iyiymiş Ensar, Photoshop'u aradan çıkarmışlar :)