Gönderen Konu: Sahneye kamera yerleştirdikten sonra, ışık ayarlarım da değişiyor.Sebebi nedir?  (Okunma sayısı 2009 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı la-edri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar

Kısa bir animasyon yapıyorum. Işık, ve kamera ile ilgili bir sorun yaşamaktayım. Sahnemden batch render almadan önce istediğim ölçek ve açıdaki konuma kameramı yerleştirdim. Sahneye yerleştirdiğim kameranın gözünden ışık ayarladım da farklı gözükmekte.
Mental ray render penceresinde ''pers view'' dan ayrı, ''kamera'' nın lensinden ayrı görülüyor. yani resimlerdeki gibi, bu farklılığın oluşmasının sebebi nedir? pers view da görüldüğü gibi olmasını istiyorum.

• Illustrator

Çevrimdışı la-edri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kısaca sorum şu sahneye eklediğim kameranında perspektif penceresinden baktığım gibi gözükmesini nasıl sağlayabilirim. Tüm ayarları eklediğim kameraya göre baştan mı düzenlemek zorundayım.
  • Illustrator

Çevrimdışı Eyelay

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • websayfam
Mayayı bilmiyorum ama kameranın diyafram ve shutter speed ayarlarından kaynaklı olabilir mi?
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Onur İnanlı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Perspektif ve camera 1 farklı kameralar. O yüzden render da farklı sonuç alıyorsun. Render ayar penceresinde common sekmesi altında "Renderable Camera" seçeneği var. Ordan render almak istediğin kamerayı seçmelisin.
  • 3D Generalist

Çevrimdışı stuck

• Global Moderator
  • Deneyimli
    • Profili Görüntüle
Render view içinden istenilen kamera hangisiyse seçmek gerekiyor.

• Illustrator

Çevrimdışı la-edri

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
söylediklerinizi uyguladım sorun çözüldü, teşekkürler..
  • Illustrator