Gönderen Konu: EKSTRA PRODÜKSİYON 3D/Compositer arıyor!  (Okunma sayısı 22136 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cezmikardas

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
    • http://www.cezmikardas.com
EKSTRA PRODÜKSİYON 3D/Compositer arıyor!
« Yanıtla #20 : Eylül 10, 2006, 23:40:52 ÖS »
söz konusu showreel
sağ click  save yapın

http://www.ekstraproduksiyon.com/vid/demoreel.wmv

resmen rezillik

Çevrimdışı etezer

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : Eylül 11, 2006, 12:15:44 ÖS »
Neden garip karsiliyorsunuz anlamiyorum? Piyasada bu tarz o kadar cok olay yasaniyor ki? Reklam mi lazim. Yabanci sitelerden birkac film indiriliyor. Bakin size boyle film yapicaz diyorlar. Musteri filmleri gorunca dibi dusuyor. Parayi bastiriyor. isin sonunda tabii ki ayni kalitede is cikmiyor ama musteri bi kere parasini vermis oluyor. Bu "Başkasının referansını Kullanma" eyleminden sanırım en çok ben mazdurup olmuşumdur. En eskilerden oldugum icin büyük bir ihtimalle... Her neyse bir ajansla görüşmeye giderim. Yaptığım filmleri gösterdiğim zaman adam "Siz benimle dalga mı geçiyorsunuz? Bu filmleri baskası yaptı, ben başkasının Showreel'inde gördüm" şeklinde çook tepkiler aldım. Nedense Animasyon ülkemizde Endüstri olmadığı için bu tür olayları daha çook yaşayacağız gibi bir his var içimde. Sektöre yeni girenler, henüz referansları yeterli olmadığı için daha önce yapılmış işleri showreel lerine almak eylemine sıkça başvuruyorlar. Bu yerli de yabancı da olabiliyor. Deva Holding in Disney Logosu gerçekten abarmış durumda. Ben ülkem ve insanlarım adına utanıyorum. Para için hırsızlık yapmam. Başkası yaprsa da hoşgörmem. Ama Hukukun zayıfladığı böyle bir ülkede yaşadığımın da farkındayım. Kanuni süreçler çok uzun olduğu için sonuç alınması bile işe yaramıyor felan, filan. Ne diyeyim Aferin Ekstra Prodüksiyon, Para kazanıyorsanız Bravo diyorum size, ve sizin gibilere...
Tebriklerimi ard arda sıralıyorum, Allah'ın huzuruna kadar upuzun bir halı haline getiriyorum alkışlarımı. Ondan sonrasını tahmin etmek bile istemiyorum. Çünkü Allahın Gazabından korkuyorum. Arkadaşlar, pazarlama sanatı denilen bir sanat vardır. Artık öyle bir hale gelmiştir ki, Dolandırıcılıkla arasında çok ince bir çizgi kalmıştır. Ne yazık ki farklı sebeplerden dolayı, ki bunun en büyük sebebi T. Efendidir (olmazsa olmaz) yani ekonomik sebeplerdir. Patron adam, Aybaşında maaşı ödeyecek para kazanması lazım. Bu stres çalışanına yansıyor. Onu da bırakın her 3 kişiden 1 i işsiz olduğu için farklı yöntemler geliştirme ihtiyacı doğuyor. Nasıl olsa Halk cahil, müşteri cahil, Ajanslar cahil. Yaptıkları işin ne olduğunu dahi tam farkında değiller. Hele ki bir kısmı sadece Medya satınalma yaptıkları için, onlar da film olsun da ne olursa olsun mantığında oldukları için bu tür vak'a lar yaşamamız son derece normal.  Bu benzeri farklı bir yaklaşım ise TV kanllarından geliyor. "Reklamınızı bizde oynatın, filminizi bedava yapalım" Stajyer olarak veya yetiştirilmek üzere (-ki bu tür iş ilanlarına bu forumda sıkça rastlıyoruz-) Eleman" alınıyor. "Çevvir bakem iki logo, bi slogan. Bak gevur yapmış sen de yap bakem aynısından" Deniliyor. Çocuk ne yapsın? daha yaptığının ne olduğunu bile bilmiyor... Firma da ilk defa reklam veriyor ve kendisine çizilen abartılı Pembe tablonun etkisi altında. Devran dönüyor sevgili dostlar. Ekstra Prodüksiyon Disneyin logosunu kullanmış bence Ajansta ve Deva Holdingin kendinde suç. Ekstra Lale bilmemne Belgeselini kullanmış. Aferin onlara devam. T. Efendinin Devrindeyiz arkadaşlar. Emeğe saygı yok kusura bakmayın. Biz böyle yönetilmeyi hak ediyoruz. "Bana dokunmayan Yılan" tarzı yaklaşımlar bizi bu hale getirdi. Millet trilyonları çalıyor, siz iki görüntünün, fikrin peşine düşmüşsünüz. "Sivrisinek ve Piyon" larla uğraşıyorsunuz.
Sevgili Dostlar, "SİZ UYUMAYA DEVAM EDİN"

Çevrimdışı Abdulhakim Herdem.

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : Eylül 11, 2006, 13:47:37 ÖS »
Ne yapalım etezer?

Bataklığın yerini dahi bilmiyoz.
 Madem büyüğümüzsün. Öner bir şey.

Örgütlenelim, Dernek kuralım. Hem  herkes birbirini bilsin hemde yaptığı işi bilsin. Böylece bir otokontrol oluşsun.

Bence Extra Prodüksiyon ve Digi Flame bir meslek örgütü bünyesinde birbirlerini tanısalardı böyle talihsiz bir olay olmazdı. Yada böyle bir meslek örgütü olsaydı ve yaptırımları olabilseydi, kimse bu tarz bir işe cesaret edemezdi.

Hadi uyandık Sevgili dostum.
(Wake Up Neo!)

Çevrimdışı cezmikardas

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : Eylül 11, 2006, 16:23:58 ÖS »
yıllardan beri dernek kuralım diyen insanlar oldu. hala dernek kuralım deniliyor. soru şu dernek kurmak için kim sponsor olcak.

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : Eylül 11, 2006, 17:54:07 ÖS »
Oluşum Kurulmadan Sponsor aranırsa bulma ihtimali düşük. Yada çok iyi bir pazarlamacıya  ihtiyaç var.

Ancak sanal ortamda dernek kurulup tüzük hazırlanır. Uygun bir yerde masraflarını üyelerin karşılayacağı bir genel kurul yapılır ve yönetim oluşturulursa. Sponsor bulmak çok kolay olacaktır. Bakınız Kamera asistanları derneği. Üç beş kişinin çabasıyla kuruldu. Şimdi herkes üye olmak istiyor. Çünkü üye olmayanlar iş şansı bulamıyor. Ayrıca kaşelerini kendileri belirliyorlar.  Ücretler hiç bir zaman tabana vurmuyor.

Bir ikincisi aidat. Üye olamak her dernekte olduğu gibi aidata bağlıdır.
Bir diğeri de Avrupa birliği fonları ve devlet desteği.
Bence cg sanatçıları birlik olur ve bir yapı kurarlarsa. Kimse bu yapıya kayıtsız kalamaz.

Naçizane fikrim.
Saygılar

Çevrimdışı cezmikardas

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : Eylül 11, 2006, 21:03:50 ÖS »
sevdim fikri CG+ST iyimiş. helal olsun kameraman asistanlarına
bence bu konuyu genel sohbette açalım mı admin

Çevrimdışı Mehmet Karahasan

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : Eylül 12, 2006, 00:05:45 ÖÖ »
utandım resmen bunları okuyunca. bende yeni geldim şirkete.
işin esasında kendim için konuşacak olursam bu reeldekiler benim kalitemle eş değer bile değiller ancak, geçmişinde bulunmadığım bir şirketin bu tarz işler yapmış olduğunu öğrenmek ve şu anda o şirkette çalışıyor olmaktan utanç duydum. bunu en kısa zamanda yöneticilerime dile getirerek tepkimide sunacağım. ne benim nede diğer çalışan arkadaşlarımın bu tarz bi harekete girişmesini beklememenizi diliyorum. kişisel olarak utancımı tekrar dile getirerek özürlerinizi diliyorum şirketim adına. ne diyebilirimki herşeyde haklısınız...
Mehmet KARAHASAN
  • 3D Generalist

Çevrimdışı Emre Goren

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : Eylül 12, 2006, 01:10:22 ÖÖ »
@xless : şirketin adına özür dilemene gerek yok , sonuçta iş ilanını buraya veren yetkili kişiye düşer bu ya da düşmez..ayrıca yöenticilerin burdaki olayı çoktan görmüşlerdir ;)

Çevrimdışı cezmikardas

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : Eylül 12, 2006, 02:33:34 ÖÖ »
CG Dernek
http://www.sinefx.com/forum/viewtopic.php?p=9038#9038

kimse açmıyorsa ben açayım dedim.
dernekle ilgili tartışmayı bu linkte yapalım

Çevrimdışı gokmen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : Eylül 12, 2006, 04:46:02 ÖÖ »
iş ilanını veren "sinansertel" yakından tanıdıgım bir arkadaşım olduğundan , kimsenin yaptığı işi ben yaptım diyerek ortaya cıkmayacagından bu mesajı yazma gereği duydum. muhtemelen bu arkadasım işe başladıktan daha onceleri bu showreel hazırlanmış. ve yine muhtemel ki bu showreel in içeriğindeki ©alıntı goruntulerin de varlığından haberdar değil. Sinan sana guveniyorum hocam ... her zaman. Saygılarımla. M.Gokmen YUKSEL

Çevrimdışı enesbuyuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : Eylül 12, 2006, 14:52:04 ÖS »
:) yok digiflame haklııı o işi digiflame yaptıran hıkmet hoca ekstrada yönetmen olarak görev aldı ve kendi yaptırdığı o işi nedense koymakta diretti ve nedense bende düşünmeden koydum ve hemen kaldırıyorum...

Çevrimdışı cezmikardas

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : Eylül 12, 2006, 18:29:22 ÖS »
bence deva holding logosunuda kaldırın yani disney

saygılar

Çevrimdışı DIGIFLAME PRODUCTIONS Ltd.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.digiflame.com
« Yanıtla #32 : Eylül 13, 2006, 13:11:43 ÖS »
Sevgili Enes,
demodaki durumu görünce Hikmet bey ile temasa geçtik. Hikmet bey bu durumun "kendi bilgisi dışında olduğunu" söylemişti. Hikmet beyin bu konuda istediği şey tam olarak neydi acaba? Biraz bilgi verebilir misin?

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Re: Model alarak öğrenme bu olsa gerek.
« Yanıtla #33 : Eylül 13, 2006, 14:05:41 ÖS »
Alıntı yapılan: "CG+ST"

Ama insanın aklına şuda gelmiyor değil.

Acaca Digital Falme'de çalışan ve malum projede çalışan bir arkadaş bu şirkete geçmiş olamazmı?

Ben demiştim demek hoşbişi değil ama ben demiştim.

Çevrimdışı Gokhan Sonmez (LW3D)

• Boş İşler Bakanı
  • Uzman
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gokhansonmez.com
« Yanıtla #34 : Eylül 13, 2006, 14:46:05 ÖS »
Bence bundan sonraki detaylar iki firma arasında halledilecek konulardır. Özelden görüşülmesi bence daha doğru olur...
  • 3D Generalist

Çevrimdışı cezmikardas

• Deneyimli
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : Eylül 13, 2006, 17:59:48 ÖS »
evet gökhan abi.

Çevrimdışı DIGIFLAME PRODUCTIONS Ltd.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.digiflame.com
« Yanıtla #36 : Eylül 13, 2006, 20:02:47 ÖS »
Sevgili CG+ST,
Yönetmenin DIGIFLAME ile olan alakası "müşteri" konumundan öte değil.
Dolayısıyla "ben demiştim" durumu pek de yok.

Alıntı
CG+ST demiş ki:

Ama insanın aklına şuda gelmiyor değil.
Acaca Digital Falme'de çalışan ve malum projede çalışan bir arkadaş bu şirkete geçmiş olamazmı?

Ben demiştim demek hoşbişi değil ama ben demiştim.

Şimdi,
Ne bu projenin yönetmeninin, ne de bir başkasının, sözkonusu animasyonu "kendi animasyon demosuna koyması" gibi bir durum olamaz. Çünkü bu demoda yeralanlar, demoyu hazırlayan firmanın "biz yaptık, güzel yaptık, size de yapalım" söyleminin "görsel" halidir.

Yönetmen Hikmet  bey konusuna gelince, kendisinin cümleleri ile "Ben Esktra prodüksiyonda sadece müşteri olarak çalıştım.  Onların yönetmeni olarak çalışmadım. Benim projemi de kendileri yapmış gibi gösteremezler. Bu, doğru bir davranış değildir."

Herneyse,
bu konu ile ilgili olarak sanıyorum Ekstra Prodüksiyon'da yeralan arkadaşlar gerekli düzenlemeyi yapacaklardır.
Ha bir de unutmadan, Ekstra prodüksiyonun sayfasındaki "Animations" bölümünde yeralan 3D still çalışma da (aşağıda linki yeralan) Andre Kutscherauer'e aittir. Eliniz değmişken onu da çıkarın bence...
http://www.highend3d.com/gallery/characters/3d_photoreal/703.html

Konu, demoreel'de yapılacak olan düzeltmeden sonra bizim için kapanmıştır.

Saygılar....

Çevrimdışı CG_SPYdir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : Eylül 13, 2006, 22:18:22 ÖS »
Toplama Bilgisayar gibi onu çıkar bunu çıkar kendilerine ait bir iş varmı sayfalarında anlamadım ben  :|

Çevrimdışı etezer

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : Eylül 14, 2006, 00:47:52 ÖÖ »
Eeeee, ilan neydi? Hatırlayan var mı? Ya da kısaca, konuyu kapayalım mı artık? Yoksa Tayyip efendi muhhabbetine dalarım gene, ona göre :)
Saygılarımla....

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : Eylül 14, 2006, 13:48:03 ÖS »
Alıntı yapılan: "DIGIFLAME"
Sevgili CG+ST,
Yönetmenin DIGIFLAME ile olan alakası "müşteri" konumundan öte değil.
Dolayısıyla "ben demiştim" durumu pek de yok.

Kusura bakmayın DigiFlame. Sadece yazılanlardan hareketle septik birkaç yaklaşım yaptım.  

Konunun istediğiniz gibi kapanmış olduğuna sevindim.

İyi çalışmalar.